Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Drukarka HP LaserJet 1022 nie działa poprawnie - po chwili jest nieaktywna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 11 stycznia 2013 - 22:14

Otóż mam taki problem z drukarką HP LJ 1022. Aby móc drukować zainstalowałem jakiś czas temu pakiet ze strony:

HP Printer Drivers v.2.12 for OS X

Na pewno starszy, bo było to jakiś czas temu.

Problem polega na tym, że podłączam drukarkę, wydrukuję coś i po jakimś czasie (bez żadnych działań, drukarka cały czas podłączona do USB i zasilania) nie mogę już nic wydrukować. Gdy chcę to zrobić wyświetla się coś w stylu "Drukarka nieaktywna". Często pomaga odłączenie z prądu i ponowne podłączenie, ale efekt jest chwilowy.

Przy okazji zapytam, czy jest możliwość druku obustronnego?
W Windowsowym sterowniku miałem taką możliwość w preferencjach drukarki.

#2 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 stycznia 2013 - 22:26

A nie jest to LJ1102? Jest możliwość druku obustronnego. Usuń drukarkę z preferencji. Zainstaluj ją z powrotem, wybierając dokładnie z opcji instalacji jaki masz model a nie pozwól zainstalować systemowi domyślnie.

#3 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 11 stycznia 2013 - 22:33

Wyszukuję rozwiązania na zagranicznych forach. Przeinstalowywałem 100 razy - nic nie dało. Ale chyba znalazłem rozwiązanie. Zainstalowałem ją jako HP LJ CP1022 - taką poradę znalazłem. Na razie działa - zobaczymy. Tylko trwa to długo. Aby drukować obustronnie, trzeba ściągnąć sterownik two-sided printing?

#4 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 stycznia 2013 - 22:51

No dokładnie to Ci mówiłem. Miałeś wybrać wersję softu a nie pozwolić by system to zrobił za Ciebie. Nie wiem jak jest w Twojej drukarce z tymi dwoma stronami. Przeszedłeś wszystkie opcje ustawień wydruku by znaleźć tą opcję i ją uruchomić?

#5 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 11 stycznia 2013 - 22:55

Jednak za szybko się pochwaliłem. Strony wychodziły, ale jak teraz popatrzyłem, to jest lipa. Wciąż więc nie mam rozwiązania.

#6 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 stycznia 2013 - 23:12

Jaki masz system? Dziś był apdejt na ML dla HP

#7 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 11 stycznia 2013 - 23:28

10.8.2

Po jakimś czasie pokazuje się "Drukarka nie jest podłączona."

Jestem cały czas początkującym użytkownikiem MacBooka, więc może pytanie będzie dyletanckie.
Jak mam zainstalowaną wersję steroników do HP powiedzmy 2.0.9 (nie wiem jaką mam), a chciałbym zaktualizować do wesji z wczoraj:
HP Printer Drivers v.2.12 for OS X

To czy w jakiś sposób muszę usunąć starą instalację czy po prostu ściągnąć nowy obraz i zainstalować (nałożyć)?

W jaki sposób wyczyścić wszelkie poprzednie sterowniki?

#8 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 stycznia 2013 - 23:39

Nie musisz usuwać starych. Generalnie z Twoją drukarką podłączoną - Software Update (nie pamiętam jak po polsku - druga pozycja pod jabłuszkiem w menu) powinien dociągnąć Ci najświeższe drajwery. Potem gdy dodajesz drukarkę wybierasz ją w preferencjach i wybierz sam wersję software, jaką system ma użyć, lepiej domyślnej nie zostawiać. Jeśli są różne wersje softu to przynajmniej to zobaczysz.

#9 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 12 stycznia 2013 - 16:54

Zainstalowałem najnowsze z tego linka, ale niestety sterownik do mojej drukarki się nie zmienił. HP LaserJet 1022, 1.4.0 - tylko taki jest i taki był, a nie chodzi moim zdaniem poprawnie. W "Uaktualnienia..." nic nowego nie wykrywa. W sumie raz mi działa, raz nie. Zobaczymy jak po tym update na 2.13 będzie działało.

#10 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 12 stycznia 2013 - 19:21

Nie wiem czy Cię pocieszę, ale również mam taki sam problem z drukarką z tej samej serii, a dokładniej z modelem P1005. Mam tę drukarkę prawie 5 lat, wydruki są bardzo dobrej jakości, jest wydajna i tania w eksploatacji, ale... nie da się z niej korzystać mając Maka. Wydruk 2-3 stron zwykle nie stanowi problemu, ale ja zwykle drukuję po 20-30 lub więcej na raz, a wtedy przestaje drukować po kilku stronach, sama się wyłącza albo drukuje coś, co miała wydrukować np. dzień wcześniej. Przeinstalowywałem sterowniki milion razy, kombinowałem, używałem różnych kabli i portów USB - ona żyje swoim życiem. Co ciekawe, z Windowsem pracuje idealnie i to jest mój sposób na nią: stary laptop PC. Poddałem się, ale drukując ok. 500 stron miesięcznie chyba bym osiwiał próbując zmusić ją do walki z Mac OS.

#11 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 12 stycznia 2013 - 19:31

Nie wiem czy Cię pocieszę, ale również mam taki sam problem z drukarką z tej samej serii, a dokładniej z modelem P1005. Mam tę drukarkę prawie 5 lat, wydruki są bardzo dobrej jakości, jest wydajna i tania w eksploatacji, ale... nie da się z niej korzystać mając Maka. Wydruk 2-3 stron zwykle nie stanowi problemu, ale ja zwykle drukuję po 20-30 lub więcej na raz, a wtedy przestaje drukować po kilku stronach, sama się wyłącza albo drukuje coś, co miała wydrukować np. dzień wcześniej. Przeinstalowywałem sterowniki milion razy, kombinowałem, używałem różnych kabli i portów USB - ona żyje swoim życiem. Co ciekawe, z Windowsem pracuje idealnie i to jest mój sposób na nią: stary laptop PC. Poddałem się, ale drukując ok. 500 stron miesięcznie chyba bym osiwiał próbując zmusić ją do walki z Mac OS.


Widać ktoś sobie nie może z tym poradzić.

Dzisiaj zainstalowałem update z w/w linka. Drukarka jest podłączona cały dzień, czasem załączę coś do wydruku i o dziwo chodzi dobrze - na razie. Nie wiem na ile jest to zbieg okoliczności a na ile faktyczna poprawa, ale spróbuj.

I przy instalacji zrobiłem tak, jak kolega wyżej pisał. Wyzerowałem, powyrzucałem drukarki itd. Sterownik (ten sam co automat) - wybrałem "z ręki".

#12 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2013 - 23:36

„Zasady umieszczania wpisów na forum”
Uważnie wybierz miejsce w którym umieścisz swój wątek. Staraj się wybrać odpowiedni dział dla Twojego tematu. Duplikaty, źle umieszczone wątki oraz posty, mogą być przeniesione lub usunięte bez powiadomienia.

Wątek założony w złym dziale!
Przed założeniem tematu zapoznaj się z drzewem kategorii naszego forum i postaraj się wybrać miejsce najlepiej pasujące do Twojego problemu. Pozwoli Ci to szybciej uzyskać pomoc, a w przyszłości ułatwi innym użytkownikom szukającym odpowiedzi na takie samo pytanie, odnalezienie Twojego wątku wraz z rozwiązaniem problemu. Pamiętaj również aby w wybranym przez Ciebie dziale, zapoznać się z ogłoszeniami i tematami podklejonymi u góry. Często są to wskazówki dotyczące zakładania nowych tematów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Moderatorzy mają przywilej ostatniego słowa dotyczącego moderacji dyskusji. W przywilej ten wchodzą: prawo do zamykania, usuwania, oraz edycji treści wątków i ich tytułów, a także prawo do edycji i usuwania poszczególnych postów. Prawo do ostatecznej decyzji dotyczącej zawartości merytorycznej forum mają Administratorzy.

#13 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 06 lutego 2015 - 01:34

Wygląda na to, że problem został rozwiązany.

 

Po prostu zmęczyło mnie wieczne drukowanie przez maszynę wirtualną i postanowiłem sprawdzić, czy coś ruszyło w sprawie.

Otóż ściągnąłem i zainstalowałem dzisiaj:

http://support.apple.com/kb/dl907

 

Ponieważ zobaczyłem, że sterownik do drukarki 1022 ma oznaczenie 1.6.0, a poprzednie miało symbol 1.4.0.

 

Wydrukowałem na razie z 20 stron i jest ok. Może za szybko, żeby chwalić się rozwiązaniem problemu, ale warto sprawdzić.


Komputer: MBP 13" || Telefon/odtwarzacz: iPhone 7  || Odtwarzacz: iPod 8GB (czarny) 2G


#14 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 06 lutego 2015 - 09:55

Po 2 latach? Super. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych