Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Magic Mouse problem ,przerywa połączenie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 patryk5bw

patryk5bw
  • 29 postów
  • SkądLublin

Napisano 02 marca 2013 - 18:58

Witam , Mój problem w magic mouse polega na przerywaniu połączenia.Myszka mam ponad 3mc ,a problem od niedawna.Jak zauważyłem myszka zrywa połączenie przy np. małym rzucie (1cm) z rąk na podkładke.Gdy nią potrząsam czuje ,że coś się w niej rusza ,nie chodzi tu o naderwaną część lecz cały mechanizm w środku lub po prostu baterie i oczywiście przy potrząsaniu wystepuje ten sam efekt(przerwane połączenie).Moje pytanie do forumowiczów to : Jaki efekt po potrząśnieciu myszki zauważacie u siebie?Tylko uwążajcie bo mysz jest mała i śliska.Prośiłbym o jakąś rade.

#2 patryk5bw

patryk5bw
  • 29 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 marca 2013 - 17:18

Temat do zamknięcia. Magic mouse naprawiłem prostym sposobem znanym ze starych telefonów.Włożyłem kawałek papieru który dociska baterie z obudową. :) Jest to rozwiązanie ,ale jak na firme apple jest to po prostu nie do przyjęcia.

#3 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 07 marca 2013 - 21:18

Jak rzucałem myszką z pierwszego piętra też przerywała...jak sam wypadłem to miałem dwu tygodniową przerwę w życiorysie ;) A tak pozatym, tez stosowałem patent z papierkiem i też złożeczyłem na Magika...ale wystarczy tę klapkę aluminiową od baterii (która była delikatnie wypukła na zewnątrz) leciutko, dosłownie na milimetr dwa dogiąć do środka...wtedy sama dociska baterie...a papierek niestety ją wypukla i się od spodu drogie jabłuszko mizia i rysuje. Pozdrawiam

#4 patryk5bw

patryk5bw
  • 29 postów
  • SkądLublin

Napisano 02 kwietnia 2013 - 12:20

Dziękuje za odpowiedź :) Podgięcie klapki pomogło.

#5 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 kwietnia 2013 - 12:50

U mnie podobnie przerywa, lecz jak spojrzę od spodu to miga dioda aktywności. Nie jest to tym samym brak zasilania myszy, a ponowne podłączenie uzyskuję po kilku kliknięciach w mysz. Ma ktoś pomysł w tej sprawie ?

#6 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:16

Zmień akumulatorki na lepsze. Nie wiem czy to kwestia napięcia, ale ze słabymi akumulatorkami dzieje się tak jak piszesz.

#7 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:29

Pracuję na bateriach całość sprzętu ze stycznia 2013. Baterie profilaktycznie zmieniłem na nowe i markowe :(

#8 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:48

To niedobrze. Zrób test ze zwykłymi alkalicznymi (mają pełne 1,5V gdy akumulatorki zwykle w okolicy 1,2V). A masz jakąś nakładkę do współpracy z myszką? Tu może być kłopot - MagicPrefs mogą być problemem. Polecam Better Touch Tool.

#9 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:49

Jaki poziom naładowania pokazuje w ustawieniach myszki? Może są rozładowane? A może masz kłopot z bluetooth-em? Masz jeszcze coś podczepionego do kompa przez BT? Takie objawy jak podajesz mam w 3 przypadkach: 1. Gdy akumulatory się rozładowują. 2. Gdy mam myszkę kilka metrów od komputera. 3. Gdy podczepię pod komputerowego BT więcej urządzeń naraz.

#10 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 kwietnia 2013 - 14:52

No u mnie na BT chodzi zwykle 3 do 4 urządzenia i się nie zdarza rozłączanie, więc u Ciebie też nie halo. Taki objaw zwykle przy akumulatorkach, które nie trzymają napięcia.

#11 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 02 kwietnia 2013 - 15:27

No u mnie na BT chodzi zwykle 3 do 4 urządzenia i się nie zdarza rozłączanie, więc u Ciebie też nie halo...


Mam pod BT podczepiony jeszcze przekaźnik dźwięku Logitech-a, który łączy się z kinem domowym. Jak puszczam muzykę to czasami gdy naraz mam używaną myszkę i itunesa, to potrafi coś zaskrzypieć w głośnikach...ale podpiąłem to pod problemy z myszką w tym temacie.

#12 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 03 kwietnia 2013 - 08:09

Ja powracam do tematu. U mnie tylko mysz działa na BT. Używam baterii alkalicznych a nie akumulatorków. Poziom energii nie spada poniżej 80% Pracuję na komputerze po 8-10h dziennie a doświadczam około 3-4 przerw podczas "dniówki"

#13 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 03 kwietnia 2013 - 09:17

Dobre akumulatorki zapewne pomogą, acz nie dam 100% gwarancji.

#14 pawelflo

pawelflo
  • 27 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 marca 2014 - 08:52

U mnie ten sam problem. Po aktualizacji 10.9.2 wszystko było dobrze przez ... 3 tygodnie!! Aż tu nagle Dzisiaj rano znowu straciłem łączność z myszka. Jedynym rozwiazanie by ponownie Nawiązać połączenie to wyłączenie komputera i uruchomienie Ponowne. Dzisiaj włożyłem kawałek kartki papieru zeby dociskal baterie. Baterie zawsze wymienialem W okolicach 80% i nic to nie dawało. Żadnych upadków Myszko itd. Komputer ma zaledwie 1,5 miesiąca jak I magic mouse. Apple... Co jest?!

#15 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 22 marca 2014 - 20:47

Niestety u mnie jest podobnie. Dzisiaj pierwszy raz podłączyłem myszkę do kompa i w czasie 2 godzinnego użytkowania mysz rozłączała się około 10-15 razy... Przed chwilą troszkę podgiąłem blaszkę u doły i zobaczymy.

#16 pawelflo

pawelflo
  • 27 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2014 - 11:05

Czyli podsumowując- ten typ tak ma ?

#17 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 29 marca 2014 - 03:48

Wiele lat korzystałem i nadal korzystam z tych myszek na wielu makach i na palcach jednej ręki mogę wyliczyć ile razy mnie rozłączyło pod OS X. W moim odczuciu jest to bardzo dobra mycha. W życiu nie bawiłem się w jakieś podginanie blaszek. Osobiście jestem daleki od stwierdzenia, że ten typ tak ma. Zastanawia mnie tyle skąd ten wysyp takich tematów w ostatnim czacie. Mavericks coś narąbał? Na najnowszych MacBookach Pro z Retiną część osób zwraca uwagę na mało stabilny bluetooth - raczej w kontekście zakłóceń z WiFi (niby jest połączony do sieci a nie ma internetu, po chwili się odtyka) gdy i Bluetooth i AirPort jest jednocześnie załączony. Może coś w tym być. 10.9.3 przypadkiem nie nakłada nacisku na testy WiFi/BT?

#18 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 29 marca 2014 - 11:00

Niestety jak zacząłem szukać informacji czy właściwie "ten typ tak ma" czy może moja myszka po prostu tak ma, okazało się, że z problemem nie jest sam. Oczywiście jest to myszka dedykowana pod OS, nie pod windowsa , ale akurat problem z rozłączaniem występuje nie zależnie od systemu. Mam zamiar przesiąść się za jakiś czas na macbooka air i trochę żyję nadzieją , że jednak myszka przestanie tak "świrować". Podoba mi się jej design, obsługa jej nie sprawia mi żadnych problemów (niektórzy mieli problem z ułożeniem dłoni :) ), mam oczywiście gwarancje itd, już nawet pisałem do sprzedawcy że coś jest nie tak i on dał mi kilka wskazówek co mogę zrobić, przeczytałem również dziesiątki tematów na różnych forach, ale niestety nic nie pomaga i rozłączanie magic mouse jest niestety przykrą codzienością. Do tej pory nie miałem żadnych problemów z urządzeniami podłączanymi do bluetooth. Zobaczymy po zakupie mac booka, może to coś da i będzie jak być należy.

#19 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 30 marca 2014 - 09:48

Ja bym nie czekał z gwarancją, bo myszka ma działać na każdym maku a nie tylko wybiórczo. Jak sie rozłącza to zwróć i poproś o naprawę lub wymianę na nową. Rownież nie wyobrażam sobie w myszce, która ma gwarancje podkładać czegoś czy wyginać blaszki itd. Moja magic mouse nie rozłączała się na poprzednim systemie i nie rozłącza się na mavericks więc jeżeli tylko macie taką możliwość to reklamujcie swoje myszki do skutku.

#20 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2014 - 11:20

Apple... Co jest?!


Jak to co? Darmowy Mavericks.

- - - Połączono posty - - -

U mnie też zrywa. Bateria 100%, muszka bez żadnych odkształceń.

#21 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 30 marca 2014 - 13:06

Ja bym nie czekał z gwarancją, bo myszka ma działać na każdym maku a nie tylko wybiórczo. Jak sie rozłącza to zwróć i poproś o naprawę lub wymianę na nową. Rownież nie wyobrażam sobie w myszce, która ma gwarancje podkładać czegoś czy wyginać blaszki itd. Moja magic mouse nie rozłączała się na poprzednim systemie i nie rozłącza się na mavericks więc jeżeli tylko macie taką możliwość to reklamujcie swoje myszki do skutku.


W sumie masz rację w tym co piszesz.... myszka jest nowa więc ma działać, a przynajmniej powinna. Ja używam ją na systemie Windows 8 i wciąż się zastanawiam czy to jest problem po stronie technicznej myszki, czy może kwestia sterowników. Nie powiem ,że nie, bo jestem troszkę zniesmaczony takim zachowaniem się myszki, ale póki co nie widzi mi się odsyłanie jej i czekanie na nową kilka lub kilkanaście dni. Ale jak dalej tak będzie się zachowywać to pewnie ja odeśle. Niestety aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia jej działania na systemie apple , więc nie dowiem się czy wina leży po stronie myszki, czy też może sterowników.

#22 pawelflo

pawelflo
  • 27 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2014 - 10:16

Ja już kontaktowałem się z iSpot gdzie nabyłem komputer razem z magic mouse. Powiedzieli mi, żebym przyszedł i zobaczą czy rozłącza się myszka- w praktyce musiałbym siedzieć cały tydzień albo 2 tygodnie w iSpot. Myszka rozłącza się bowiem 1 raz na tydzień albo jak dobrze pójdzie 1 raz na 2 tygodnie. Dodatkowo, co zauważyłem- nie pojawia się ekran "zerwano połączenie bluetooth", nie ma żadnego komunikatu. Nie mogę też nic zrobić innego poza wyłączeniem całego komputera. Bez wyłączenia- nie mogę nawet wyłączyć bluetooth'a. Po wyłączeniu wszystko zadziwiająco wraca do normy. Próbowałem wszystkiego co piszą ludzie na forum: - wymiana baterii na nowe: zmieniałem nawet 2 razy w tygodniu żeby zawsze było 100% naładowania - podłożenie karteczki papieru (również uważam że to żenada przy sprzęcie marki Apple za grube pieniądze) - wyłączenie wygaszacza w Mac'u oraz wyłączenie opcji uśpienia dysków kiedy to możliwe. A może to moduł Wifi i Bluetooth jest źle spasowano (za blisko siebie) w Macu Retina? Minimalizacja tutaj odegrała kluczową rolę- nie ma nawet stacji CD/DVD. Pozostaje czekać na 10.9.3 albo oddać cały sprzęt na miesiąc na gwarancji żeby doszli do problemu (ale tego chcę uniknąć). Zastanawia mnie również fakt, że u wielu ludzi (na forach piszą) problem pojawia się dopiero po zainstalowaniu Mavericks, co jak dla mnie wskazuje na softwarowy problem a nie hardware'owy. Obecna częstotliwość występowania zerwania połączenia pozwala na normalne korzystanie ze sprzętu, nie mniej jednak denerwuje i irytuje, bo Apple ma działać lepiej niż PC, zwłaszcza jeżeli chodzi o BT. Zaznaczę że nie mam innych żadnych urządzeń BT, mikrofalówek, krótkofalówek, nadajników, antek itp. które mogłyby zakłócić prace BT i tym samym Magic Mouse.

#23 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 kwietnia 2014 - 19:16

Napiszę to po raz setny, główną przyczyną problemów z Magic Mouse są baterie, a dokładnie całkowita nietolerancja MM na spadki napięcia tychże. Sam mam dwie takie myszki i miałem problemy z nimi póki nie zainwestowałem w akumulatorki Sanyo Eneloop. Odkąd je mam to myszka rozłącza się tylko raz a dobrze, mniej więcej po trzech tygodniach. Na cyfrowej ładowarce / rozładowarce w programie rozładowywania okazuje się, że akumulatorki są puste (czasami daje się "wyssać" kilka mAh). W przypadku innych akumulatorków doświadczałem takich samych rozłączeń jak Wy, a po podłączeniu do rozładowywania nie raz okazywało się, że są one pełne lub niemal pełne (i faktycznie system pokazywał naładowanie bliskie lub równe 100%). Przy czym używałem teoretycznie niezłych akumulatorków Energizer czy GP. Te same akumulatorki bez problemu działają z klawiaturą Apple, jednak MM toleruje tylko eneloopy.

#24 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 01 kwietnia 2014 - 20:37

Napiszę to po raz setny, główną przyczyną problemów z Magic Mouse są baterie, a dokładnie całkowita nietolerancja MM na spadki napięcia tychże.

Sam mam dwie takie myszki i miałem problemy z nimi póki nie zainwestowałem w akumulatorki Sanyo Eneloop. Odkąd je mam to myszka rozłącza się tylko raz a dobrze, mniej więcej po trzech tygodniach. Na cyfrowej ładowarce / rozładowarce w programie rozładowywania okazuje się, że akumulatorki są puste (czasami daje się "wyssać" kilka mAh).

W przypadku innych akumulatorków doświadczałem takich samych rozłączeń jak Wy, a po podłączeniu do rozładowywania nie raz okazywało się, że są one pełne lub niemal pełne (i faktycznie system pokazywał naładowanie bliskie lub równe 100%). Przy czym używałem teoretycznie niezłych akumulatorków Energizer czy GP. Te same akumulatorki bez problemu działają z klawiaturą Apple, jednak MM toleruje tylko eneloopy.


Tak sie składa że ja "jade" na razie na bateriach które dostałem z myszką, ale tak się składa że w ubiegłym tygodniu doszły do mnie enelop'y egzotiki, więc jak tylko myszka odmówi po raz nasty w dniu dzisiejszym posłuszeństwa, wkładam świeżo naładowane akumulatorki i potestuje.

#25 pawelflo

pawelflo
  • 27 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwietnia 2014 - 08:22

Sanyo Eneloop, ale ile mAh? 800, 2000, 2500 ? Której ładowarki używacie do nich? Marki Eneloop, czy tej do Magic Mouse marki Apple?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych