Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Paranoja w play! Zamieszanie z nadajnikami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 campeone

campeone
  • 47 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 16:05

Po zakupie 5tki -jeszcze jako klient orange na kartę- udałem się do salonu z prośbą o wymianę zwykłej sim z 3G na nano do 5tki. Tam miła Pani z uśmiechem poinformowała mnie, że jeżeli miałbym u nich abonament dostałbym kartę od ręki, a że jestem jedynie klientem orange na kartę, to muszę poczekać. Ile? Ona nie wie, może 2 tygodnie, może miesiąc. Targany negatywnymi emocjami wszedłem do znajdującego się obok salonu Play. Tam jeszcze milsza Pani powiedziała, że dadzą mi nano sim "od ręki" a numer przeniosą w 24h. Numer przeniosłem, kartę dostałem. Co dalej? Bateria w iPhone szalała, 3 godziny w użyciu i niecała doba w gotowości. Paranoja. Dla testu włożyłem kartę orange, bateria wytrzymała niemal 3-krotnie dłużej. Wygooglowałem więc rozwiązanie- okazało się, że iPhone automatycznie wykrywał sieci i w rezultacie ciągle się przełączał zabijając tym samym baterię. Wujek google zaserwował kolejne rozwiązanie- ustawić na sztywno jedną z sieci. Ok, ustawiłem plus, bateria ożyła i wytrzymała tyle, ile z kartą Orange. Ale, ale... oczywiście pojawił się kolejny kłopot. Na nadajnikach plusa nie mogę korzystać z internetu 3G. A więc telefon do BOK. Tym razem pan, zakomunikował mi, że internet w roamingu krajowym, czyli na nadajnikach Orange i Plusa nie będzie mi działał. Czyli co, wybór albo normalnie trzymająca bateria, albo internet? Ktoś przechytrzył PLAY, czy wszyscy cierpią?

#2 BL4STER

BL4STER
  • 45 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 09 stycznia 2013 - 17:32

Po zakupie 5tki -jeszcze jako klient orange na kartę- udałem się do salonu z prośbą o wymianę zwykłej sim z 3G na nano do 5tki. Tam miła Pani z uśmiechem poinformowała mnie, że jeżeli miałbym u nich abonament dostałbym kartę od ręki, a że jestem jedynie klientem orange na kartę, to muszę poczekać. Ile? Ona nie wie, może 2 tygodnie, może miesiąc. Targany negatywnymi emocjami wszedłem do znajdującego się obok salonu Play. Tam jeszcze milsza Pani powiedziała, że dadzą mi nano sim "od ręki" a numer przeniosą w 24h. Numer przeniosłem, kartę dostałem. Co dalej?

Bateria w iPhone szalała, 3 godziny w użyciu i niecała doba w gotowości. Paranoja. Dla testu włożyłem kartę orange, bateria wytrzymała niemal 3-krotnie dłużej. Wygooglowałem więc rozwiązanie- okazało się, że iPhone automatycznie wykrywał sieci i w rezultacie ciągle się przełączał zabijając tym samym baterię. Wujek google zaserwował kolejne rozwiązanie- ustawić na sztywno jedną z sieci. Ok, ustawiłem plus, bateria ożyła i wytrzymała tyle, ile z kartą Orange. Ale, ale... oczywiście pojawił się kolejny kłopot. Na nadajnikach plusa nie mogę korzystać z internetu 3G. A więc telefon do BOK. Tym razem pan, zakomunikował mi, że internet w roamingu krajowym, czyli na nadajnikach Orange i Plusa nie będzie mi działał.

Czyli co, wybór albo normalnie trzymająca bateria, albo internet? Ktoś przechytrzył PLAY, czy wszyscy cierpią?


Niestety już tak z tym play jest co prawda mam 4s ale faktycznie bateria leci jak oszalała,mój najlepszy wynik to 4 godziny w użyciu i jedyne co możesz zrobić to na sztywno ustawić orange i zrezygnować z 3G lub normalnie korzystać z Play i patrzeć jak bateria leci na łeb na szyję,tak już niestety jest chyba że inny urzytkownik ma na jakiś "knyft" i się z nami podzieli

#3 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 19:20

Co Wy za bzdury piszecie. W roamingu krajowym normalnie działa internet. Sam korzystam na sztywno z Orange. Jedyny minus jest taki, że na Play transfer jest ok 4-5mbit/s a na Plusie lub Orange Mac 2mbit.

#4 rain86

rain86
  • 619 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 stycznia 2013 - 19:30

Co Wy za bzdury piszecie. W roamingu krajowym normalnie działa internet. Sam korzystam na sztywno z Orange. Jedyny minus jest taki, że na Play transfer jest ok 4-5mbit/s a na Plusie lub Orange Mac 2mbit.


Potwierdzam, sam korzystam na sztywno tylko tyle, że z PLUS i bez żadnych problemów działa 3g, wyciąga blisko 4mb czyli ciut mniej niż Play ale spokojnie to wystarcza - należy pamiętać, że w większosci salonów obsługa pozostawia wiele do życzenia.

#5 BL4STER

BL4STER
  • 45 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 09 stycznia 2013 - 19:32

Co Wy za bzdury piszecie. W roamingu krajowym normalnie działa internet. Sam korzystam na sztywno z Orange. Jedyny minus jest taki, że na Play transfer jest ok 4-5mbit/s a na Plusie lub Orange Mac 2mbit.


No ok skoro możesz na sztywno ustawionym orange korzystać z internetu to może podzielisz się jak to zrobić zamiast osądzać nas że piszemy bzdury bo ja ustawiam orange i internetu nie mam

#6 campeone

campeone
  • 47 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 19:35

Mówimy o ofercie na kartę? Nie wiem jak to jest możliwe, skoro gość w BOK (zakładam, że skoro tam siedzi i jego rozmowy są nagrywane jest na tyle kompetentny, żeby odpowiedzieć na tak proste pytanie) twierdzi, że jest to niemożliwe i dlatego nie działa mi internet. A dwa, to sprawdzałem, ewidentnie internet 3G działa tylko i wyłącznie wtedy, kiedy sieć jest w trybie automatycznym, czyli de facto PLAY. Nie zrozum mnie źle, nie twierdzę, że nie masz racji. Wręcz przeciwnie, może wiesz co ustawić/zmienić, żeby hulało również na sztywnym orange/plusie?

#7 BL4STER

BL4STER
  • 45 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 09 stycznia 2013 - 19:41

Mówimy o ofercie na kartę? Nie wiem jak to jest możliwe, skoro gość w BOK (zakładam, że skoro tam siedzi i jego rozmowy są nagrywane jest na tyle kompetentny, żeby odpowiedzieć na tak proste pytanie) twierdzi, że jest to niemożliwe i dlatego nie działa mi internet. A dwa, to sprawdzałem, ewidentnie internet 3G działa tylko i wyłącznie wtedy, kiedy sieć jest w trybie automatycznym, czyli de facto PLAY.

Nie zrozum mnie źle, nie twierdzę, że nie masz racji. Wręcz przeciwnie, może wiesz co ustawić/zmienić, żeby hulało również na sztywnym orange/plusie?


Automatycznie lub na sztywno play.Sam chętnie sie dowiem jak latać po necie na orange

#8 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 19:42

Ustawiłem na sztywno ORANGE. I idę sprawdzić.

#9 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 09 stycznia 2013 - 19:47

nie wiem czemu ale u mnie teraz po przejściu z Plusa na Play, również bateria jakby szybciej leciała, mam abonament. Czy sieć ustawić 'automatycznie' czy ustawić ręcznie? Dziwne w sumie, co ma sieć do baterii? Może restore warto zrobić? Bo zmieniłem kilka dni temu sieć.

#10 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:02

Dziwne w sumie, co ma sieć do baterii? Może restore warto zrobić? Bo zmieniłem kilka dni temu sieć.


Szukanie sieci bardzo wpływa na baterię.

#11 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:28

a jak ustawię ręcznie sieć PLAY to pomoże?

#12 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:41

Zarówno ustawienie Play (Plus) jak i Play(Orange) internet nie działa. IPhone 5. Telefonia kartę.

#13 Arise1337

Arise1337
  • 266 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:45

Dołączona grafika

Jak widać działa :)

#14 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:49

Ojej, działa na abo, nie działa na kartę :) się dogadujecie :) Teraz to już mają porządek, problemy to były na starcie :) mam "trochę" kart orange i play w telemetrii.

#15 donomar

donomar
  • 76 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:50

To może jest tak że abonament działa a na kartę nie działa

#16 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:51

u mnie po ustawieniu PLAY - internet działa. Ale próbowaliście już czy polepsza to czas działania iPhone? Czy lepiej ustawić np. PLAY (Plus) ?

#17 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 21:34

Ojej, działa na abo, nie działa na kartę :) się dogadujecie :)
Teraz to już mają porządek, problemy to były na starcie :) mam "trochę" kart orange i play w telemetrii.


Potwierdzam. W iPadzie 3 gen z abonamentem internet w Play(Plus) oraz Play(Orange) działa a w iPhone 5 na kartę nie działa.

Co radzicie? Dzwonić do BOK?

#18 Sajgon1990

Sajgon1990
  • 23 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 21:45

Coś w tym chyba jest, ustawie dziś na samo "play" i zobaczymy czy będzie widać jakaś różnice w żywotności mojego "ogryzka"

#19 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2013 - 21:52

U mnie internet działa na każdym z ustawień - Play, Plus i Orange.

#20 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 22:15

Coś w tym chyba jest, ustawie dziś na samo "play" i zobaczymy czy będzie widać jakaś różnice w żywotności mojego "ogryzka"


Bateria na 4S bez przestawienia sieci z Play na Plusa lub Orange leci w oczach. Na Play już o 12:00 mam 50% a około 17:00 bateria pada. Korzystając dokładnie tak samo i mając włączone Orange mam 19% baterii, także nadajniki sieci są tutaj kluczowe.

#21 FishBB

FishBB
  • 1 244 postów
  • SkądPOLAND

Napisano 09 stycznia 2013 - 22:20

Jak zmienie na PLAY (Plus) to w nazwie sieci mam PLAY (Plus) - da się to zmienić żeby było samo PLAY?

#22 Sajgon1990

Sajgon1990
  • 23 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 22:27

W takim razie używać, wyłącznie jednego nadajnika, tzn plus lub Orange ??

#23 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 22:30

Zmień ma Play

#24 campeone

campeone
  • 47 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 23:42

Wyraźnie napisałem, że chodzi o Play na kartę, nie na abonament (gdzie można korzystać z internetu w ramach roamingu krajowego). To jest w już w takim bądź razie pewne, że Play to śmiech na pustej sali. A może ustawić ręcznie tylko sieć Play? Oni w ogóle mają jakieś SWOJE nadajniki? Czy po takim zabiegu również będzie szukało sieci, czy Bóg wie czego i bateria dalej będzie lecieć na pysk? Widzę, że w moim przypadku przejście z Orange to coś na zasadzie "z deszczu pod rynnę".

#25 nowy57

nowy57
  • 449 postów

Napisano 10 stycznia 2013 - 00:05

oczywiscie ze w sieci play po zalogowaniu na sztywno do np plusa MUSI dzialac internet sprawdz czy masz zaznaczona opcje "roaming danych" w telefonie - bo bez tego wlasnie dzialac NIE BEDZIE . jestem w play od 1.5roku - siec bez zastrzezen !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych