Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xcode - praca zespołowa. Gdzie wersjonować dokumenty ? (GIT/SVN) ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Danielox

Danielox
  • 131 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 11:10

Cześć, Do tej pory używałem dla Visual Studio narzędzie Team Foundation Server, ewentualnie SourceSafe. Tam poza kontrolą wersji był bardzo przydatny feature - a mianowicie blokowanie plików dla jednego usera. Tak, że wprowadzał zmiany i dopiero wtedy je publikował , jednocześnie zwalniając blokadę. Jak podejść do pracy nad projektem w Xcode dla kilku osób ? Próbowałem z BitBucket.org (GIT) - ale nie bardzo to działa. NIe potrafię znaleźć blokady plików (przez co parę osób może zmienić jeden plik). Poza tym często po zmianie na innym kompe, nie da się zaciągnąć projektu (też GIT często sprawdza co chwilę pliki takie jak xcuserdata etc - które nie mają wpływu na projekt - przez co nie można opublikować zmian ...) A może jest jakiś soft do postawienia na serwerze prywatnym ? (Najbardziej interesują mnie rozwiązania FREE, ale z zamkniętymi repo) Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

#2 P_P

P_P
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2013 - 19:44

Praca w gicie chyba właśnie na tym ma polegać, że kilka osób na raz pracuje na jednym pliku, a na koniec merguje się wszystko w jedną całość.

#3 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 20 stycznia 2013 - 19:47

Git. Polecam, pracuję ze znajomym i używamy aplikacji SourceTree do obsługi gita.

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 stycznia 2013 - 20:36

Danielox - a czemu nie korzystać z wbudowanego wersjonowania w XCode? Albo git albo svn, trzeba tylko albo znaleźć albo postawić sobie serwer Nie ma tam chyba blokady, ale to też chyba kwestia dogadania się z osobami? tmkszlc - co daje SourceTree żeby nie korzystać z wbudowanej rzeczy w XCode?

#5 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 20 stycznia 2013 - 20:56

Wbudowany jest spoko, jeśli używasz do projektów Xcode. Posiadam SourceTree ponieważ mam podłączonych kilka repozytoriów nie związanych z Xcode. Poza tym tu repozytoria można wygodnie grupować w katalogach.

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 stycznia 2013 - 21:06

No raczej, że korzystając z projektów XCode, bo o tym tutaj mówimy. Czyli nie ma w sumie żadnych plusów? To czemu w wypadku projektów z XCode nie stosować wbudowanego tylko SourceTree? Bo rozumiem, że go polecasz.

#7 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 20 stycznia 2013 - 21:19

Polecam ponieważ używam i bardzo mi odpowiada. Używałem wbudowanego, ale przeniosłem się na SourceTree z tegoż właśnie powodu, że korzystam nie tylko z gita na potrzeby Xcode. Jeśli potrzebny tylko do Xcode, to ten wbudowany w zupełności wystarczy.

#8 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 stycznia 2013 - 21:20

A rozdzielenie XCode w XCode, a to co nie ma wbudowanego to zewnętrzna aplikacja (SourceTree) - dlaczego nie tak? Żeby mieć wszystko w jednym miejscu?

#9 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 20 stycznia 2013 - 21:23

Tak, żeby mieć wszystko w jednym miejscu ; )

#10 Wystrzalowiec

Wystrzalowiec
  • 13 postów

Napisano 21 stycznia 2013 - 14:32

Roberto może to tylko ja tak miałem przy pracy z wbudowany klientem SVN, ale po skasowaniu pliku, nie referencji, wyskakuje błąd, że nie ma pliku. Do SVN nie docierało że plik skasowałem. Więc jeśli nie chcecie płacić za narzędzie do SVN (cornerstone, version) to polecam uniwersalne narzędzie linie poleceń.

#11 wujen

wujen
  • 5 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 26 stycznia 2013 - 11:41

Najlepiej jest używać gita bezpośrednio z CLI. Opanowanie tego zajmie Ci 1-2 dni a już nigdy nie będziesz miał problemów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych