Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Jaka najlepsza sie膰 kom贸rkowa w Polsce dla iPhone?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 artipl

artipl
  • 138 post贸w

Napisano 19 lutego 2013 - 21:27

Witam! Jaka jest najlepsza sie膰 dla iPhone w Polsce? teraz mam iPhone 3GS z Orange,ale chyba b臋d臋 zmienia艂 na inn膮 sie膰,kieruje si臋 ku Play,to dobra sie膰 dla iPhone? bo oferty abonamentu maj膮 bardzo spoko. 5!

#2 keicam

keicam
  • 39 post贸w
  • Sk膮dSzczecin, Poland, Poland

Napisano 21 lutego 2013 - 14:31

Mo偶e abonamenty maj膮 spoko ale jest bardzo du偶o problem贸w z 艂apaniem zasi臋gu, nawet w du偶ym mie艣cie a jak znajdziesz si臋 na "blokowisku z wie偶owcami" to s膮 du偶e problemy z zasi臋giem. Polecam Plusa albo zosta艅 przy Orange. W tych sieciach nie mia艂em a偶 tylu problem贸w co w Play

#3 North

North
  • 1聽336 post贸w

Napisano 21 lutego 2013 - 15:11

We藕 Play na kart臋, zobacz, jak ci dzia艂a i wtedy oce艅. Je偶eli nie by艂oby problem贸w z zasi臋giem (u mnie 偶adnych nie ma), to wiesz ju偶 co wybra膰;)

#4 almemento

almemento
  • 28 post贸w

Napisano 21 lutego 2013 - 22:07

play na karte obecnie najlepsza opcja. doladowanie 50z艂 / 3msc i masz wszystko co potrzeba :)

#5 deryl4

deryl4
  • 76 post贸w

Napisano 21 lutego 2013 - 22:18

Mo偶e abonamenty maj膮 spoko ale jest bardzo du偶o problem贸w z 艂apaniem zasi臋gu, nawet w du偶ym mie艣cie a jak znajdziesz si臋 na "blokowisku z wie偶owcami" to s膮 du偶e problemy z zasi臋giem. Polecam Plusa albo zosta艅 przy Orange. W tych sieciach nie mia艂em a偶 tylu problem贸w co w Play


Jestem w play i mieszkam w "blokowisku" a zasi臋g mam full.

Zasi臋gi w tej chwili s膮 por贸wnywalne dla wszystkich sieci, gorzej mo偶e by膰 na wsi. Jestem w play i nie narzekam. Jak strac臋 zasi臋g to za chwile automatycznie prze艂膮cza mnie na nadajniki plusa lub orange wi臋c zawsze jestem dost臋pny. Popytaj si臋 u Ciebie znajomych jak u nich wygl膮da sprawa z zasi臋giem w innych sieciach.

Zaraz kto艣 napisze, 偶e skoro prze艂膮cza mnie na inne nadajniki to bateria wytrzymuje mi max 12 godzin. 艢rednio 艂aduje telefon co 2-3 dni.

#6 Sunmile

Sunmile
  • 241 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 21 lutego 2013 - 23:55

Play raczej kiepsko z zasi臋giem.

#7 artipl

artipl
  • 138 post贸w

Napisano 22 lutego 2013 - 02:49

W Play jest spoko jest formu艂a 4.0 + pakiet internetowy 2GB. W sumie to g艂贸wnie chodzi mi o zasi臋g,3G itp. Bo w Orange to tak sobie to wypada,a spoko by by艂o m贸c zawsze zadzwoni膰 i szybko korzysta膰 z neta na 3G.

#8 艁ukasz Ignacyk

艁ukasz Ignacyk
  • 4聽943 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 05:44

Jeszcze zale偶y dla kt贸rego iPhona. Dla iPhone 3GS to w sumie bez znaczenia bo on obs艂uguje HSDPA 7.2 Mbps wi臋c pewnie nie zauwa偶ysz r贸偶nicy, ale dla nowszych modeli sie膰 ju偶 ma znaczenie. Play ma bardzo wolny internet w okolicy 3-7 Mbps, wi臋c b臋dzie mia艂 sens dopiero gdzie艣 za rok gdy uruchomi LTE. Na dzie艅 dzisiejszy lepszym wyborem b臋dzie Orange lub T-Mobile bo maj膮 dzia艂aj膮ce HSDPA-DC 42 Mbps. Plus z kolei dysponuje HSDPA 21 Mbps i LTE 150 Mbps, ale to drugie nie dzia艂a na iPhonach.

#9 artipl

artipl
  • 138 post贸w

Napisano 22 lutego 2013 - 21:52

iPhone z Orange,wi臋c nie wchodzi w gr臋 kupowania startera z innych sieci.
W Play w艂a艣nie jest i dobra oferta i iPhone 4S w podobnej cenie jak w innych sieciach,a w innych jest podobna cena iPhone,ale np. nie ma nielimitowanych minut do ka偶dej sieci i internetu 2GB,je艣li chodzi o podobn膮 kwot臋 abonamentu oczywi艣cie,bo jak dop艂ac臋 w innych sieciach to b臋d臋 mia艂 to samo co w Play,tylko dro偶ej.
Tak my艣la艂em w艂a艣nie,ze co艣 za co艣,bo w Play s膮 najlepsze ofety,ale np.internet jest ju偶 wolniejszy.

- - - Po艂膮czono posty - - -

Jeszcze zale偶y dla kt贸rego iPhona.

Dla iPhone 3GS to w sumie bez znaczenia bo on obs艂uguje HSDPA 7.2 Mbps wi臋c pewnie nie zauwa偶ysz r贸偶nicy, ale dla nowszych modeli sie膰 ju偶 ma znaczenie.

Play ma bardzo wolny internet w okolicy 3-7 Mbps, wi臋c b臋dzie mia艂 sens dopiero gdzie艣 za rok gdy uruchomi LTE.

Na dzie艅 dzisiejszy lepszym wyborem b臋dzie Orange lub T-Mobile bo maj膮 dzia艂aj膮ce HSDPA-DC 42 Mbps.

Plus z kolei dysponuje HSDPA 21 Mbps i LTE 150 Mbps, ale to drugie nie dzia艂a na iPhonach.


Du偶o te pr臋dko艣ci zmieniaj膮? bo w og贸le nie ogarniam tego tematu.
Teraz mam 3GS,ale zamierzam kupi膰 4 lub 4S,jak to si臋 ma do tych iPhone?

#10 jdus

jdus
  • 475 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 22 lutego 2013 - 21:57

Jeszcze zale偶y dla kt贸rego iPhona.

Dla iPhone 3GS to w sumie bez znaczenia bo on obs艂uguje HSDPA 7.2 Mbps wi臋c pewnie nie zauwa偶ysz r贸偶nicy, ale dla nowszych modeli sie膰 ju偶 ma znaczenie.

Play ma bardzo wolny internet w okolicy 3-7 Mbps, wi臋c b臋dzie mia艂 sens dopiero gdzie艣 za rok gdy uruchomi LTE.

Na dzie艅 dzisiejszy lepszym wyborem b臋dzie Orange lub T-Mobile bo maj膮 dzia艂aj膮ce HSDPA-DC 42 Mbps.

Plus z kolei dysponuje HSDPA 21 Mbps i LTE 150 Mbps, ale to drugie nie dzia艂a na iPhonach.


Ale powiedz jakie to ma znaczenie w telefonie? Zauwa偶ysz r贸偶nic臋聽przy przegl膮daniu internetu? Bo szczerze w膮tpie.

#11 艁ukasz Ignacyk

艁ukasz Ignacyk
  • 4聽943 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 23:18

Du偶o te pr臋dko艣ci zmieniaj膮? bo w og贸le nie ogarniam tego tematu.

Tak jak na komputerze, mi臋dzy 5 a 70 Mbps jest du偶a r贸偶nica.

Teraz mam 3GS,ale zamierzam kupi膰 4 lub 4S,jak to si臋 ma do tych iPhone?

4 obs艂uguje HSDPA 7,2 Mbps, wi臋c raczej nie zauwa偶ysz spadku pr臋dko艣ci przez kiepsk膮 sie膰 bo i tak telefon jest wolny.
4S z kolej HSDPA+ 14,4 Mbps, wi臋c aby m贸c korzysta膰 z maksymalnej dla niego pr臋dko艣ci 14 Mbps musi dzia艂a膰 w sieci kt贸ra tak膮 oferuje czyli Orange, T-Mobile lub Plus.
5 ma DC-HSPA 42 Mbps, kt贸re jest w Orange i T-Mobile.

Ale powiedz jakie to ma znaczenie w telefonie? Zauwa偶ysz r贸偶nic臋 przy przegl膮daniu internetu? Bo szczerze w膮tpie.

Oczywi艣cie, 偶e wida膰, szczeg贸lnie przy ogl膮daniu film贸w czy 艣ci膮ganiu aplikacji.
Do tego dochodz膮 r贸偶nice w czasie pracy na baterii, bardzo wielu narzeka i偶 iPhone 5 w sieciach 3G dzia艂a po艂ow臋 tego co normalnie w 4G LTE.

#12 kamayeye

kamayeye
  • 5 post贸w

Napisano 23 lutego 2013 - 08:02

Polecam p贸ki co da膰 sobie spok贸j z Play, oferta bardzo dobra natomiast z zasi臋giem na roznych 3 telefonach w domu na przedmie艣ciach Krakowa zawsze sa problemy. Rozwi膮zaniem dla mnie bylo wymuszenie korzystania z sieci Orange.

#13 artipl

artipl
  • 138 post贸w

Napisano 01 marca 2013 - 22:54

Czyli kr贸tko m贸wi膮c: iPhone 3GS - oboj臋tnie jaka sie膰 ew.Play iPhone 4 - oboj臋tnie jaka sie膰 ew.Play iPhone 4S - Orange,T-Mobile Czy odczuje du偶膮 r贸偶nic臋 jak wezm臋 iPhone 4 lub iPhone 4S w Play,a nie innej sieci? W sumie Play ma najlepsz膮 ofert臋 jak narazie w Polsce,bo w innych sieciach trzeba dop艂aca膰 za taki sam abonament (Orange,T-Mobile),a wiadomo ze im taniej tym lepiej :D A jak z zasi臋giem? T-Mobile i Orange maj膮 lepszy zasi臋g ni偶 Play? bo w Orange wcale nie by艂 taki dobry,cz臋sto gubi zasi臋g i 3G,czasami roz艂膮cza艂o podczas rozmowy.

#14 528eae9968

528eae9968
  • 7聽222 post贸w
  • P艂e膰:

Napisano 01 marca 2013 - 23:21

Tak jak na komputerze, mi臋dzy 5 a 70 Mbps jest du偶a r贸偶nica.


4 obs艂uguje HSDPA 7,2 Mbps, wi臋c raczej nie zauwa偶ysz spadku pr臋dko艣ci przez kiepsk膮 sie膰 bo i tak telefon jest wolny.
4S z kolej HSDPA+ 14,4 Mbps, wi臋c aby m贸c korzysta膰 z maksymalnej dla niego pr臋dko艣ci 14 Mbps musi dzia艂a膰 w sieci kt贸ra tak膮 oferuje czyli Orange, T-Mobile lub Plus.
5 ma DC-HSPA 42 Mbps, kt贸re jest w Orange i T-Mobile.


Oczywi艣cie, 偶e wida膰, szczeg贸lnie przy ogl膮daniu film贸w czy 艣ci膮ganiu aplikacji.
Do tego dochodz膮 r贸偶nice w czasie pracy na baterii, bardzo wielu narzeka i偶 iPhone 5 w sieciach 3G dzia艂a po艂ow臋 tego co normalnie w 4G LTE.


Je偶eli kto艣 ma zamiar korzysta膰 z ma艂ych pakiet贸w 0,5-1GB na miesi膮c to taka du偶a pr臋dko艣膰 nie robi du偶ego znaczenia przy przegl膮daniu stron internetowych. Wa偶niejszy jest zasi臋g i jego jako艣膰.

#15 dliwski

dliwski


  • 15聽305 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 02 marca 2013 - 09:02

Ja jestem w Play i mam iPhone'a 4S i nie narzekam. Na pewno nie ma problem贸w z zasi臋giem, bo w ka偶dej chwili mog臋 si臋 prze艂膮czy膰 na Orange czy Plus. Szybko艣膰 internetu te偶 jest zadowalaj膮ca. Akurat Play mog臋 poleci膰 z czystym sumieniem.

- - - Po艂膮czono posty - - -

W Play mam ~6,5 Mb/s, natomiast po prze艂膮czeniu na Plus/Orange ~2 Mb/s.

#16 艁ukasz Ignacyk

艁ukasz Ignacyk
  • 4聽943 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w, PL

Napisano 04 marca 2013 - 14:20

Je偶eli kto艣 ma zamiar korzysta膰 z ma艂ych pakiet贸w 0,5-1GB na miesi膮c to taka du偶a pr臋dko艣膰 nie robi du偶ego znaczenia przy przegl膮daniu stron internetowych. Wa偶niejszy jest zasi臋g i jego jako艣膰.

No ale zasi臋g Play jest kiepski, bo cz臋sto zrywa po艂膮czenia przy prze艂膮czaniu mi臋dzy nadajnikami i sieciami.

#17 miki4g

miki4g
  • 150 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 04 marca 2013 - 14:33

Co do tematu to mam ju偶 zam贸wionego w e shopie play na firm臋 iphone 5 16gb za 299z艂 w abo 150z艂, teraz si臋 dowiedzie艂am, 偶e w orange w abo indywidualne 111z艂 jest iPhone 5 16gb za 579z艂. Problem w tym, 藕e od Orange na t臋 ofert臋 nie mo偶na przenie艣膰 numeru z innej sieci+jeszcze to, 偶e iPhone 5 16gb jest wiecznie niedost臋pny, a jak co艣 rzuc膮 to schodzi to w kilka minut. :/

#18 lazk

lazk
  • 12 post贸w
  • Sk膮dWaw/Oslo

Napisano 05 marca 2013 - 18:37

. Je艣li chodzi o taryfy biznesowe ORANGE to faktycznie iPhony cz臋sto s膮 podawane na stronach w ofertach, a tak naprawde nigdy s膮 niedost臋pne. Ja zawsze jak potrzebowa艂em jakiego艣 iPhone'a z Orange to dzwoni艂em do tzw. Opiekun Firmowy czy jako艣 tak, (chodzi tutaj o firm臋 podlegaj膮c膮 pod ORANGE, kt贸rzy pisz膮 umowy dla orange) - bardzo cz臋sto maj膮 gdzie艣 pokitrane telefony, kt贸re na og贸艂 s膮 niedost臋pne w salonach orange. Jedyny mankament to oni dzia艂aj膮 tylko dla firm czyli taryf biznesowych. Gdzie艣 mam zapisany nawet chyba numer do go艣cia z Warszawy, z kt贸rym kiedys podpisywa艂em umowy orange bo mia艂 wtedy iPhony, a w salonach by艂 BRAK. pozdrawiam

#19 MacLife

MacLife
  • 198 post贸w
  • Sk膮d艁贸d藕, PL

Napisano 05 marca 2013 - 19:05

Ja bym wybra艂 T-Mobile (jestem nawet ^^). Zasi臋g jest dobry, a na wsi - jest internet (3G!) i zasi臋g Full ;)

#20 oskaren

oskaren
  • 32 post贸w
  • Sk膮dWarszawa, PL

Napisano 05 marca 2013 - 19:31

Od kilku lat mam r贸偶ne iPhone, zawsze w orange. Przez rok mia艂em drugiego iphona w play i nie widzia艂em 偶adnej r贸偶nicy na korzy艣膰 play'a. Teraz po raz kolejny przed艂u偶y艂em w orange umow臋. Um贸wmy si臋 偶e nie s膮 najta艅si, cho膰 w mojej taryfie r贸偶nica do oferty play by艂a r贸wna ok 5pln netto wi臋c w granicy b艂臋du. A to co jest du偶ym plusem w orange to ich support. Jak w ka偶dej korporacji mo偶na mie膰 zastrze偶enie co do czasu oczekiwania na konsultanta i takie tam ale w por贸wnaniu do PLAY s膮 mega szybcy. Reklamacje na prawd臋 rozwi膮zuj膮 do 2tyg, zazwyczaj an Twoj膮 korzy艣膰. Obecnie na firm臋 mam tam chyba z 3-4 numery i nigdy nie wr贸c臋 do PLAY - w艂a艣nie z okazji na support.

#21 miki4g

miki4g
  • 150 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 05 marca 2013 - 20:22

iPHONE 5 16gb niedost臋pny w ORANGE tak naprawd臋 od ponad 5 miesi臋cy. :/

#22 koh

koh
  • 2聽186 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 05 marca 2013 - 20:52

Patrz te偶 na to co ten "INTERNET" w danej sieci obejmuje...z tego co pami臋tam, w regulaminie Play, Plusa czy T-mobile wymienione jest co nie podchodzi pod te darmowe 2 GB internetu, i np. streaming wideo nie jest obj臋ty t膮 ofert膮, wi臋c jak sobie jaki艣 serial zapodasz, albo lachony poogl膮dasz na you tube, to p贸jdziesz z torbami. Podobnie chyba jest z czatami itp. Nie mam przed sob膮 regulaminu, ale sprawd藕 zanim si臋 zdecydujesz, bo si臋 mo偶esz przy pierwszym rachunku niemi艂o zdziwi膰.

#23 CinekPrzecinek

CinekPrzecinek
  • 49 post贸w
  • Sk膮d艢wi臋toch艂owice

Napisano 10 marca 2013 - 14:52

Ja bym wybra艂 T-Mobile (jestem nawet ^^). Zasi臋g jest dobry, a na wsi - jest internet (3G!) i zasi臋g Full ;)


A mieszkasz tam gdzie ju偶 wymienili nadajniki ? Bo ja szczerze powiem jestem strasznie rozczarowany zasi臋giem T-Mobile.. 3G nawet jak jest to g艂贸wnie tylko na dworze i tak nie wsz臋dzie (nawet w centrach miast czasem nie ma), za to w budynkach to spada diametralnie i cz臋sto s膮 problemy nawet z 2G - mieszkam na 艣l膮sku gdzie jak to Pani z salonu powiedzia艂a T-Mobile ma dobre pokrycie HSDPA - 艣miechu warte.

#24 najman

najman
  • 953 post贸w

Napisano 10 marca 2013 - 22:48

Patrz te偶 na to co ten "INTERNET" w danej sieci obejmuje...z tego co pami臋tam, w regulaminie Play, Plusa czy T-mobile wymienione jest co nie podchodzi pod te darmowe 2 GB internetu, i np. streaming wideo nie jest obj臋ty t膮 ofert膮, wi臋c jak sobie jaki艣 serial zapodasz, albo lachony poogl膮dasz na you tube, to p贸jdziesz z torbami. Podobnie chyba jest z czatami itp. Nie mam przed sob膮 regulaminu, ale sprawd藕 zanim si臋 zdecydujesz, bo si臋 mo偶esz przy pierwszym rachunku niemi艂o zdziwi膰.


Czesto ogladam cos po 3G np tvn player youtube albo ipla i nigdy dodatkowych oplat nie mialem. Jestem w play poltora roku mam pakiet 1GB.

#25 miki4g

miki4g
  • 150 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 12 marca 2013 - 18:55

Ja my艣licie czemu(poszpera艂em w internecie) orange 22 lutego podnis艂o ceny iPhone 5 16gb z 399z艂 na 579z艂? I jak my艣licie kiedy mo偶emy si臋 spodziewa膰 obni偶ki? Oraz wyczyta艂em o tzw. szalonych cenach w Orange, kiedy mo偶e to znowu by膰?




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych