Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac mini nie działa dysk wewnętrzny. Serwis Lublin problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kiecu123

kiecu123
  • 155 postów
  • SkądOżarów

Napisano 21 stycznia 2013 - 15:29

Witam kupiłem kiedyś maca mini z niedziałającym dyskiem wewnętrznym ( nie mogłem go zwrócić z powodu braku kontaktu ze sprzedającym) wyjąłem dysk (podpiąłem jako zewnętrzny) i używałem maca Aż tu nagle miałem ochotę mieć pełnosprawnego maca i dałem go do serwisu w lublinie Galeria OLIMP wszystko pięknie istrefie przyjęli mi go pytam się czy dać dysk zewnętrzny nie trzeba wystarczy mac mini. ok pięknie dzwonie teraz Mac mini nie działa bo brakuje dysku wewnętrznego koszt diagnostyki 150 zł Czy ludzie są normalni ? nie mam zamiaru oczywiście tego zapłacić... (co mogę zrobić tylko kierować sprawę do sądu czy co?) Możecie pomóc gdzie leży problem i sam to naprawie czy to ta płytka w którą się wpina dysk (i ją do płyty głównej ?) czy coś z płytą główną?

#2 kamikox

kamikox
  • 346 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 stycznia 2013 - 08:36

Moim zdaniem możesz iść do UOKIK (czy jakoś tak) i tam poinformować. Lub zapytaj czy możesz dostarczyć dysk do dalszej diagnostyki. 150zł za diagnostykę to rozbój w biały dzień !

#3 kiecu123

kiecu123
  • 155 postów
  • SkądOżarów

Napisano 22 stycznia 2013 - 08:58

Ale najlepsze jest to ze powiedzieli mi to co ja mowilem temu gosciowi ktory odbiera sprzet. Paranoja jakas, za zdjecie obudowy biora 150zl :o dzieki za odpowiedz

#4 kamikox

kamikox
  • 346 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 stycznia 2013 - 09:01

ktory to Mini? biały czy ten z aluminiowych?

#5 kiecu123

kiecu123
  • 155 postów
  • SkądOżarów

Napisano 22 stycznia 2013 - 09:24

Mac mini na cd chyba 2006r. Ja robilem sporo tych macow jak jakas pierdola padla ale tu wlasnie nie wiedzialem bo dysk wpiety w ta plytke dziala karta dzwiekowa tez, tylko dysk wiec wymiana plytyki (koszt sprowadzenia ze stanow 250zl) to wolalem oddac do serwisu co mi powiedza

#6 Good_Time

Good_Time
  • 6 postów

Napisano 22 stycznia 2013 - 17:01

grunt to zedrżeć z klienta... troszke chora sytuacja.

#7 michalt

michalt
  • 79 postów
  • SkądGdańsk Pl

Napisano 23 stycznia 2013 - 16:11

Czegoś nie rozumię, dałeś komputer do diagnostyki bez dysku wewnętrznego, aby okreslili dlaczego dysk wewnętrzny nie działa.

#8 kiecu123

kiecu123
  • 155 postów
  • SkądOżarów

Napisano 24 stycznia 2013 - 08:49

Chłopie sam posiadam 5 dysków zewnętrznych to co mówić o serwisach a oddałem do serwisu i powiedziałem żeby sprawdzili ten slot bo nie wiem czy to wina tej płytki co idzie do płyty głównej .
http://www.applemacp...rd-p-65865.html ( nawet znalazłem tą część żebyś wiedział o którą chodzi)
a nie wiem czy kiedykolwiek rozkręcałeś maci więc nie wiesz że dysk montuję się banalnie ( nie mówię o airkach) w macu kilka śrubek z boku i tyle. Każdy rozumie zawsze się jeden znajdzie co nie;).

Jadę dziś do nich i ciekawe co mi powiedzą....

#9 mpukacz

mpukacz
  • 216 postów
  • SkądLublin,Poland

Napisano 24 stycznia 2013 - 20:30

Jeśli byś chciał nadal coś robić zapraszam do naszego serwisu diagnoza serwisowa sprzętu jest u nas darmowa - Salon iVico Galeria Gala II piętro ul. Fabryczna 2 sprawdzimy co jest nie tak i ile kosztuje naprawa. Naprawialiśmy już wszelkiej maści sprzęt gdy inne serwisy w Lublinie rozkładały ręce.

#10 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 stycznia 2013 - 11:29

Wszystko wskazuje na standardową usterką w tym modelu -most południowy do wymiany lub problem z połączeniami. Oczywiście należy też sprawdzić dysk. Koszt naprawy nie powinien przekroczyć 400-450zł w najgorszym scenariuszu. Oddałeś do serwisu który nie specjalizuje się w sprzęcie Apple stąd takie podejście.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych