Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Paranoja w play! Zamieszanie z nadajnikami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#26 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 10 stycznia 2013 - 00:54

Mam włączony roaming i nie działa

#27 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 stycznia 2013 - 01:00

Reset ustawień sieciowych > wymiana karty SIM > restore telefonu. Taką bym przyjął kolejność działania.

#28 Jigovsky

Jigovsky
  • 254 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 stycznia 2013 - 01:51

Cześć wszystkim, ze swej strony dodam, iż w Play na kartę - taryfa "Lubię to" działa net na wszystkich 3 sieciach. Co do ustawień, manualnie wybrałem sieć Plus, gdyż przy wyborze automatycznym bateria szybciej znika. Co do Orange to się nie wypowiem, bo z tą siecią mam problem na terenie Łodzi (Retkinia) w związku ze słabym zasięgiem 3G (żona ma to samo przy SGS II). Plus działa dobrze, niewątpliwie nie tak szybko jak Play ale daje radę. Tak na marginesie to uciekam z Play, jakość obsługi, błędy, problemy techniczne wystarczającą mnie zniechęciły w ciągu 2 lat trwania umowy - ale to nie czas i miejsce na tego typu wywody.

#29 igo2u

igo2u
  • 120 postów

Napisano 10 stycznia 2013 - 06:15

Witam Play na karte (taryfa lubie to!) dziala inet we wszystkich sieciach. Roaming w telefonie mam wylaczony. Tak wiec to kwestia taryfy. Czas zycia telefonu w mojej okolicy jest lepszy na play niz plus/orange, bo mam max zasieg w play, gorzej jak zaczne sie przemieszczac. Pozdrawiam

#30 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 10 stycznia 2013 - 08:24

Reset ustawień sieciowych > wymiana karty SIM > restore telefonu. Taką bym przyjął kolejność działania.


Reset ustawień nic nie dał. Kartę i telefon mam od 22 grudnia więc nie ma co wymieniać.
Taryfa Fresh Play

#31 campeone

campeone
  • 47 postów

Napisano 10 stycznia 2013 - 08:37

@nowy57, Jasne, że mam zaznaczony roaming. Dziwne, piszesz, że MUSI a pomoc techniczna Play twierdzi, że NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI. Możesz w takim razie napisać jaką posiadasz taryfę? Może to jest klucz. @Homer, To, co napisałeś było pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem (oprócz wymiany SIM rzecz jasna, bo jest nowiuteńka). Podsumowując, może to właśnie od taryfy zależy działanie neta na wszystkich trzech nadajnikach. Jak możecie, napiszcie w jakich taryfach hula, to zmienię. Dzięki za pomoc.

#32 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 10 stycznia 2013 - 09:00

Mnie tylko denerwuje to jak szybko bateria leci, w centrum miasta jest dobrze, w domu u mnie akurat też nie ma problemu ale np. teraz w pracy spadło 10% przez dwie godziny a telefon tylko sobie leży. Ustawiłem PLAY, później PLAY (Plus) ale było to samo. Jest jakiś sposób na to? Internet mam na każdym ustawieniu.

#33 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 10 stycznia 2013 - 09:54

Mi internet dopiero zaczął działać jak zmieniłem taryfę na Lubie to.

#34 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 11 stycznia 2013 - 07:26

Juz mnie zaczyna wkurzać ta bateria.. po przejściu do Play czas działania iphone skrócił się dwukrotnie. Macie jakies instrukcje na to? Ktoś ma Play i problemy z baterią? Ustawiłem już sieć na PLAY (Plus) (wkurza mnie ta nazwa na górze belki) i dalej to samo..

#35 tomek1574

tomek1574
  • 145 postów

Napisano 11 stycznia 2013 - 08:41

Mam taryfe AllInclusive Max operator ustawiony na Play(Plus) i bateria trzyma dwa dni bez problemu.A dodam,że 3G mam wyłączone reszta włączona(GPS, lokalizacje,push mail).

#36 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 11 stycznia 2013 - 09:36

A ile w użyciu masz? Mam tą samą taryfę i ustawiam PLAY (Plus) i bateria nadal znika w oczach. Jak miałem Plusa to spokojnie 7-8 godzin w użyciu było.

#37 tomek1574

tomek1574
  • 145 postów

Napisano 11 stycznia 2013 - 18:36

Średnio 5 godzin w użyciu.Internet przeważnie w domu WiFi.

#38 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 11 stycznia 2013 - 18:45

To u mnie teraz jest 3 godz. 53 min i 48% baterii zostało - to może nie jest az tak źle i panikuje? Ale w Plusie na pewno z baterią było lepiej. Dodam że te 'w użyciu' to głównie sms,mail,safari. Nic teraz nie mam zainstalowane - wczoraj robiłem Restore.

#39 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 11 stycznia 2013 - 20:19

No to u mnie się wyjaśniło. 2-3 lata temu włączyłem " tani internet w Play" który blokował roaming internetu w kraju do innych operatorów. Dlatego mimo włączenia roamingu nie działał. Blokada zajęta w salonie.

#40 campeone

campeone
  • 47 postów

Napisano 12 stycznia 2013 - 00:17

No to u mnie się wyjaśniło. 2-3 lata temu włączyłem " tani internet w Play" który blokował roaming internetu w kraju do innych operatorów. Dlatego mimo włączenia roamingu nie działał. Blokada zajęta w salonie.

Z jakiej oferty na kartę korzystasz?

#41 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 12 stycznia 2013 - 10:33

Fresh Play darmowe rozmowy i SMS

#42 tomek1574

tomek1574
  • 145 postów

Napisano 12 stycznia 2013 - 10:56

To u mnie teraz jest 3 godz. 53 min i 48% baterii zostało - to może nie jest az tak źle i panikuje? Ale w Plusie na pewno z baterią było lepiej. Dodam że te 'w użyciu' to głównie sms,mail,safari. Nic teraz nie mam zainstalowane - wczoraj robiłem Restore.


Dzisiaj rano zanim podłączyłem telefon do ładowania miałem w gotowości 1 dzień i 1 godzine,w użyciu 5,5 godziny i 38%.Mam zainstalowane kilka gier i programów trochę muzyki (łącznie jakieś 6.5 GB zajętego miejsca)

#43 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 12 stycznia 2013 - 11:35

i sieć ustawiona automatycznie? Czy ręcznie?

#44 tomek1574

tomek1574
  • 145 postów

Napisano 12 stycznia 2013 - 11:48

i sieć ustawiona automatycznie? Czy ręcznie?


Sieć ustawiona ręcznie Play(Plus).

#45 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 stycznia 2013 - 12:01

Potwierdzam problem z bateria w play. Pisalem do dzialu wsparcia w tej sprawie (2x iP5 bateria pol dnia) - odpowiedzieli bym oddal telefony do serwisu sic!
potwierdzam natomiast, ze na Play(plus) ustawione na sztywno tel dziala jakies 24h z spaniem 24-6rano.

Juz mnie zaczyna wkurzać ta bateria.. po przejściu do Play czas działania iphone skrócił się dwukrotnie. Macie jakies instrukcje na to? Ktoś ma Play i problemy z baterią? Ustawiłem już sieć na PLAY (Plus) (wkurza mnie ta nazwa na górze belki) i dalej to samo..



#46 campeone

campeone
  • 47 postów

Napisano 12 stycznia 2013 - 13:21

Fresh Play darmowe rozmowy i SMS

Z tego, co wiem Play Fresh nie jest już oferowany, dlatego ja mam ofertę "Zawsze 0zł/min 0zł/sms"- coś w tym stylu. Może właśnie razem z wycofaniem Fresh "obcięli" także internet w roamingu krajowym? Najgorzej, że na tej infolinii u nich same czeczopki siedzą i w zaparte idą, że w żadnej ofercie na kartę net w taki sposób nie będzie działał. Nie widzę innej opcji jak tylko powrót do Orange, ale na samą myśl o przenoszeniu numeru, później czekaniu na nano sim szlag mnie trafia!

#47 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 12 stycznia 2013 - 17:39

Czyli wychodzi na to ze PLAY (Plus) jest najlepszy dla baterii? Powiem wam że w domu jak jestem to 10% to około 1h w użyciu więc wyszło by jakieś 8-9 godzin co jest dobrym wynikiem, ale gdy już jestem w kilku miejscach to wtedy czas skraca się do 5 w użyciu. Jak byłem w Plusie to było lepiej jeśli chodzi o iPhone 'w trasie' .

#48 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 stycznia 2013 - 17:49

hehe trudno powiedziec.... zaczynalem od ios 6.0.2 na ktorym to podobno sa jakies problemy z bateria, trzeba chyba poczekac na aktualizacje oprogramowania ze strony apple (moze i ustawienia operatora sie zmienia).
w t-mobile (ip4) i orange(ip3/ip3gs) nigdy podobnych problemow nie mialem, telefon ladowalem co 2 dni i wszystko smigalo jak ta lala (dane sieci oczywiscie non stop wlaczone). Teraz w ciagu nocy telefon lezac potrafi zejsc o 30%, naładowany rano wieczorem wolac o ladowanie - a bywalo i drastyczniej (czasami dzialal zadowalajaco ale to odstepstwo od normy). Gdybym w grudniu zobaczyl ten watek zapewne nie przeniosl bym sie do play'a - nie warto!

Czyli wychodzi na to ze PLAY (Plus) jest najlepszy dla baterii? Powiem wam że w domu jak jestem to 10% to około 1h w użyciu więc wyszło by jakieś 8-9 godzin co jest dobrym wynikiem, ale gdy już jestem w kilku miejscach to wtedy czas skraca się do 5 w użyciu. Jak byłem w Plusie to było lepiej jeśli chodzi o iPhone 'w trasie' .



#49 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 12 stycznia 2013 - 21:50

Dziwna sprawa. U mnie wykrywa non stop Play. Przy uzyciu 3G non stop bateria w iPhonie 4S wytrzymuje u mnie 5H w uzyciu, a transfer dochodzi do 7.2 Mbit/s. Na poczatku tez byl problem ze slaba bateria ale restore pomogl i od tego czasu bateria(dla mnie) swietnie dziala.

#50 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 14 stycznia 2013 - 10:23

pobiłem rekord !![ATTACH=CONFIG]13227[/ATTACH]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych