Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

CMYK - Problem z kolorami, Illustrator CS5 vs Macowy Podgląd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 surreal

surreal
  • 33 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 15:17

Hej. Projektuję reklamę do druku w Illustratorze CS5. Wszystko ładnie pięknie ale po zapisaniu reklamy do PDF'a i otworzeniu jej w Macowym Poglądzie kolory różnią się od tego co widzę w Illustratorze/Photoshopie. Dodam że ustawienia kolorów CMYK w illustratorze mam Coated FOGRA39. Zastanawiam się jaka kolorystyka będzie po wydrukowaniu tego i z czego wynikają te różnice.

- - - Updated - - -

Dołączyłem profil do pliku przy ustawieniach PDF. W tej chwili kolory w podglądzie wyświetlają się OK czyli tak samo jak w Illustratorze. Czy dołączanie profili do plików produkcyjnych jest standardem czy wprost przeciwnie?

#2 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 12 stycznia 2013 - 10:27

po 1 primo - Acrobat-narzędzia - Podgląd wyjściowy - Profil symulacji. Załącz ten sam co w Illu i wszystko będzie jasne.
PO 2 primo - jak będzie wyglądać w druku. Jaki masz monitor???? Jaka będzie naświetlarki i jej operator???? Jaki proff - analogowy - nie ma już prawie. Cyfrowy - tutaj znowu czy operator wywali profile czy je wczyta. No i czy drukarz będzie to drukował na starej 2 kolorówce z sercem czy na nowej 8 kolorowej bez serca za to z żółtą lampą nad stołem do porównywania wydruków.
ja osobiście wywalam profile wszelkiej maści i wszystko wykonuję na liczby (korektę w szopie w 98 %także) - klocki kontrolne co 20 % i będzie gites.
salute
klaus

#3 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 29 stycznia 2013 - 20:30

mam inne zdanie: Zazwyczaj CTP jest już na wyposażeniu drukarni. Najpierw ustalam z drukarzem jaki profil na konkretny papier. Instaluję go na całym pakiecie. Czyli InDyk, Illustrator, Photoshop, DISTILLER, ACROBAT. O zaprofilowaniu Acrobata często się zapomina..... (wszędzie wstawisz Fogrę a w Distillerze znienacka Web Coated :)) Sprawdź czy masz ten sam profil w całym pakiecie. Nie ma miejsca na partyzantkę j.w. :)

#4 o5am

o5am
  • 21 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lutego 2013 - 20:26

Drukarnie zazwyczaj chcą dokument bez załączonych profili.

#5 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 20:43

Ustaw w Bridge synchronizacje CMS w Adobe CS. To działa na wszystkie programy pakietu. Co do profili - lepiej pracować z profilem - jakim - zależy od celu - druk (jaki papier, sposób druku) czy web. Do produkcyjnego pliku pdf profil zwykle się nie implementuję. Chyba że to wymóg drukarni i masz od nich właściwy profil. Praca bez profili po cyferkach - sposób raczej inżynierski niż graficzny, do tego w przypadku skomplikowanych plików warstwowych średnio pasujący.

#6 lonelyshooter

lonelyshooter
  • 16 postów

Napisano 14 listopada 2013 - 19:48

Ja mam takie pytanie, pracowałem dziś w Ps Cs3 i mam następujący problem. W ps mam projekt cmyk, zapisuje do jpg i podglad maca wyswietla wyblakle czernie. Jak temu zaradzić, gdzie tkwi problem i gdzie jest bliżej prawdy w PS czy w podgladzie jesli chodzi o odwzorowanie kolorow, tonow, itp. W zalaczniku problem, po lewej ps po prawo podglad systemowy, dodam ze pracuje na lionie. [ATTACH=CONFIG]18340[/ATTACH]

#7 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 14 listopada 2013 - 20:48

raczej szop, zapisz go do pdfa, sprawdz czy masz 100 % k w tle. Zrób ten projekt w skali szarości. DiMoon - jak to pisał Dan Margulis w 1999 roku , Dantonista na czarno białym monitorze wykształcony na liczbach w 99 % zrobi to lepiej niż osoba prawidłowo widząca nie mająca pojęcia o liczbach.

#8 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 19 listopada 2013 - 16:26

Nie przejmuj się systemowym Podglądem bo on przekłamuje niestety. Przez jakiś czas używałem go ale w końcu zaczęły mnie te przekłamania wkurzać i używam na powrót Acrobata, który wyświetla to tak jak będzie wyglądać po wydruku. Potwierdzam post wcześniejszy o tym, aby do drukarni raczej nie wysyłać prac z podpiętym profilem. Najlepiej stworzyć sobie własne "Predefiniowane ustawienia Adobe PDF" o nazwie "Do druku" i nie bawić się za każdym razem z profilami, znacznikami itp.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych