Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro nie uruchamia się...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 radziobialko

radziobialko
  • 5 postów
  • SkądŻary

Napisano 23 lutego 2013 - 23:14

Witam! Mam problem z moim MacBookiem Pro 15" Unibody. Dzisiaj podczas oglądania filmu laptop zaciął się. Z tego też powodu wcisnąłem i przytrzymałem Power Button. MacBook wyłączył się. Następnie wcisnąłem Power Button by uruchomić komputer i tu zaczęły się moje problemy. Komputer zamiast uruchomić się nie dawał żadnych oznak życia prócz zapalonej diody, która po kilku sekundach gaśnie i zapala się znowu i tak już pozostaje... MacBook Pro nie wydaje żadnych dźwięków (nawet nie słychać napędu) oraz nie zapala się ekran. Próbowałem reset PRAM i SMC, lecz nie daje to żadnych efektów. Wyciągałem także obie kości pamięci RAM i wkładałem je na zmianę, też żadnych efektów. Próbowałem także uruchomić komputer bez pamięci RAM, ale także nic się nie dzieje. Nie wydaje z siebie żadnych dźwięków... Także podczas próby resetu PRAM, komputer nie wydaje żadnych dźwięków oraz nie uruchamia się. Dodam, że działa wskaźnik poziomu naładowania baterii i po podłączeniu zasilacza, reaguje on także prawidłowo, czyli ładuje baterię. Podczas którejś z kolei próby uruchomienia MacBook'a zamiast zapalającej się diody uruchomiły się jedynie wentylatory i to na dużych obrotach i poza tym nic się nie dzieje. Co może być przyczyną takich problemów? Proszę o pomoc!

#2 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 lutego 2013 - 11:18

Obawiam się, że bez podstawowych pomiarów w serwisie ciężko będzie cokolwiek powiedzieć w tym przypadku. Odłącz napęd, dysk, wifi, matrycę, baterię i zobacz czy jest jakaś zmiana.

#3 radziobialko

radziobialko
  • 5 postów
  • SkądŻary

Napisano 28 lutego 2013 - 20:17

A czy jest sens otwierać i odłączać wszystko? Czy lepiej zanieść do serwisu w Poznaniu - Smartserwis? I czy wyceniają naprawy na tyle na ile są tego warte?

#4 kamikox

kamikox
  • 346 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lutego 2013 - 20:24

Jasne że najlepiej pójść do serwisu i niech to ocenią specjaliści. Jeszcze niechcący coś uszkodzisz i możesz iść z nim do kontenera ;)

#5 radziobialko

radziobialko
  • 5 postów
  • SkądŻary

Napisano 04 marca 2013 - 08:43

Po przestudiowaniu kilku forów internetowych doszedłem do wniosku, że posiadam najprawdopodobniej MacBooka Pro z wadliwą kartą Nvidia. Objawy zgadzają się z tymi, które zaobserwowałem na moim komputerze. Czy ktoś z Was po okresie przedłużonej gwarancji (skończyła się 7 grudnia 2012 roku) próbował kontaktować się z serwisem? Czy objęli to jeszcze gwarancją darmową?

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 marca 2013 - 09:21

Wadliwa nvidia nie występowała w unibody.

#7 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 marca 2013 - 09:24

W taki przypadku powinni Ci wymienić grafikę (naprawić) gratis.

#8 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 marca 2013 - 10:38

JAkby to był GT8600, to wymieniają całą płytę główną. to jednak nie jest 8600.

#9 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2013 - 10:58

MacBook Pro (15-calowy, połowa 2010 r.): występujący przejściowo brak obrazu lub czarny ekran

Polecam przeczytać ten artykuł, bo w 15" Unibody też jest problem z grafikami.

#10 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 marca 2013 - 11:11

Zwracam honor.

#11 radziobialko

radziobialko
  • 5 postów
  • SkądŻary

Napisano 04 marca 2013 - 11:47

Przepraszam, jeżeli wprowadziłem w błąd. Mój MacBook Pro to wersja 2008 Late.

Wiem, że niby powinni wymienić grafikę, ale: [url=http://support.apple.com/kb/TS2377?viewlocale=pl_PL]MacBook Pro: problemy związane ze zniekształceniami obrazu lub brakiem obrazu[/url]

#12 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2013 - 13:07

Program darmowej wymiany z tego co wiem już się zakończył, nie zaszkodzi jednak zapytać. Jednak wielu naszych klientów zostało odesłane z serwisu autoryzowanego z kwitkiem. Wtedy pozostaje wymienić grfikę pogwarancyjnie. PS. W poóźniejszych Macbookach były montowane układy hybrydowe Nvidia które również dość często ulegały uszkodzeniu.

#13 radziobialko

radziobialko
  • 5 postów
  • SkądŻary

Napisano 04 marca 2013 - 15:00

A ktoś wie jaki jest mniej więcej koszt takiej naprawy pogwarancyjnej?

#14 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2013 - 15:05

500-650 złotych w zależności od układu.

#15 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 marca 2013 - 15:05

~1000zł, chyba że coś się zmieniło.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych