Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Xcode a użycie RAMu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 izdum

izdum
  • 135 postów

Napisano 10 stycznia 2013 - 14:03

Hej tak z ciekawości zapytam, ile RAMu zjada Wam Xcode? Przyznam się, że zaczyna mnie to irytować. Gdy muszę dużo kompilować i testować jakieś rozwiązania Xcode potrafi zeżreć całą wolną pamięć w 1h-1,5h (mam 8gb) i wszystko zaczyna lagować. Bez restartu aplikacji praktycznie nie da się nic zrobić. Dodam że i system i Xcode mam w najnowszych wersjach.

#2 uho

uho
  • 207 postów
  • SkądŁuków, PL

Napisano 10 stycznia 2013 - 14:07

Mam ten sam problem, zainstaluj coś do zwalniania pamięci i od czasu do czasu uruchamiaj tą funkcję. Nie jest to eleganckie rozwiązanie, ale przynajmniej nie trzeba zamykać programu

#3 izdum

izdum
  • 135 postów

Napisano 10 stycznia 2013 - 14:09

Kurde Apple powinno coś z tym zrobić. A polecasz jakiś konkretny program? Najgorsze w zamykaniu jest to że nie da się cofnąć napisanych rzeczy a często tego używam jak muszę kombinować:/

#4 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 stycznia 2013 - 16:13

Ja nie mam tego problemu: aktualnie XCode zajmuje mi 328 MB RAM, przy otwartych 5 projektach. Ostatni restart jakieś 5 dni temu.

#5 clondike

clondike
  • 59 postów
  • SkądBiałystok, PL

Napisano 10 stycznia 2013 - 16:18

czasem xcode zje tyle, ile się mu da - co mówię jako szczęśliwy posiadacz 16gb, ale zazwyczaj 8gb to wystarczająca ilość pamięci

#6 uho

uho
  • 207 postów
  • SkądŁuków, PL

Napisano 10 stycznia 2013 - 21:24

https://itunes.apple...451444120?mt=12

#7 Mirant

Mirant
  • 3 postów

Napisano 20 stycznia 2013 - 12:04

Nie wiem jak Wy to robicie.. Mi 4gb wystarcza, a często mam pootwierane 5-8 projektów. A te czyściciele ramów to sobie darujcie, bo to nic nie daje.

#8 uho

uho
  • 207 postów
  • SkądŁuków, PL

Napisano 21 stycznia 2013 - 07:18

A czesto korzystasz z symulatora, bo to on tak zaśpiewa pamięć.

#9 izdum

izdum
  • 135 postów

Napisano 21 stycznia 2013 - 11:20

@Mirant powiem Ci ze te aplikacje do zwalniania pamięci nawet w miarę działają. Przy ok 100mb wolnego, odpalenie takiej aplikacji daje ok 2-3,5gb wolnego przy 8gb całości. @uho właśnie nie, cały czas odpalam na urządzeniach. Tak sobie jeszcze myślę, że może znaczenie ma to, że aktualnie cały czas pracuję używając cocos2d. Wydaje mi się, że jak robię zwykłe projekty (bez używania tego silnika) to jednak zużywane jest mniej pamięci.

#10 Mirant

Mirant
  • 3 postów

Napisano 21 stycznia 2013 - 13:55

Tylko, ja mam jeszcze jedno pytanie. Xcode jaki ram wam zjada? W sensie, że nie macie wolnego free czy inactive. Bo to, że Xcode zajmuje dużo inactive to nic nie znaczy i jest to normalne. Gorzej jeśli nie macie wolnego free i inactive a za to zajęty wired lub active. A taki zwalniacz pamięci tylko wywali wam coś z inactive i przeniesie na free, a to w praktyce nic nie daje, a nawet może spowolnić pracę komputera. To że macie 0 mb free ramu nie oznacza, że nie ma wolnego ramu.

#11 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 21 stycznia 2013 - 17:42

Program nawet fajny, ale zwalnanie ramu trwa strasznie dlugo, a dwa zamula strasznie kompa. W szczytowym momencie zaja mi 3,5GB ramu. Co prawda zwolnil je po zakonczeniu procesu, ale przez chwile komp nie nadawal sie do uzytku. Poprosze cos innego :D

http://cl.ly/image/0H0e1z0j3Z3d

#12 blackrain

blackrain
  • 17 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 31 stycznia 2013 - 12:51

Zaczyna lagować, bo swapuje. Spróbuj wyłączyć "dynamic_pager" (tutaj więcej info: [url=http://workstuff.tumblr.com/post/20464780085/something-is-deeply-broken-in-os-x-memory-management]Adam Fields (work stuff) - Something is deeply broken in OS X memory management (Lion performance problems part 3)[/url]).

#13 Moskacz

Moskacz
  • 28 postów

Napisano 02 kwietnia 2013 - 13:00

4 GB ramu wystarczy do komfortowego tworzenia aplikacji na iOS w xcode, w połączaniu z dyskiem SSD (swap)? Chodzi o macbooka air 2012.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych