Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Resetowanie hasła firmware


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 stycznia 2013 - 01:57

Witam, Nie wiem dlaczego ale mój poprzedni temat zniknął. Szukam kogoś w Warszawie lub Białymstoku, kto pomógłby mi w zresetowaniu hasła firmware, bo bez niego nie mogę zmienić dysku i zainstalować systemu. Sprawa dotyczy MacBook'a Pro late 2011. Sprawdzałem sposoby w google, ale nic nie dały. Osoba od której laptop został zakupiony niestety już hasła nie pamięta (było to prawie rok temu). Bardzo nie chciałbym oddawać do serwisu na kilka dni dlatego tu zwracam się z prośbą. Z poważaniem, dave

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2013 - 10:36

Niech się jeszcze wypowiedzą serwisanci, ale moim zdaniem żaden serwis legalnie nie usunie Ci hasła. System tak, firmware nie.

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 stycznia 2013 - 11:30

Z tymi hasłami to kontroweryjna sprawa. Jest do zrobienia oczywiście, natomiast pewnie trzeba przedstawić dokument że to jest Twój sprzęt.

#4 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 stycznia 2013 - 12:46

@renqien dlaczego?
Na stronie apple jest wyraźnie napisane:

Resolution
Only Apple retail stores or Apple Authorized Service Providers can unlock these computers protected by a firmware password.


Dzwoniłem już do paru serwisów, to najtaniej znalazłem za 123zl, o dziwo iSpot w ogole tego nie robi.

#5 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2013 - 13:33

Tak, ale tylko autoryzowane serwisy robią to legalnie, a Ty szukasz kogoś, kto pomoże... Serwis oczywiście, zrobi to odpłatnie ale musisz mieć do tego pełną dokumentację sprzętu, masz?

#6 macfrom96

macfrom96
  • 66 postów
  • SkądPL

Napisano 06 stycznia 2013 - 14:06

123 zl to jak za darmo :)

#7 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 06 stycznia 2013 - 14:52

Tak, ale tylko autoryzowane serwisy robią to legalnie, a Ty szukasz kogoś, kto pomoże...

Szukam kogoś, kto mi to zrobi.

Serwis oczywiście, zrobi to odpłatnie ale musisz mieć do tego pełną dokumentację sprzętu, masz?

mogę mieć

123 zl to jak za darmo :)

Czy ja wiem ;p

#8 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 stycznia 2013 - 17:18

Dla przyszłych szukających - pewien serwis w Warszawie wykonał usługę za wspomniane wcześniej 123zł. Można zamknąć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych