Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Adobe udostępniło CS2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2013 - 07:20

Adobe przestało wspierać aktywacje do wersji Creative Suite CS2. W związku z tym udostępniło wersję nie wymagającą aktywacji do pobrania dla legalnych użytkowników tej wersji (Adobe - CS2 Downloads) razem z numerami seryjnymi. Ponieważ wiadomo było, że takie wersje od razu trafiłyby do internetu udostępnili to otwarcie dla wszystkich (ale legalnie mogą korzystać tylko właściciele). Co o tym myślicie? Czy ktoś jeszcze używa CS2?

#2 tasiu

tasiu
  • 546 postów
  • Skądokolice Cieszyna

Napisano 08 stycznia 2013 - 10:41

Było już http://myapple.pl/ko...-za-darmo_.html

#3 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 stycznia 2013 - 11:24

Niezrozumiałe jest, czemu wylądował w koszu...

#4 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 08 stycznia 2013 - 11:27

Niezrozumiałe jest, czemu wylądował w koszu...


Moderatorom się nie spodobało może, że znowu ktoś był przed nimi?

#5 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 stycznia 2013 - 11:32

Moderatorom się nie spodobało może, że znowu ktoś był przed nimi?


Oł, jes:)

#6 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 08 stycznia 2013 - 11:38

Oł, jes:)


Za jakieś pare dni pojawi sie news o CS2, a wtedy już nikogo to nie będzie obchodziło, bo każdy zainteresowany już dawno będzie mial ściagnięte i zainstalowane :D

#7 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2013 - 18:23

Nie Panowie, tamten wątek był raportowany przez samego autora o wywalenie do kosza, jako nieaktualny. Bez teorii spiskowych proszę ;)

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 00:45

Wstępne moje doświadczenia z "promocją";

Tiger PPC G4:
Photoshop CS2 - instaluje się, przy otwieraniu wysypuje się na etapie "Building TWAIN Menu Items". Nie pomaga update oraz Command+Option+Shift.
Acrobat Pro 8.0 - instaluje się, działa i niby go zarejestrowałem.
Acrobat Standard 7.0 - instaluje się, działa - podawany przy rejestracji numer seryjny jest nieważny.

#9 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 09 stycznia 2013 - 01:17

Wstępne moje doświadczenia z "promocją";

Tiger PPC G4:
Photoshop CS2 - instaluje się, przy otwieraniu wysypuje się na etapie "Building TWAIN Menu Items". Nie pomaga update oraz Command+Option+Shift.
Acrobat Pro 8.0 - instaluje się, działa i niby go zarejestrowałem.
Acrobat Standard 7.0 - instaluje się, działa - podawany przy rejestracji numer seryjny jest nieważny.


"promocja" jest tak, że jest legalna tylko dla tych co kupili CS2.

#10 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2013 - 09:43

Adobe poszło na łatwiznę. Zamiast przygotować wersję, która przyjmie numery seryjne właścicieli ale nie będzie wymagała aktywacji przez internet (to ma sens bo bez tego nie wspierając aktywacji zostaliby zawaleni pozwami od osób które kupiły a nie mogą używać) zrobili prostszą wersję z jednym numerem dla wszystkich. Nie chciało im się ruszyć tyłka (może ludzie, którzy to robili już nie pracują a nowym programistom w Indiach (czy gdzie tam), było za ciężko przegryźć się przez kod...) to zrobili niespodziankę wszystkim. Ja mam CS2 legalne ale już dawno nie korzystam (teraz CS5 i CS6) więc dla mnie to nie ma znaczenia ale dla tych co nie mają to fajny prezent. CS2 używane jest pewnie bardzo tanie, sądzenie się z milionami osób które pobrały byłoby komedią. W domowych warunkach każdy moim zdaniem może sobie używać (o ile zadziała bo madmax332 sygnalizuje, że nie jest różowo) a w firmach już ciężej ale co za problem pokazać kontrolującemu z polskiego urzędu stronę Adobe i powiedzieć, że udostępnili za free. Jeśli ktoś chce założyć tanią firmę zajmującą się np. szparowaniem to wystarczy, że zakupi używany sprzęt, soft ma gratis a do pracy przyuczy początkujących i ma "farmę" szparującą małym kosztem. Teraz strona internetowa po angielsku z rozszerzeniem com i można coś z tego wyciągnąć za kilka razy mniej na starcie. :P

#11 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 stycznia 2013 - 09:58

"promocja" jest tak, że jest legalna tylko dla tych co kupili CS2.


Nie jest tak jak piszesz. Pobrałem CS2. Mam normalną umowę EULA. Program pobrałem za darmo, kod uzyskałem w sposób legalny - skonsultowane z prawnikiem. W całej unii, prawo unijne jest ponad wypowiedzią pracownika Adobe.
Umieszczając soft za darmo z kodem, udostępnili go wszystkim.

Co więcej można go używać do celów komercyjnych.

Adobe po prostu się nie spodziewało takiej reakcji ze strony ludzi - tylu pobrań.

#12 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 09 stycznia 2013 - 10:22

Nie jest tak jak piszesz. Pobrałem CS2. Mam normalną umowę EULA. Program pobrałem za darmo, kod uzyskałem w sposób legalny - skonsultowane z prawnikiem. W całej unii, prawo unijne jest ponad wypowiedzią pracownika Adobe.
Umieszczając soft za darmo z kodem, udostępnili go wszystkim.

Co więcej można go używać do celów komercyjnych.

Adobe po prostu się nie spodziewało takiej reakcji ze strony ludzi - tylu pobrań.


A możesz podać jakiś paragraf?

#13 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 stycznia 2013 - 11:10

Pytanie jest o paragraf zabraniający używania oprogramowania pobranego za darmo, ze strony producenta. Z ważnym numerem seryjnym. W EU.

- - - Updated - - -

Z postanowień licencji, §2. Jeśli pozyskaliśmy oprogramowanie od Adobe lub jego odsprzedawców, możemy używać pakietu, na ograniczonej liczbie komputerów.

#14 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 15:09

Pozostałe wyniki testów "promocji".

Wszystkie podane numery seryjne wszystkich pobranych programów są akceptowane przy instalacji.

Photoshop z pakietu CS & Elements - instalują się, przy otwieraniu wywalają na etapie "Building TWAIN Menu Items".
Illustrator, InDesign, InCopy, GoLive - instalują się, działają, aktywacja = error. Nie ma potem informacji o używaniu niezarejestrowanej kopii lub wersji Trial.
ImageReady z pakietu CS - instaluje się, działa, aktywacja = Error.

P.S. Ponowne pobranie Photoshop'a & Elements nie rozwiązało problemu.

Zapytanie przy okazji: Ma ktoś niepotrzebny oryginał Photoshopa CS i/lub CS2 ?

#15 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 stycznia 2013 - 16:10

JA instalowałem na windzie i wszystko działa ok.

#16 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 16:24

Zacząłem testowanie wszystkiego w wersji na Maca :).

Rozwiązanie problemu wywalającego się Photoshopa & PS Elements jest następujący:

Applications > Adobe Photoshop CS2 (lub Adobe Photoshop Elements 4.0) > Plug-Ins > Import/Export i tu skasować plik TWAIN.plugin

Problematyczny soft ładuje się normalnie, aktywacja = Error. Podobnie jak w pozostałych podobnych przypadkach - wybranie opcji "Do not Register" nie skutkuje informacjami ani "przypominaczami" o używaniu wersji Trial, Demo itp. .

#17 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 09 stycznia 2013 - 17:03

Czy aby na pewno to wszystko jest full legal? My sobie możemy gdybać, że jak przyjdą ciemną nocą i uderzą w drzwi, to my im ładnie wytłmaczymy, że skoro leży z nr seryjnymi na ich serwerze to panowie mogą nam co najwyżej naskoczyć albo napić się wódki, ale podejrzewam, że po pierwsze nie przychodzą tak akurat po fotoszkopa, tylko przy okazji paru innych problemów z oprogramowaniem ;) i nie będą się zastanawiać czy producent udostępnił to przez przypadek czy nie...Nie pokażesz papierów że full legal to nie jest twoje i tyle. Adobe wyraźnie napisało komu to udostępnia (właścicielom legalnie kupionego CS2) i tyle w temacie. Nie ma żadnych unijnych przepisów, że co leży i kwitnie to można sobie brać tak po prostu, to nie karitas czy inna jadłodajnia. Jak zostawię kluczyki od auta w restauracji to nie znaczy że znalazca może sobie moje auto wziąć i odjechać w siną dal. Warzywa przed straganami tez leżą luzem i w teorii można pokusić się skonsumować je na miejscu bez płacenia, w praktyce skończyło by się to na ojomie ze śliwką....ale pod okiem ;)

#18 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 17:22

Skoro właściciele CS2 którzy go kiedyś kupili i aktywowali posiadanym serialem - to po jakiego grzyba teraz udostępnianie pełnej wersji z "uniwersalnym" serialem dla nich ? Nie trzyma się to kupy. Moim zdaniem teraz "legalny user" to ten który się zarejestrował i otrzymał tym samym prawo dostępu & użytkowania do tych zasobów zgodnie z zawartą w nich licencją. Tym bardziej że ten "promocyjny" soft nie ma już wsparcia, licencja mówi o Ogólnym Stosowaniu. Niech może jakiś prawnik się wypowie bo w naszym dziwnym kraju wszystko zależy od interpretacji a nie definicji. Nie chcę wyjść na złodzieja.

#19 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2013 - 17:57

Adobe w grudniu wyłączyło serwery na których można było aktywować CS2. Udostępnili wersje których nie trzeba aktywować dla legalnych właścicieli - to ma jakiś tam sens. :) Bez tego można by ich pozwać, że zakupiony towar stał się bezużyteczny. Nie wiem co na to licencja ale takie udostępnienie jest dla nich pewnie bezpieczniejsze. Może jak zawsze ma to na celu zwabienie nowych użytkowników. Pobawią się w CS2 uzależnią się a później popędzą do chmury...

#20 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 18:46

1. No dobra - a gdzie jest jakikolwiek zapis o przeznaczeniu tych wersji - tzn. dla kogo i w jakim celu zostały udostępnione ? Na stronie Adobe ani w licencji ani słowa o tym. 2. Jak w razie czego zlikwidować Adobe Account ?

#21 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:20

1. No dobra - a gdzie jest jakikolwiek zapis o przeznaczeniu tych wersji - tzn. dla kogo i w jakim celu zostały udostępnione ? Na stronie Adobe ani w licencji ani słowa o tym.

2. Jak w razie czego zlikwidować Adobe Account ?


1. Było cytowane w paru periodykach...jak znajdę chwilę to poszukam sam z ciekawości.
2. Normalnie, usunąć zapewne za pomocą narzędzia na stronie, albo poprzez support adobe...ale czy zdążysz zanim zaczną się dobijać do drzwi ;)

#22 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:29

No ale o jaki cytat chodzi i gdzie jest to zastrzeżenie ?

#23 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:43

...ale czy zdążysz zanim zaczną się dobijać do drzwi ;)


Spokojnie kolejka jest długa, mają do obsłużenia kilka milionów mieszkań na całym świecie :D

A tak na serio, to jak Tworzyłeś konto w Adobe to samo Ci dopisało programy do konta? U mnie aby się pojawiły musiałem wejść i kliknąć zarejestruj program. Ale nie musiałem tego robić. Samo konto to nic strasznego należysz do społeczności Adobe i tylko tyle. Zaloguj się i wejdź w zakładkę "Moje produkty" czy masz tam CS2? Jeśli tak to byłoby dziwne bo ja mam zarejestrowane stare CS2 więc po instalacji musiałbym mieć dwa seriale.

#24 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:59

Znalazłem "promocję" tu: Adobe Photoshop CS2 do pobrania za darmo! i kliknąłem na podany w artykule link. Przekierowało mnie na stronę Adobe gdzie należało podać Adobe ID & hasło - no to "się zapisałem". Dostałem chwilę potem od Adobe link dla zweryfikowania maila co zakończyło się powodzeniem, a po zalogowaniu się odrazu przekierowało mnie na stronę "CS2 Downloads" gdzie w jednej tabelce są wszystkie programy CS2 razem z serialami. Z wiadomych powodów nie wkleję tu tego bezpośredniego linka. Po drodze nie było absolutnie żadnej weryfikacji uprawnień do pobrania zasobów ani stosownych komunikatów typu "to oprogramowanie przeznaczone jest dla .... ". Nie lubię odpowiadać za czyjeś niedopatrzenia i wyjść na złodzieja, dlatego chcę skasować konto Adobe. Już wysłałem do nich stosownego maila w tej sprawie.

Mimo przetestowania "promocji" nie mam w "Moich Produktach" absolutnie żadnych programów, zero, null.

Jak to jednak jest lewizna to natychmiast leci do kosza.

#25 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 09 stycznia 2013 - 21:33

No ale o jaki cytat chodzi i gdzie jest to zastrzeżenie ?


…Adobe is absolutely not providing free copies of CS2! What is true is that Adobe is terminating the activation servers for CS2 and that for existing licensed users of CS2 who need to reinstall their software, copies of CS2 that don’t require activation but do require valid serial numbers are available.
Dov Isaacs, forum Adobe.

A tak na serio, to jak Tworzyłeś konto w Adobe to samo Ci dopisało programy do konta? U mnie aby się pojawiły musiałem wejść i kliknąć zarejestruj program. Ale nie musiałem tego robić. Samo konto to nic strasznego należysz do społeczności Adobe i tylko tyle. Zaloguj się i wejdź w zakładkę "Moje produkty" czy masz tam CS2? Jeśli tak to byłoby dziwne bo ja mam zarejestrowane stare CS2 więc po instalacji musiałbym mieć dwa seriale.


Konto adobe mam od dawna, ostatnio kupowałem Photoshopa nie poprzez adobe a inny sklep, i po instalacji i rejestracji przy pierwszym uruchomieniu przesłało dane automatycznie do adobe i tam już na moim koncie wyświetla się wraz z serialem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych