Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Retina 15" świrujący trackpad - kursor sam się rusza i klika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 djmet

djmet
  • 56 postów
  • Skądpołudnie

Napisano 21 stycznia 2013 - 18:04

Laptop nowy, zaledwie dwutygodniowy, własnoręcznie go odfoliowywałem, wszystkie akcesoria oryginalne.

Po tygodniu zaczęły się dziwne zachowania trackpada, kursor lata po całym ekranie i jest poza jakąkolwiek kontrolą:

- otwiera kolejne zakładki przeglądarki,
- zaznacza mejle,
- otwiera w Finderze ścieżki to aplikacji na które najedzie w Docku
- etc.

Wygląda to mniej więcej tak jak na filmie:

Phantom cursor - Retina MacBook trackpad acting crazy - YouTube

Nie ma znaczenia czy pracuję na baterii czy bez, restart komputera pomaga ale na jakiś czas, czasem parę minut czasem kilka godzin - potem znowu to samo.

Jedyną możliwością żeby pracować normalnie jest podłączenie myszy i włączenie w 'preferencjach' opcji ignorowania gładzika gdy włączona jest mysz.

Nie pomaga:

-reset PRAM
-reset SMC
-wyczyszczenie gładzika

Czegoś takiego nigdy nie doświadczyłem na moim poprzednim Macbooku Pro przez blisko 3 lata użytkowania, w dodatku widzę że problem jest dość powszechny:

https://discussions....tart=0&tstart=0

Nie wiem co dalej z tym fantem robić, czy ktoś z użytkowników w Polsce miał podobne doświadczenia?

#2 kamikox

kamikox
  • 346 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 stycznia 2013 - 08:38

Mi się wydaje żeby go zanieść do serwisu. może to jakaś sprzętowa usterka.

#3 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 stycznia 2013 - 23:12

Podobny objaw mieliśmy już w jednej retinie, wymiana gładzika wraz z taśmą rozwiązała problem (zalany, brak gwarancji) Sprawa nie jest prosta ze względu na klejoną baterię.

#4 djmet

djmet
  • 56 postów
  • Skądpołudnie

Napisano 25 stycznia 2013 - 17:34

Mój gładzik zalany napewno nie był, gdyż nie zbliżam się w okolice laptopa z jakimikolwiek płyniami. Jak długo trwa wymiana trackpada w Retinie? Na poczekaniu czy jednak dłużej ze wględu na tę nieszczęsną klejoną baterie??

#5 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 stycznia 2013 - 22:13

Niestety przez baterię obawiam się, że nikt nie będzie tego w stanie zrobić na poczekaniu.

#6 djmet

djmet
  • 56 postów
  • Skądpołudnie

Napisano 28 stycznia 2013 - 17:42

O dziwo, przez ostatnie 24 godziny touchpad zachowuje się zupełnie normalnie... Przez zeszły tydzień nie było dnia ani godziny żeby nie świrował. Zobaczymy co będzie dalej. Nie chce zapeszać ale narazie wstrzymam się od naprawy - może musi się jakoś "dotrzeć" i sam się "naprawi"...

#7 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 stycznia 2013 - 12:17

Warto sprawdzić połączenia, może to tylko kwestia niedopiętej taśmy ?? To już od ręki powinni Ci zrobić ;)

#8 troxter

troxter
  • 283 postów
  • SkądKingston UK

Napisano 29 kwietnia 2015 - 10:26

Mi tez sie to przydazylo tydzien temu... Macbook pro mid2010. Dziala dobrze, nagle kursor zaczyna swirowac. Po restarcie dziala czasami kilka minut, czasami kilka godzin. Zawsze po restarcie pomaga. Czy musze wymienic trackpad? Czy moze to jakas wina w oprogramowaniu?



#9 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwietnia 2015 - 11:23

Czy musze wymienic trackpad? 

 

Prawdopodobnie tak. Ale trzeba jeszcze rozkręcić komputer i sprawdzić czy nie był zalany, bo właśnie po zalaniu takie rzeczy się dzieją kiedy na płycie korodują elementy.

 

Może to być też wina uszkodzonego lub nieoryginalnego zasilacza, więc odłącz zasilacz i sprawdź czy pracując na baterii też ten problem występuje.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#10 troxter

troxter
  • 283 postów
  • SkądKingston UK

Napisano 29 kwietnia 2015 - 11:38

OK. Dziekuje za informacje.

pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych