Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Licznik transferu lub widget dla Neostrady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarasek

jarasek
  • 81 postów

Napisano 13 grudnia 2005 - 00:57

Marzy mi się aby powstał minilicznik transferu (albo takowy widget) dla Neostrady.

Mam w maczku licznik lokalnego ruchu na łączu, ale do łącza dopiete są jeszcze dwa inne ssaki i jedyne prawidłowe wskazania pokazuje licznik na stronie www.neostrada.pl

W konfiguracji użytkownik podałby dane konfiguracyjne swojego łącza (user, pass, prędkość) i określił posiadany limit w GB. Widget po zalogowaniu pobierałby dane ze strony www.neostrada.pl i pokazywał aktualny stan transferu i wykorzystanie procentowe limitu miesięcznego.

Pomysł wykiełkował po zobaczeniu belgijskiego odpowiednika
http://www.macupdate...fo.php/id/17931

P.S.
Co byście powiedzieli gdyby ten widget był w barwach myapple.pl ?
Osobiście zgłaszam sie na ochotnika do zrobienia "ubranka" w przypadku
widgetu i jako beta-tester.

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 13 grudnia 2005 - 06:21

Jestem za, też mam kilka odkurzaczy w domu :D

Tylko mała uwaga: www.neostrada.pl pokazuje, przynajmniej u mnie, informacje z poślizgiem.

Na bieżąco i dokładniej można sprawdzić dane na stronie https://www.panel.neostrada.pl/

U mnie to wygląda tak:

Stan konta
nr umowy U/885/[ciach]
limit podstawowy 35 GB
limit dokupiony w tym miesiącu (zdrapka) 0 GB
limit zwiększony (opłata abonamentowa) 0 GB
aktualny transfer z prędkością 2 Mb/s
suma ściągniętych w tym miesiącu danych 4662 MB

#3 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 13 grudnia 2005 - 08:02

Nie wiem czy dokładnie o to chodziło, ale mi odpowiada.:

http://www.shockwidg...et=TrafficMeter

#4 jarasek

jarasek
  • 81 postów

Napisano 13 grudnia 2005 - 11:57

krzyfar ma racje. licznik na stronie neostrady czasem pokazuje straszne glupoty. U mnie czesto zlicza transfer z jednodniowym poślizgiem - dzieki temu juz raz zaliczylem "zdrapke". Pani z dezinfolinii TP tlumaczy to faktem, ze skryt odswieza licznik dopiero "po zamknieciu sesji" i jest to zgodne z norma, ze jak komp zasysa przez tydzien non-stop to licznik ma prawo sie nie odswiezyc. Troche to slabo pomyslane.

#5 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 13 grudnia 2005 - 13:35

A mi się to bardzo podoba, bo jeśli transfer jest zliczany dopiero po zamknięciu sesji to można w 24h między odświeżeniami IPa ściągnąć dużo więcej niż przewiduje limit...

#6 jarasek

jarasek
  • 81 postów

Napisano 13 grudnia 2005 - 14:58

Nie jestem pewien czy nie ma innego systemu zliczania transferu abonamenta. niedawno zostalem zablokowany (obnizona predkosc) po sciagnieciu okolo 90% naleznego limitu (wg stanu licznika). Infolinia kazała kupic zdrapke, wiec kupiłem. Zakupiona zdrapka zostala zaktywowana dopiero po 24 godzinach. To troche dlugo w sytuacji gdy trzeba Klientowi wyslac obiecane materialy :-( W tym miesiacu licznik dziala bardzo dobrze i odswieza sie kilka razy dziennie. Nie mam pojecia czemu tak jest.

#7 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 13 grudnia 2005 - 15:03

W tym miesiacu licznik dziala bardzo dobrze i odswieza sie kilka razy dziennie. Nie mam pojecia czemu tak jest.

W wątku który już na ten temat powstał- >>>TU
zastanawiam się czemu żadem moderator nie upomniał autora i nie podał mu linku do opcji szukaj<<< na forum :(
kris zadaje się powołując się na koligacje w TP SA opowiadał że zeszły miesiąc był kiepski dla serwisu neostrady bo serwer przeżywał remont związany z popularnością promocji "6 miesięcy za 1zł"

#8 macplug.org

macplug.org
  • 44 postów

Napisano 20 grudnia 2005 - 00:43

Re: Licznik transferu lub widget dla Neostrady

Marzy mi się aby powstał minilicznik transferu (albo takowy widget) dla Neostrady.


Dołączona grafika

neoTP meter

zapraszam do testow i zgłaszania uwag pod w/w adresem.

#9 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 20 grudnia 2005 - 00:50

Rewelacja :D Pięknie działa, kolejny powód żeby używać Dashbord`a.

#10 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 20 grudnia 2005 - 08:40

Działa wyśmienicie ;)

Ciekaw jestem tylko jak jest z aktualizowaniem, na razie mam "aktualizowano 8:45:45" zastanawia mnie czy kolejna aktualizacja po restarcie czy przy odpaleniu Dashbord`a.:?:

#11 macplug.org

macplug.org
  • 44 postów

Napisano 20 grudnia 2005 - 08:53

Ciekaw jestem tylko jak jest z aktualizowaniem, na razie mam "aktualizowano 8:45:45" zastanawia mnie czy kolejna aktualizacja po restarcie czy przy odpaleniu Dashbord`a.:?:


Niestety za kazdym razem wlaczenia dashboard'a. Wieczorem dodam cache'owanie rezultatu zapytania do panel.neostrada.
Ewentualnie jak klikniesz na date, to tez sie zaktualizuje [jakos nie zawsze pojawia sie "lapka" nad tym linkiem]

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 grudnia 2005 - 10:29

A po podaniu informacji na Szarlotce, pojawiło się od razu zamówienie na taką samą zabaweczkę dla Chello :mrgreen: Podejmiesz się? ;-)

#13 macplug.org

macplug.org
  • 44 postów

Napisano 20 grudnia 2005 - 10:31

A po podaniu informacji na Szarlotce, pojawiło się od razu zamówienie na taką samą zabaweczkę dla Chello :mrgreen:
Podejmiesz się? ;-)


czemu nie, tyle ze to juz na priva [tc/at/macplug.org] userzy chello proszeni o kontakt, bede potrzebowal pomocy (nie mam dostepu do chello).

#14 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 grudnia 2005 - 10:36

A mogę tę informację puścić na Szarlotki?

#15 macplug.org

macplug.org
  • 44 postów

Napisano 20 grudnia 2005 - 10:43

A mogę tę informację puścić na Szarlotki?

tak

#16 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 20 grudnia 2005 - 22:25

Re: Licznik transferu lub widget dla Neostrady

zapraszam do testow i zgłaszania uwag pod w/w adresem.


Jak dla mnie - najlepszy widget w historii polskiego programowania widgetów. Brawo!!!

#17 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 grudnia 2005 - 23:02

Ładne i proste, szkoda, że konieczne :(

#18 jarasek

jarasek
  • 81 postów

Napisano 22 grudnia 2005 - 13:51

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: To jest naprawdę coś. Chylę czoła przed umiejętnościami i poświęceniem prywatnego czasu na stworzenie tej perełki. Tym bardziej, że z witryny Neostrady zniknął wczoraj aplet pokazujący transfer i limity (10.4/Safari/Firefox). Macplug.org - DZIĘKUJE !!!!! P.S. Podziekowania dla Heidiego. ------------------------ 18:54 Jestem po pierwszych testach widgetu. Działa jak naleźy. Nic dodać nic ująć.

#19 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 22 grudnia 2005 - 20:46

A po podaniu informacji na Szarlotce, pojawiło się od razu zamówienie na taką samą zabaweczkę dla Chello :mrgreen:
Podejmiesz się? ;-)

Już takowy jest :)
http://www.myapple.p...opic.php?t=2703

#20 jarasek

jarasek
  • 81 postów

Napisano 27 grudnia 2005 - 17:14

witam,

Od dwoch dni licznik transferu na stronie www.panel.neostrada.pl zaczal mi wariowac. Przez ostatnie 48h sciagnalem okolo 2 GB danych i robilem przerwy po 5-6 h miedzy sesjami, tak aby licznik mogl sie odswieżyc. Jednak stan licznika nie drgnal nawet o kilobajt (i w neoTPmeter tez). Problem jest niezalezny od przegladarki (IE/Firefox/Safari/Camino) i systemu (XP/OSX) i na pewno nie jest generowany w widgecie Macplug'a. Blekitna linia rozklada rece i podaje jedynie błędny stan licznika z panelu.

Czy zauwazyliscie u siebie podobne objawy ?

#21 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 27 grudnia 2005 - 17:27

jarasek, no ja nie mam limitu, ale ostatnio przed świętami sprawdzałem to suma ściągniętych danych to 36GB z groszami. Sprawdzałem wczoraj i pokazało mi tylko 2GB 8)

#22 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 29 grudnia 2005 - 01:51

Mój kumpel ma ujemny!! wynik, a ściąga jak oszalały w tym miesiącu, więc się nie przejmujcie i korzystajcie, pewnie coś im padło :D

#23 macplug.org

macplug.org
  • 44 postów

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:50

na swieta tez dostalem "prezent" od tepsy... nagle zmniejszyla sie ilosc pobranych danych o 15GB... :D

#24 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 grudnia 2005 - 11:54

Panowie, to pozostał tylko do zrobienia widget licznika dla Astera (o ile w Asterze są jakieś limity) ;-)

#25 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 29 grudnia 2005 - 12:29

o przepraszam, dla użytkowników z Łodzi przyda się widget z myślą o TOYAnet. :) Więc jest jeszcze coś do wydłubania.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych