Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

InDesign - "kółko" do chwytania zawartości ramki z grafiką, fotografią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2013 - 09:11

Witam, Koledzy, w nowym indyku CS6 dodano taką opcje że na fotografii pojawia sie takie kułeczko do jej chwytania i przemieszczania w kadrze. Bardzo mi to przeszkadza bo ciągle jak chce poprzestawiać zdjęcia to łapie za to i przesuwa mi sie zawartość a nie cała fotka z ramką. Ciężko to omijać i biegać po obrzeżach fotografii, zawsze gdzies sie złapie za środek i trzeba się cofać. Czy jest możliwość wyłączenia tego, przeszukałem opcje ale nic na ten temat nieznalazłem. Pomóżcie prosze jak toś się orientuje w tym temacie. A tak przy okazji wyraźcie swoją opinię na temat tego "ulepszenia", czy Wam to też przeszkadza, czy może ułatwiło pracę?

#2 trocu

trocu
  • 770 postów

Napisano 24 stycznia 2013 - 11:06

Jak wyłączyć? View > Extras > Hide Content Grabber Mnie to nie przeszkadza, przyzwyczaiłem się i korzystam zarówno z kółeczka jak i klasycznej metody podwójnego kliknięcia w zdjęcie. Pozdro

#3 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2013 - 09:21

Bardzo dziękuje :), no nie spodziewał bym się tych opcji znaleźć w dodatkach które kojarzą mi się raczej z jakimiś dodatkowymi pluginami, to raczej powinno się nazywać "nowości" :). Uff, no teraz mi się pracuje komfortowo jak za dawnych lat :). Ja osobiście przyzwyczaiłem się do korzystania ze skrótu "A" i wtedy dobieram się do zwartości ramki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych