Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

1Password - Password Manager and Secure Wallet od AgileBits


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lutego 2013 - 10:10

Witam

Zauważyłem, że na forum nie ma żadnej dyskusji oraz jakiegoś opisu tego programu, dlatego zamieszczam swój materiał na temat najnowszej aktualizacji.

http://www.youtube.com/watch?v=-QhFFBlT3JU

Nazwa: 1Password
Kategoria: Aplikacja
Cena: $7,99 (12.01.13)
Link do App Store: https://itunes.apple...8&affId=1860684

#2 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 06 lutego 2013 - 10:44

http://myapple.pl/co...ia-haslami.html

#3 jekob

jekob
  • 28 postów

Napisano 08 czerwca 2013 - 23:17

Witam, czy program radzi sobie z hasłami maskowanymi jakie występuje np. na stronie banku BZWBK. Dzięki

#4 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 czerwca 2013 - 09:08

Ja nie znalazłem sposobu na hasła maskowane

#5 Darth_Merciful

Darth_Merciful
  • 15 postów

Napisano 09 sierpnia 2013 - 07:56

1password - problem z synchronizacją z icloud Witajcie Mam problem z synchronizacją 1password z icloud. Pojawia się prośba o wpisanie głównego hasła do icloud (co czynię, mam to samo hasło i apple ID co w itunes) żeby scalić dane, a potem wywala komunikat że hasło jest niepoprawne. Co możliwe nie jest po prostu. Synchronizacja z dropboxem działa poprawnie. Czy ktoś z Was ma pomysł co to może być?

#6 iWooke

iWooke
  • 47 postów
  • SkądPrzasnysz

Napisano 13 sierpnia 2013 - 09:33

Czy aby na pewno ta aplikacja jest bezpieczna? Tzn. czy nikt podczas synchronizacji nie przechwyci pliku i go nie rozszyfruje? Właśnie zakupiłem tę aplikację, ale tak się właśnie zastanawiam nad jej bezpieczeństwem.

#7 iWooke

iWooke
  • 47 postów
  • SkądPrzasnysz

Napisano 29 grudnia 2013 - 12:40

Podbijam swój post. Słuchajcie czy bezpieczne jest przechowywanie haseł w tej aplikacji i synchronizowanie z Dropboxem? Miałem zakupić sobie pendrive albo kartę, na których miałem trzymać prywatne pliki, ale zauważyłem, że można dodawać załączniki do 1Password. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, czy jeśli ktoś uzyska dostęp do plików na komputerze, czy będzie mógł rozszyfrować hasło (silne) albo te pliki?

#8 vBB

vBB
  • 206 postów

Napisano 31 grudnia 2013 - 11:29

Poczytaj o tym szyfrowaniu: Advanced Encryption Standard – Wikipedia, wolna encyklopedia - oczywiście nie bierz informacji zawartych w wikipedii (przynajmniej nie wszystkich) za "źródło ostateczne" ale całą ideę szyfrowania AES ten artykuł oddaje. Zarówno w teorii, jak i praktyce, jest możliwe rozszyfrowanie tak zaszyfrowanych danych - jednakże jeśli chodzi o część praktyczną, jest to bardzo zasobożerna czynność i na pewno nie jest to proste, tj. hakerzy nie będą w stanie ot tak wejść i złamać haseł. Skoro pytasz o takie rzeczy to raczej nie trzymasz ważnych danych dla dobra całego globu, aby mieli się tym zajmować hakerzy z całego świata ;)

#9 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 31 grudnia 2013 - 11:49

Jeśli synchronizujesz z dropbox to jeśli ktoś wlamie Ci sie na konto i dostanie do plików 1password to moze z niego wyciągnąć Twoje master password. Jeśli sie mylę to proszę mnie poprawić. Wiec cały łańcuch jest tak wytrzymały jak jego najsłabsze ogniwo. O ile masz ustawione dobre hasło na dropbox (wcale nie musi to być konto, które będziesz używać na codzień. Załóż sobie jedno sekretne, będziesz tam trzymać jedynie pliki z 1P) to nie powinieneś mieć obaw. Tylko pamiętaj, zeby nie przesadzać. Bo jeśli zrobisz sobie hasłową "incepcje" to możesz sie sam pogubić. Ja mam ustawiona synchronizację poprzez iCloud. Wiec jeśli zgubię np telefon to nadal mam hasła na iPadzie. Ale jeśli zgubię iPada i telefon to mam problem. Nawet jakbym chciał do znajomego pójść i zalogować sie na swoje apple id zeby odzyskać hasła to napotykam sie na kolejny problem w postaci wieloznakowego hasła do apple id :-) Jeśli miałbym ustawiona synchronizację przez dropbox to przynajmniej musiał bym pamietać hasło do tego konta zeby podpiąć do niego np 1password pod windows lub Mac po zgubieniu wszystkich urządzeń z IOS. Jak widzisz zabezpieczajac sie bezmyślnie można zrobic sobie duże kuku nieumyślnie. 1password to bardzo fajny program ale nie radzę oddawać sie mu całkowicie i tylko na nim polegać. Polecam po prostu zapisać sobie ważniejsze hasła na papierze i schować gdzieś głęboko w szafie np :-) na wszelki wypadek. I umówimy sie, nie jesteśmy obiektami atrakcyjnymi dla potencjalnych atakujących. Nie musimy szyfrować jakiś super tajnych danych. Tak wiec możemy założyć, że Twój kolega lub zwyczajny złodziej nie jest w stanie włamać sie do tego programu. Nie mowię, że jest to niemożliwe. Jednak jest to na pewno kosztowne i nie każdy by to potrafił. A domyślam sie, że Twoje dane nie są tego warte :-)

#10 flypek

flypek
  • 118 postów

Napisano 11 marca 2014 - 14:17

1password resetowanie hasła głównego Mam problem z moim hasłem w głównym, ale chyba bardziej z moja głupota że je zapomniałem. Zaktualizowalem wszystkie urządzenia z iOS i przystąpiłem do ustawiania sobie apek. Przyszła kolej na 1password i jakie było moje zdziwienie gdy hasło które służyło mi do uruchamiania tej aplikacji nie pasowało. Próbowałem na wszystkie sposoby i muszę się poddać. Czy hasło główne wymagane przy pierwszym uruchomieniu jest inne od hasła głównego, o które apka prosiła przy każdym uruchomieniu?

#11 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 11 marca 2014 - 15:06

Nie, nie jest inne.

#12 flypek

flypek
  • 118 postów

Napisano 11 marca 2014 - 15:22

Dzięki Jerry za odpowiedź. A możliwe ze prosi mnie o hasło początkowe, które kiedyś zmieniłem? Miałem synchronizację z iCloud i zmieniłem na dropboxa po pewnym czasie i równocześnie zmieniłem hasło główne, które strasznie mi nie leżało. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wyskakuje informacja "sprawdzam iCloud" i może przez to wola mi o hasło które kiedyś miałem zsynchronizowane z iCloud? Realne?

#13 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 11 marca 2014 - 16:01

Prosi o hasło do danych, które znalazł - jeśli znalazł na iCloud to tak - to, które miałeś w danych 1P przechowywanych w iCloud.

#14 flypek

flypek
  • 118 postów

Napisano 11 marca 2014 - 16:20

To takim razie co zrobić żeby prosił o hasło do danych na dropboxie? Jestem przekonany że dobrze wpisuje hasło, z którego ostatnio korzystałem. A tego pierwszego po krótkim czasie zmienionego po prostu nie pamietam. Nie ma szans, żeby dostać się do tych danych ?

#15 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 11 marca 2014 - 16:33

Ustawić synchronizację z DropBox. Hasło jest użyte do szyfrowania danych, a nie tylko jako zamek do aplikacji. Bez hasła nie ma możliwości dostać się do danych.

#16 flypek

flypek
  • 118 postów

Napisano 11 marca 2014 - 16:51

Tylko w jaki sposób zmienić synchronizację, skoro nie da się wejść w ustawienia bez podania hasła. Wybacz Jerry że tak cię ciągnę za język ale zależy mi na tym

#17 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 11 marca 2014 - 17:24

Zrób archiwizację z hasłem przez iTunes - tak by w razie czego wrócić do stanu poprzedniego. Następnie usuń 1Password i ponownie zainstaluj - powinien spytać o dane - jeśli nie chcesz by łyknął iCloud to na czas instalacji wyłącz iCloud.

#18 flypek

flypek
  • 118 postów

Napisano 11 marca 2014 - 17:43

Jerry dzięki wielkie! Wystarczyło wyłączyć dane i dokumenty w ustawieniach iCloud, ponownie włączyć 1password i wybrać synchronizację przez dropbox.
Jerry bardzo Ci jestem wdzięczny!

- - - Połączono posty - - -

A da się te dane 1P z iCloud usunąć ?

- - - Połączono posty - - -

Ostatnie pytanie nieaktualne. Dzięki !

#19 L00zak

L00zak
  • 68 postów

Napisano 13 kwietnia 2014 - 19:45

Mam pytanie dotyczące samej aplikacji. Czy będąc właścicielem ipad i iphone kupuje 2 licencje, czy obowiązuje zasada, że jak kupię jeden raz to działa na 5 urządzeniach?

#20 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2014 - 21:04

1 licencja 5 urządzeń NIE SYNCHRONIZUJCIE 1PASSWORD z czymkolwiek online. Synchro Apki na OS X z z iOS Po kablu. Trzeba pamietać PIN i jedno hasło. Ew. Touch ID

#21 L00zak

L00zak
  • 68 postów

Napisano 14 kwietnia 2014 - 06:57

To pociągnę temat dalej, czy jeżeli w pracy używam komputera na Windows, to muszę kupić również licencje na niego, czy można pracować tylko na swoich komputerach Mac, co się wtedy stanie, nie zaloguję się do portali z hasłami z tego komputera z Windows?

#22 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 14 kwietnia 2014 - 07:21

To pociągnę temat dalej, czy jeżeli w pracy używam komputera na Windows, to muszę kupić również licencje na niego, czy można pracować tylko na swoich komputerach Mac, co się wtedy stanie, nie zaloguję się do portali z hasłami z tego komputera z Windows?


No stronie agilebits jest wszystko wyjaśnione, ale po co się fatygować...lepiej poczekać aż ktoś za nas to zrobi.

License Terms

These terms are for products purchased from our online store only. If you download or purchase our products from the Mac App Store, iTunes App Store, or Android Marketplace, please refer to their licensing agreements.

Our software is licensed per person per platform. Each user and each platform requires a license.

Examples:

You alone use 1Password on Mac and Windows
You need a single user license for Mac and a single user license for Windows.

You and your spouse use Knox on the family iMac.
You and your spouse each needs a license. (Family license is the best value!)
You alone use 1Password on your home and work Windows machines
You only need one single user license for 1Password for Windows.
You alone use 1Password on your Mac, Windows PC, iPhone, iPad, and iPod touch
You'll need single user licenses for Mac and for Windows and 1Password 4 for iOS from the iTunes App Store.
Note that Family licenses are valid for up to five family members living in the same household. If you have additional questions about licensing, please contact us.



#23 L00zak

L00zak
  • 68 postów

Napisano 16 kwietnia 2014 - 20:17

Thx, ale co się stanie jak wgram aplikacje do Maca i iphone, a nie wgram do komputera z windows? Rozumiem, że nie będzie wogóle możliwości odblokowania haseł? Będą zaszyfrowane przez 1password tak, że nie będzie opcji ich wpisać?

#24 L00zak

L00zak
  • 68 postów

Napisano 19 kwietnia 2014 - 19:31

Czy ktoś synchronizował z Was 1password z Mac do Windows? Jak to sprawnie zrobić?

#25 flypek

flypek
  • 118 postów

Napisano 20 kwietnia 2014 - 08:11

Zapewne przez np. dropbox.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych