Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adobe Cloud - czy ktoś używa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 09:08

Czy ktoś z Was mógłby podzielić się kilkoma podstawowymi informacjami na temat Adobe Cloud? Z angielskojęzycznej prezentacji na stronie Adobe niestety nie wszystko zrozumiałem. Wszelkie programy jakich chcemy używać zasysa się i instaluje lokalnie i korzysta z nich jak ze zwykłego softu łącznie z lokalnym zapisem plików, czy może wymuszone jest coś takiego jak np trzymanie plików tylko online? Co w przypadku gdy wychodzi upgrade do jakiegoś softu lub nawet wychodzi kolejna wersja CS - czy to się jakoś updatuje wtedy (ręcznie lub automatycznie)? Czy jest możliwa praca na takim pakiecie bez dostępu do netu? Będę wdzięczny za wszelkie informacje i doświadczenia.

#2 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 15 stycznia 2013 - 10:49

Co do ostatniego pytania Ci nie odpowiem. Generalnie kupując dostęp do Creative Cloud otrzymujesz dostęp i możliwość korzystania ze wszystkich programów Adobe, włącznie z wersjami programów na urządzenia mobilne jak chociażby Photoshop Touch czy Adobe Muse. Tak długo jak opłacasz Adobe Creative tak długo masz dostęp do wszystkich najnowszych wersji programów Adobe.

#3 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 10:57

Tylko nie jestem do końca pewny czy to są aplikacje instalowane lokalnie (ale chyba raczej tak gościu mówił w prezentacji o ile go zrozumiałem) czy też pracuje się na wirtualnych maszynach. Opcja 2 nie obciąża wtedy mojego kompa ale obciąża łącze i nie chodzi nawet o łącze, ale taka praca chyba byłaby nie do końca praktyczna i wydajna. Jeśli natomiast zasysasz dowolny soft i instalujesz lokalnie i pracujesz na nim lokalnie (soft sprawdza tylko przez net czy masz opłacony abonament i jeśli tak, to się uruchamia) to wtedy jest to fajne rozwiązanie.

#4 36f992051a

36f992051a
  • 76 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 11:49

Chmura warta grzechu Programy instalujesz lokalnie i nie masz obowiązku przechowywania żadnych plików w chmurze. Do tego wszystko się pięknie aktualizuje do najnowszych wersji.

#5 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 15 stycznia 2013 - 12:01

Fajne ale też wcale nie tanie. Jeżeli cykl wydawniczy byłby co rok to rzeczywiście, ale jeżeli co dwa lata to już wychodzi drożej a przy okazji po zaprzestaniu opłacania abonamentu tracisz też możliwość pracy co w przypadku wersji licencyjnej nie ma miejsca i tylko od Ciebie zależy kiedy sięgniesz po nową wersję. Nieźle wygląda Creative Cloud for Teams, gdzie dodajesz kolejnych użytkowników poprzez email do pakietu. Niestety nie znalazłem jasnego stanowiska jak wygląda aktywacja. Niby nie ma potrzeby być w jednej sieci i mieć wspólnego IP. Niby nie ma też ograniczeń co do stanowisk. Dodawanie następuje poprzez dodanie adresu email. Wtedy rzeczywiście fajnym pomysłem byłoby zebrać 4-5 osób i korzystać i wtedy opłata nawet 20-30 euro krzywdy nie robi na stanowisko za dostęp. Ale to chyba zbyt różowa opcja.

#6 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 15 stycznia 2013 - 12:15

Czyli tak jak przypuszczalem - program sprawdza przez net podczas uruchamiania czy jest aktualny abonament? Mozna korzystac z calego dostepnego softu?

#7 prototypeartworks

prototypeartworks
  • 146 postów
  • SkądBirmingham, United Kingdom

Napisano 16 stycznia 2013 - 23:12

Po wykupieniu subskrypcji masz dostęp do programów które są w nim zawarte, możesz je pobrać kiedy tylko chcesz i potrzebujesz, instalujesz na dysku, pliki też możesz trzymać sobie na dysku (adobe daje jakąś przestrzeń w chmurze więc możesz trzymać tam pliki, a wtedy masz możliwość pracy na danych projektach w różnych miejscach) do działania programów nie jest potrzebne połączenie z internetem, choć raz w miesiącu powinieneś być w sieci (nie pamiętam z jakiego powodu, czy dla aktualizacji czy dla potwierdzenia subskrypcji). Update masz za free :) ale jak wygląda sprawa w sytuacji kiedy wychodzi nowa wersja to już nie wiem.

#8 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 17 stycznia 2013 - 09:24

Dzieki wszystkim za pomoc i informacje.

#9 Wesoł

Wesoł
  • 988 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 stycznia 2013 - 11:53

Fajne ale też wcale nie tanie. Jeżeli cykl wydawniczy byłby co rok to rzeczywiście, ale jeżeli co dwa lata to już wychodzi drożej...


No to jeszcze zależy jaką wersję pudełkową masz na myśli, bo to się zgadza jedynie przy najuboższej czyli Design Standard... :)

#10 DiMoonn

DiMoonn
  • 258 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 17 stycznia 2013 - 22:49

ACC musi mieć dostęp do netu minimum raz na miesiąc. Jak nie masz w danej chwili dostępu programy normalnie się odpalają. I nowe wersje i update'y są w pakiecie. Mam ACC - masz pytania - pytaj :).

#11 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 18 stycznia 2013 - 00:10

Czy dobrze kombinuje: 36,89 euro miesiecznie (dla kogos, kto sie lapie na cene promocyjna), czyli cos okolo 1800 zl za rok dostepu do wszystkich programow Adobe?

#12 DiMoonn

DiMoonn
  • 258 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 18 stycznia 2013 - 00:45

No tak, jak jesteś Vatowcem, to minus VAT. W sumie cena jest podobna do ceny regularnych upgrade'ów. Nawet trochę taniej, plus masz pełny pakiet. Plus jeszcze jakieś bonusy. Minus koszty kredytu (ja brałem zawsze na kredyt). Nie jest tanio, ale software Adobe tanim nigdy nie było. Jest skierowane na rynek zawodowców.

#13 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 19 lutego 2013 - 19:45

Chcialem jeszcze pociagnac ten watek, bo testuje wlasnie wersje trialowa i pomalu dobiega jej kres, a zatem trzeba bedzie szykowac sie do zakupu. Doczytalem jednak na stronie, ze sposob zaplaty jest taki, ze co miesiac z karty kredytowej sciagac by mi chcieli te kilkadziesiat Euro... gdybym tylko mial karte kredytowa :) Ale takowej nie posiadam i nie zamierzam (przekonania religijne ;P ). W internecie place zawsze debetowka lub PayPalem. Czy tam jest moze opcja zaplacenia za caly rok z gory jakims przelewem lub karta debetowa? Testowal ktos?

#14 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 19 lutego 2013 - 19:54

Mnie interesuje wersja Cloud for Team. Z tego co już wyczytałem do teamu dopisywane są komputery nie po IP a po emailu. Czyli de facto, każdy z grupy może siedzieć u siebie w domu. Ale czy ktoś używa tej wersji czy raczej należy pisać do Adobe by rozwiali wątpliwości czy pracując w firmie X mogę dostać CC i sobie pracować w domu na tym pakiecie, gdy firma płaci za cały ACC for Teams.

#15 Chro

Chro
  • 15 postów

Napisano 20 lutego 2013 - 10:51

Ja używam Illustratora CS6. Pracuje dla firmy z UK w Polsce. Szef postanowił sprawdzić mi taki prezencik na rok - generalnie były duże problemy, bo wcześniej miałem trial który się skończył. Odinstalowałem wszystkie pliki Adobowe, zainstalowalem z Cloud'a AI i program pytał o CD-KEY - co w ogóle nie powinno mieć miejsca przy instalacji z Cloud'a. Generalnie to były z tym spore problemy, miesiąc się głowiliśmy co z tym zrobić, wujek google nie pomagał, prośby o pomoc w BOK'u Adobe też na początku nie przynosiły rezultatów, ale potem się udało to jakoś rozwiązać przez usuwanie rejestrów, managerów, deaktywacje jakieś i całkowity reinstall. Reasumując, dobra rzecz ale zanim mogłem się cieszyć z programu w pełnej wersji minął miesiąc...więc jestem zdania że jak się płaci taką kasę za oprogramowanie to powinno być bardziej dopracowane :)

- - - Połączono posty - - -

@wieslawo

Ja używam w Krakowie pakietu i mój kolega z firmy we Wrocławiu bez problemu. Nie wiem czy odpalali to w UK, ale chyba też nie było problemów.

#16 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 marca 2013 - 22:16

A wiecie jak to wygląda w kwestii tego abonamentu, którego nie trzeba opłacać co miesiąc. Jest on droższy, ale w moim przypadku, gdy potrzebuję aplikacji raz na parę miesięcy była by to znakomita opcja. Nie wiem jednak czy nie ma jakiś limitów aktywacji albo innych problemów.

#17 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 15 marca 2013 - 22:31

To ma sens kupowanie pakietu skoro potrzebujesz go raz na pare miesiecy? Nie da sie zrobic roboty na cudzym sofcie albo jakos inaczej poradzic sobie? No chyba, ze to raz na pare miesiecy to zlecenie za taka kase, ze kupno pakietu CS to pikus :) Odpowiem natomiast na swoje wlasne wczesniejsze pytanie, bo jestem juz po aktywacji ACC. Sam zakup banalnie prosty. Logujesz sie na swoje konto, kupujesz, podajesz dane i gotowe :) Ja zaplacilem karta MasterCard z Sync'a - nie bylo problemu (w Appstore tez nia place i nie ma problemu). Jak juz ma sie kupiony abo to potem sciagasz od adobe dowolny ich soft, instalujesz, wpisujesz swoje konto, soft chyba sprawdza wtedy czy masz abonament (nawet nie wiem kiedy jest to sprawdzane i jak czesto). Swietne rozwiazanie. Szczegolnie dla kogos, kto ma CS4 lub 5, bo dzieki rabatowi, miesieczny koszt abonamentu wynosi niecale 37 Euro. Jak za taka mase softu to jest to jak za darmo. Polecam :)

#18 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 marca 2013 - 13:44

No właśnie chodzi o to, żeby nie kupować pakietu. Potrzebuję de facto tylko Photoshopa i Illustratora i zamiast je kupować za kilka tysięcy, lepiej byłoby wynająć za 37 EUR za aplikację na miesiąc (albo 92 EUR za cały pakiet). Różnica 300 czy 400 zł za miesiąc, dwa razy do roku, w stosunku do kupna tego samego za 3000-4000 zł jest ogromna i dlatego zastanawiam się nad tą opcją abonamentową..

#19 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 16 marca 2013 - 15:21

To chyba nie tak dziala. Kupujesz abo na caly pakiet a nie konkretny soft.

#20 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 marca 2013 - 17:19

Nie przeczytałeś widać tego co napisano na stronie Adobe Creative Cloud.
Są różne pakiety, można kupować pojedyncze aplikacje albo pakiety (kilka wariantów).
Tutaj cytat dotyczący pojedynczej aplikacji:

A Creative Cloud single-app membership gives you ongoing access to one Creative Suite application for a low monthly price, while also giving you ongoing access to every upgrade version at no additional charge as long as your membership remains active.


Pojedyncza aplikacja kosztuje 24.59 EUR /miesiąc przy umowie rocznej, bądź 36.89 EUR / miesiąc bez umowy rocznej.
Najtańszy pakiet kosztuje 36.89 EUR / miesiąc przy umowie, bądź € 92.24 / miesiąc bez umowy.

A co do mojego pytania to doczytałem, że opcja miesięczna bez zobowiązania rocznego (nazywana month-to-month) nie ma limitów i można ją każdorazowo aktywować od nowa w ustawieniach swojego konta.

#21 MarcinPrzybys

MarcinPrzybys
  • 88 postów

Napisano 16 marca 2013 - 18:06

Odpowiadając na pytanie główne wątku. Używam i nie mam sie do czego przyczepić. Aktualizuje sprawnie, zarządzanie programami sprawne. Creative Cloude Conection cały czas dostępne od 20 Gb (zależy od tego czy single czy team) w finderze. Przy rocznym max 1,5 rocznym cyklu wydawniczym cena jest dobra. Nie ma problemu z zastanawianiem sie czy brać teraz czy czekać na nową wersję. Creative Cloud potrzebuje dostępu do netu tylko raz w miesiącu. Jest multiplatformowe. Można przerzucać sie miedzy systemami kiedy tylko się chce. Dostępne wszystkie języki. Reasumując jeśli ktoś używa coś więcej niż PS, używa tego do pracy codziennie to jest to tak samo dobry soft jak zawsze bez kilku bolączek jakie miały wydania box'owe. Z mojej strony mogę tylko polecić.

#22 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 20 marca 2013 - 11:38

A jak jest z placeniem? Gadalem z Adobe i kobieta mowi ze platnosc tylko karta kredytowa:) Nie kazdy ja ma bo i po co:) I co wtedy? Natomiast jak przechodzilem etap zakupu do pewnego momentu, tak na probe:) to w pewnym momencie pojawila sie opcja platnosci karta kredytowa/debetowa. Wiec jak...?:)

#23 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 20 marca 2013 - 12:54

Ja placilem zwykla karta debetowa z Alior Sync (Master Card). Nie bylo problemow. Kase normalnie pobralo i wszystko smiga.

#24 mcfrey

mcfrey
  • 424 postów
  • SkądGizycko

Napisano 20 marca 2013 - 13:55

Ja chcialbym kupic Adobe Muse i tam sa 2 systemy placenia. 1 platnosc w rozliczeniu miesiecznym (wyzsza kwota) i 2 platnosc w rozliczeniu rocznym (nizsza). I w tej korzystniejszej oni maja pobierac sobie co miesiac kase z karty a nie wiem czy tak sie da z debetowej:)

#25 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 20 marca 2013 - 14:05

No przeciez napisalem, ze sie da. Dla jasnosci: ja tez kupilem pakiet roczny, platnosci rozbili na 12 comiesiecznych transzy. Przy zakupie podalem dane z karty i sciagneli z niej 1/12 kwoty rocznej. Jesli w dniu, w ktorym bedzie kolejna platnosc nie bede mial na koncie srodkow, to mi soft przestanie dzialac i zacznie ponownie dopiero jak pojawi sie kasa i beda mogli pobrac oplate za kolejny miesiac. Moja karta NIE JEST karta kredytowa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych