Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari 3 jest szybkie? Sprobuj tego... Firefox 3 (alfa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2007 - 22:01

A to dziwne bo mnie ostatnio coraz rzadziej zdarza sie siegac po alternatywne dla Safari przegladarki. Dwa lata temu to byl ciagle koszmar, raz , kilka razy dziennie FF szedl w ruch. Teraz spokoj - Safari w 99,9% jedyna przegladarka.

#27 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2007 - 22:04

Zważywszy, że to dwa czy trzy przypadki w ciągu kilku miesięcy, to chyba mam podobną statystykę :)

#28 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 września 2007 - 22:04

Najczęściej przy zakupach.(...) No może jeszcze sporadyczne wywrotki - ale używam bety więc trudno mieć pretensje.


Dobrze wiedziec. Moze dlatego system w applestore.co.uk nie chcial przyjac mojego numeru karty kredytowej. Takze uzywalem wtedy bety i ciagle na niej siedze i nie moge sie doczekac wersji finalnej. Oby tego nie odwlekali jak z wydaniem Leoparda. Mysle jednak ze w nowym kocie juz bedzie Safari 3 final version.

#29 goto206-13305c6036

goto206-13305c6036
  • 605 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 września 2007 - 22:08

Dobrze wiedziec. Moze dlatego system w applestore.co.uk nie chcial przyjac mojego numeru karty kredytowej. Takze uzywalem wtedy bety i ciagle na niej siedze i nie moge sie doczekac wersji finalnej. Oby tego nie odwlekali jak z wydaniem Leoparda. Mysle jednak ze w nowym kocie juz bedzie Safari 3 final version.


Kiedy będzie wersja finalna to nie wiem, ale u mnie błąd polegał na tym, że przeglądarka nie wyświetlała pełnej zawartości strony. Nigdy natomiast nie miałem problemów z płatnościami i tego typu rzeczami. W takim przypadku podejrzewałbym raczej jakiś błąd operatora karty (w moim banku to nagminne).

#30 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 15 września 2007 - 22:11

W takim przypadku podejrzewałbym raczej jakiś błąd operatora karty (w moim banku to nagminne).



Hehe, o bledach w bankach, zwlaszcza tych internetowych, mozna by zalozyc calkiem osobne forum :grin:

Wazne ze mam mojego MB i nic wiecej mi do szczescia nie potrzeba ;)

#31 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 15 września 2007 - 22:24

Nie wiem Panowie co Wy widzicie w FF i Operze (jakies przyzwyczajenia windowsowe?). Safari 3 jak dla mnie jest nadal poza konkurencja :) Szybkosc, plynnosc, makowosc, niezawodnosc. Jak mam liczyc podskowi Opery czy tez FF zanim sie uruchomi i jeszcze znosic ich wyglad to zdecydowanie wole Safari, ktore jest included :)


Opera ma najlepszy system blokowania reklam flaszowych jaki widzialem. W Safari jeszcze mi sie nie udalo zablokowac, zadne gowniane blokery nie dzialaja.

#32 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 16 września 2007 - 01:50

Gowniany bloker, co sie zwie SafariBlock dziala doskonale. Bez niego Safari mialoby dla mnie te sama wartosc co Internet Explorer:mac 5.2 (ktory zreszta tez mam na swoim Makbuku, naprawde zapinajcie mnie w pasy)
Teraz szperam za Operami i jej alfami, betami. Jak zaloze osobny watek o nadmiernej predkosci Opery to sam sie zapne.

#33 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 16 września 2007 - 08:42

A jak się potem odepniesz jak już się zapniesz ? ;)

#34 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 16 września 2007 - 08:55

do blokowania reklam wszelkiego rodzaju najlepiej sprawdza się filtrowanie proxy za pomocą pliku .pac Procedura jest opisywana na którymś polskich blogów, nie pamiętam na którym. Działa to tak, że strony z pewnymi słowami w nazwie po prostu są omijane i nie są otwierane w ogóle (wszędzie tam, gdzie pojawia się np. słowo ad, popup itp). Przyspiesza się tym samym Safari bo żadne dziadostwo nie ładuje się do pamięci, by potem zostać zablokowane, tyle na dzień dobry jest odcięte i tyla.

#35 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 września 2007 - 10:20

Gowniany bloker, co sie zwie SafariBlock dziala doskonale.


Nie zartuj... SafrariBlock u mnie blokuje tylko jakies obrazki w stronie, ale tych najbardziej uciazliwych we flashu nie jest w stanie. W Operze po prostu klika sie prawym klawiszem na stronie blokuje zawartosci i juz. To najlepszy system jaki jest. Nic nie trzeba szukac w menu (jak w AdBlocku na FF), nie trzeba kombinowac z zadnymi skryptami (Safari).

#36 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2007 - 10:45

Opera ma najlepszy system blokowania reklam flaszowych jaki widzialem. W Safari jeszcze mi sie nie udalo zablokowac, zadne gowniane blokery nie dzialaja.


http://web.mac.com/o...C63A8A0714.html
latwiej juz sie nie da

#37 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 16 września 2007 - 16:34

Nie zartuj... SafrariBlock u mnie blokuje tylko jakies obrazki w stronie, ale tych najbardziej uciazliwych we flashu nie jest w stanie.



A klknales se takie cuś, co pomaga w reagowaniu na flashowe smieci?:

Dołączona grafika

Po uruchomieniu tego, zmienia sie opcja przy dlugim kliknieciu nad taka reklamka, na Block Flash.
Wazna tez jest skladnia ktora sie poslugujemy w dialogu z SafariBlock.
By np zablokowac reklamy pojawiajace sie na www.gazeta.pl, trzeba uzyc takiej formulki:

http://adv.gazeta.pl/*

I dziala.

---- Dodano 16-09-2007 o godzinie 17:38 ----

A Opery 9.5 (Kestrel) próbował? ;>


Sprobowal. Obrzygala mnie zawieszeniami, panika w kernelu i dalem sobie chwilowo spokoj.
Przez te chwile w ktorych dzialala, zachowywala sie calkiem jak Opera.
Czyli szybko i przyjemnie. Ale duzo jeszcze przy niej pracy jest, jak widac..
Dzieki za wskazanie, Wicko :)

#38 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 września 2007 - 17:48

A klknales se takie cuś, co pomaga w reagowaniu na flashowe smieci?:

Dołączona grafika

Po uruchomieniu tego, zmienia sie opcja przy dlugim kliknieciu nad taka reklamka, na Block Flash.
Wazna tez jest skladnia ktora sie poslugujemy w dialogu z SafariBlock.
By np zablokowac reklamy pojawiajace sie na www.gazeta.pl, trzeba uzyc takiej formulki:

http://adv.gazeta.pl/*

I dziala.


No przeciez... daleko szukac-dzisiaj na gazeta.pl reklama ubezpieczen (chyba PZU) za zadna cholere nie dala sie zwalczyc, podobnie jak lezaca nizej po prawej reklama z zielona galazka (nie pamietam co to bylo). Po prostu nie reagowaly na adblocka i przeladowanie strony.

To nie byloby az tak upierdliwe, gdyby nie fakt, ze czasem kiedy robie sobie zrzut pdfowski strony na przyszlosc, to w Safari czesto te reklamy wlaza mi do pdfa i zaslaniaja text, przez co oczywiscie taki pdf jest bezuzyteczny.

#39 Scypin

Scypin
  • 299 postów

Napisano 16 września 2007 - 17:51

wracając do tematu wg mnie safari 2 jest szybsze niz 3 ;P ja mam łącze 64 kbit (czy ktoś jeszcze takie ma?) i wiec nawet drobne różnice w wczytywaniu stron na dużych stronach są wyraźnie widoczne i wg mnie najszybszą przeglądarka jest Shiira mini tylko że nie zastąpi prawdziwej przeglądarki ale jednak szybkość ma sporą ;)

#40 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 16 września 2007 - 17:53

SOA #1 ;)

dodanie filtra http://adv.gazeta.pl/* skutecznie blokuje reklamy na gazeta.pl.

#41 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 16 września 2007 - 19:12

Gazeta pod Safari:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czysto i przyjemnie.

#42 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 września 2007 - 20:13

Mnie po instalacji Safari Block przegladarka wyraznia zwolnila, kursor myszy miga i ma problemy z wskazaniem aktywnego linka. Po wyrzuceniu Safari Block wrocilo do normy. Cos nie halo wiec z safari 3.

#43 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 16 września 2007 - 20:39

A ja wrzucilem sobie Block do Safari (Version 3.0.3 522.12.1) i ciesze sie jego dobrodziejstwem ;] Zero zwolnienia, a niekiedy nawet szybciej smiga.

#44 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 września 2007 - 21:45

Gazeta pod Safari:

Czysto i przyjemnie.


A widzisz, u mnie ta gorna reklama za ch... nie chce sie dac zdjac. Nie daje rady ani klikanie w kwadracik (pewnie podpucha) ani SafariBlock.

Dołączona grafika

#45 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 16 września 2007 - 23:02

Dobiles recznie http://adv.gazeta.pl/* do spisu blokowalnych?
No i jeszcze jedno: jesli masz Safari 3 i troszki starszego niz najnowszy SBlocka, to nie poradzi on sobie z flashami. Sio po nowa wersje.

#46 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 17 września 2007 - 00:32

Jest gorzej - mam Safari 2.0.4.

#47 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 17 września 2007 - 04:15

No to lekarze sa bezsilni.. Dlaczego by nie Trojeczke?

#48 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 17 września 2007 - 07:51

Jest gorzej - mam Safari 2.0.4.

Ruczaj, instaluj Safari 3 + nowego Blocka i wszystko bedzie pieknie :)

#49 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2007 - 08:18

Jest gorzej - mam Safari 2.0.4.


Dołączona grafika

#50 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 17 września 2007 - 09:04

Ano dlatego ze mi sie sypalo to 3... ale dobra, co tam, i tak nie ryzykuje bo jakby co to sobie tego wymiatajacego FF 3 zainstaluje...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych