Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Certfikaty w przypadku bycia członkiem zespołu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 thedc

thedc
  • 9 postów

Napisano 28 lutego 2013 - 10:50

Witam,

Mam problem bardzo podobny do tego: [url]http://myapple.pl/dla-deweloperow/261265-problem-z-przetestowaniem-oprogramowania-na-ipadzie.html[/url]
Jego odmienność polega na tym, iż zostałem dodany do teamu developerskiego i z tego co wyczytałem certyfikaty i uprawnienia powinny nadać się automatycznie, jednak bład przy wgraniu na urządzenie jest identyczny jak w wątku powyżej.
ogólnie chodzi o to jak ściągnąć certyfikaty nie będac zarejestrowanym jako apple developer, a jako członek teamu ( wtedy można korzystać z teamowej licencji)


Dzieki:)

#2 clondike

clondike
  • 59 postów
  • SkądBiałystok, PL

Napisano 28 lutego 2013 - 17:10

Musisz wygenerować swój certyfikat developerski - logujesz się do developer.apple.com, przechodzisz do provisioning portalu, wysyłasz generujesz przez "Keychain Access" plik żądanie wydania certyfikatu i je wgrywasz. Ktoś z teamu z wyższymi uprawnieniami musi je zaakceptować, wtedy będziesz mógł pobrać go ze strony (a właściwie jego "drugą część").

#3 tomekh7

tomekh7
  • 73 postów

Napisano 28 lutego 2013 - 19:00

Jak już ten ktoś z teamu zaakceptuje żądanie o certyfikat to powinien również zrobić provisioning profile uwzględniający Twój certyfikat i urządzenie, na które próbujesz wgrać aplikację.

#4 malek

malek
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2013 - 12:20

Dokleję się do pytania, bo mój problem jest w sumie podobny.

Mamy konto firmowe w Apple Developer (zwykłe za 99USD), możemy dodawać do tego konta wielu programistów (Provisioning Profiles - zostałem dodany). Gdy chciałem przetestować swoją apkę na telefonie, musiałem wygenerować certyfikat developerski i wgrać go w Member Center na stronie Apple.

I tutaj admin twierdzi, że mi nie zaakceptuje tego certyfikatu, bo na naszym koncie może być tylko po 1 certyfikacie każdego rodzaju (Development, Distribution itd), a sam już sobie wygenerował certyfikat każdego typu.

Czy to jest prawda czy coś mi ściemnia? Bo według mnie to bez problemu można wygenerować dowolną ilość certyfikatów (przynajmniej tych dev) - mój certyfikat pojawił się zresztą na liście certyfikatów obok jego, tylko miał status Pending approval - niestety został anulowany.

Z tego co czytam w manualu Apple to certyfikat developerski jest generowany dla kazdego programisty indywidualnie, czyli nie powinno być z tym problemu. Nie jest też nigdzie jednoznacznie powiedziane, że taki certyfikat mógłby być tylko jeden.

Link do manuala, którym się posiłkuję:
[url=http://developer.apple.com/library/ios/documentation/IDEs/Conceptual/AppDistributionGuide/CodeSigningYourApps/CodeSigningYourApps.html]App Distribution Guide: Creating Your Signing Certificates[/url]

#5 tomekh7

tomekh7
  • 73 postów

Napisano 19 sierpnia 2013 - 21:40

Skoro zostałeś dodany do teamu to nie powinno być problemu z dodaniem kilku certyfikatów developerskich. Na koncie indywidualnym nie ma nawet możliwości wysyłania zaproszeń więc musi to być konto firmowe. Administrator konta widocznie się nie zna na rzeczy. Pozdrawiam Tomek

#6 rafaello87

rafaello87
  • 403 postów
  • SkądBielsko - Biała

Napisano 24 września 2013 - 09:36

@malek Właśnie w tym momencie wygenerowałem kolejny certyfikat dystrybucyjny:) także da się. Z tego co pamiętam kiedyś wygenerowanie jednego certyfikatu usuwało poprzedni (głowy nie dam). Może administrator chce mieć wszystkie profile na jednym certyfikacie, żeby był porządek?:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych