Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana samej szybki w iphone 5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 transformata

transformata
  • 15 postów
  • SkądLusówko, PL

Napisano 02 stycznia 2013 - 11:04

Witam. Stało się - stłuczona przednia szyba w nowiusieńskim iphone 5. Na aukcjach można kupić nową szybę z dotykiem za 1200 - 1500 zł albo samą szybkę za ok. 100 zł. Oczywiście autoryzowane serwisy nie dopuszczają możliwości wymiany samej szybki - niemniej różnica kosztów jest ogromna. Zatem pytam - czy ktoś odklejał już i przyklejał na nowo samą szybę w iphonie dowolnej generacji? Czy da się to zrobić bez uszczerbku dla estetyki i funkcjonowania telefonu?

#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 stycznia 2013 - 11:11

Z tego co wiem nie da się wymienić samego digitizera, ponieważ wyświetlacz z digitizerem stanowią jeden element.Ale to musiałby się ktoś kto już w piątkach grzebał wypowiedzieć.

#3 rain86

rain86
  • 619 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 stycznia 2013 - 11:29

@up Masz całkowitą rację - w celu odchudzenia telefonu, wyświetlacz+digitizer stanowią nierozłączną całość, była o tym mowa w wielu recenzjach na zagranicznych portalach.

#4 transformata

transformata
  • 15 postów
  • SkądLusówko, PL

Napisano 02 stycznia 2013 - 11:35

Czyli rozliczne [URL="http://allegro.pl/iphone-5-przednia-szybka-czarna-biala-i2915001845.html"]oferty samych szybek[/URL] na allegro czy ebayu to zwykłe oszustwo? Choć w sumie sprzedawcy nie informują do czego te szybki służą więc można uznać, że to np. ozdoba do samochodu na lusterko.

#5 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 02 stycznia 2013 - 17:42

Robiłem już iphone 5. Tak jak w przypadku 4 i 4s nie da się rozłączyć szybki z dotykiem od ekranu, to znaczy da się ale z uszczerbkiem dla ekranu. Gdybyś potrzebował samego dotyku (dziwne, ale czasem się to zdarza) to jest możliwość taka. Problemem przy separacji tych części jest taki, że ekran retina po prostu się rozwarstwia oraz pęka.

#6 kukiklaki

kukiklaki
  • 3 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 01:59

witam, no i tu się nie zgodzę co do bezradności z szybką iphone5. Osobiście wymieniałem samą szybkę w takim modelu i nie było większego problemu. Było dużo dłubania i usuwania resztek stłuczonego szkła ale potem już pozostało tylko podklejenie nowego szkła dotykowego. Proces montażu podobny jak w iphonie 3.

#7 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 lutego 2013 - 02:53

Iphone 3 nie ma klejonego LCD z Dotykiem. Ja osobiscie nie rozklejalem dotykow ale wiem ze sa firmy ktore skupiają rozbite dotyku wraz z LCD i odnawiaja je. Albo same serwisy wymieniają to albo gdzies wysyłają. Znajomy mówił mi ze wymienił 3 dotyki w galaxy s2 i wszystko dziala jak nalezy. Wymiana polega niby na "prasowaniu" zelazkiem dotyku a potem z łatwością odchodzi. Ile w tym prawdy? Nie wiem ponoewaz sam nie próbowałem tylko wymienialem na nowy. Ale jak wiadomo nie ma rzeczy nie możliwych.

#8 kukiklaki

kukiklaki
  • 3 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 03:43

wystarczy podgrzewać nadmuchem ok 50 C , całą powierzchnie szkła i zacząć podnosić do góry. Szkło przyklejone solidnie tylko na końcach, natomiast LCD trzyma się na szerokiej dwustronnej taśmie klejącej, bezbarwnej. Warstwa dotykowa jest wbudowana w LCD, także bez obawy można ściągać szkło.

#9 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 17 lutego 2013 - 19:07

Pierwsza warstwa ekranu retiny jest w całości na całej powierzchni klejona do dotyku. NIE MA MOŻLIWOŚCI ODDZIELENIA OBU CZĘŚCI BEZ USZKODZENIA EKRANU, po prostu dotyk odchodzi razem z pierwszą warstwą ekranu.

#10 kukiklaki

kukiklaki
  • 3 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 20:11

Oczywiście ale widzę że wszyscy mylą warstwę dotykową ze szkłem, a w tym modelu szkło nie mi nic wspólnego z dotykiem, to zwyczajne szkiełko przyklejone do ramki plastikowej, wiem bo osobiście ściągałem z telefonu. Warstwa dotykowa jest zespolona z ekranem retina i tego się nie rusza, natomiast samo szkło jak najbardziej można wymienić. [CIACH]

#11 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 19 lutego 2013 - 14:14

Potwierdzam, można wymienić samą szybkę w iPhonie 5. Warstwa dotykowa jest zespolona z LCD a nie z szybką. Jest to trudne ale nie niemożliwe :)

#12 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lutego 2013 - 15:27

Ja pozwolę sobie zaprezentować zdjęcia uszkodzonego ekranu iPhone'a 5, na których widać, że zewnętrzna szybka jest na całej powierzchni przyklejona do dotyku z LCD: [ATTACH=CONFIG]13833[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]13834[/ATTACH] Nie twierdzę, że wymiana samego szkła jest niemożliwa, pytanie tylko jaki jest sens takiej operacji i jak to będzie działać po wymianie.

#13 tulum

tulum
  • 1 postów

Napisano 02 marca 2013 - 13:50

Sens operacji jest taki,że wymiana w serwisie kosztuje 2000 zeta,natomiast w nieautoryzowanym punkcie 1300 zeta (niestety wtedy tracimy gwarancję) W iSpot poinformowano mnie ,że firma automatycznie wymienia telefon na nowy.Tylko 20 setek to prawie nowy na Alledrogo :wink: Zatem jak ktoś samą szybkę wymienił niech zawiesi fotki jak to wygląda po zabiegu:shock:

#14 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 marca 2013 - 14:39

wymiana w serwisie kosztuje 2000 zeta,natomiast w nieautoryzowanym punkcie 1300 zeta


Wymiana na oryginalny wyświetlacz w serwisie nieautoryzowanym kosztuje 950 złotych brutto.
Kontakt do tego serwisu masz poniżej:

#15 Darkfutur

Darkfutur
  • 550 postów

Napisano 02 marca 2013 - 16:44

na aliexpress mozna kupic wyswietlacze po niecałe 50$ do 5 a do 4 nawet za 30$

#16 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 czerwca 2013 - 08:39

I jak ktoś już wymieniał szybkę samą.? Mam u siebie pękniętą i się zastanawiam czy opłaca się wymieniać, czy nie lepiej sprzedać komuś i kupić nowego. Powiedziano mi 1400 pln za wymianę przedniego panelu.

#17 Sony156

Sony156
  • 388 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 24 czerwca 2013 - 23:59

for iPhone 5 5G LCD with Touch Screen Digitizer Assembly without Home Button and Camera white and black colour-in Mobile Phone LCDs from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com

Też chciałem wymieniać szybkę, ale trzeba mieć klej UV, lampy UV i jest ryzyko uszkodzenia ekranu przy zdejmowaniu zbitego szkła.
Na dniach kupuje ten LCD z ali.

#18 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwca 2013 - 11:18

A nie wiecie czy na gwarancji nie wymienią.? W końcu od czegoś ona jest.

#19 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2013 - 11:22

A nie wiecie czy na gwarancji nie wymienią.? W końcu od czegoś ona jest.


Gwarancja żadnego producenta na świecie nie obejmuje uszkodzeń z winy użytkownika. Czy jak przyrżnę samochodem w drzewo, też mi mają naprawić go w ramach gwarancji? Pomyśl trochę.

#20 Tomek28ST

Tomek28ST
  • 168 postów
  • SkądGorzów Wlkp., PL

Napisano 25 czerwca 2013 - 18:07

Jest serwis na Alledrogo, który wymienia samą szybę w kwocie 550zł. Mam dylemat bo kolega, może mi wymienić całość w tej samej kwocie, jednak z drugiej strony wolałbym pozostawić ten oryginalny LCD, a zamontować tylko szybkę.

#21 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2013 - 07:44

Gwarancja żadnego producenta na świecie nie obejmuje uszkodzeń z winy użytkownika. Czy jak przyrżnę samochodem w drzewo, też mi mają naprawić go w ramach gwarancji? Pomyśl trochę.


Niby tak, ale jednak od czegoś ona jest i równie dobrze mogą mi wszystko zarzucić, że go używałem i nie wymienią, nawet jakaś pierdoła. A jeśli mówi się, że obudowa jest tak wytrzymała i szybka również, to czemu ma mi pękać.? I może nie liczyłbym na zupełnie za free wymianę, a jakiś upust chociaż. No ale zaraz powiesz, że nie rozumiem w ogóle ocb.

#22 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 26 czerwca 2013 - 07:54

Bo nie rozumiesz. Gwarancja jest od tego, żeby ktoś odpowiedział za błędy leżące po stronie producenta. A on nie ponosi winy za to, że komuś telefon spadł. Proste? Jeśli nadal nie rozumiesz, to masz już spory problem.

#23 piter123

piter123
  • 51 postów

Napisano 26 czerwca 2013 - 15:26

Za te 550zł to ten kolega jak i serwis, nie wymieni ci samej szybki tylko cały ekran, a Ty będziesz przekonany że masz tylko nową szybkę.

#24 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwca 2013 - 07:52

Bo nie rozumiesz.
Gwarancja jest od tego, żeby ktoś odpowiedział za błędy leżące po stronie producenta. A on nie ponosi winy za to, że komuś telefon spadł. Proste?
Jeśli nadal nie rozumiesz, to masz już spory problem.


Rozumiem, tylko Ty nie rozumiesz co ja mam na myśli. Ale koniec tematu.
Wymiana w dobrym serwisie przedniego panelu to 1400 pln, więc uznaję, że poczekam do września na nowego iP.

#25 Tomek28ST

Tomek28ST
  • 168 postów
  • SkądGorzów Wlkp., PL

Napisano 27 czerwca 2013 - 21:10

Rozumiem, tylko Ty nie rozumiesz co ja mam na myśli. Ale koniec tematu.
Wymiana w dobrym serwisie przedniego panelu to 1400 pln, więc uznaję, że poczekam do września na nowego iP.

Wysyłasz do Cortland swojego iP, dopłacasz 1100zł netto i dostajesz nowego bez żadnej zabawy w wymienianie ekranu.

Za te 550zł to ten kolega jak i serwis, nie wymieni ci samej szybki tylko cały ekran, a Ty będziesz przekonany że masz tylko nową szybkę.

Kolega za 550zł wymieni mi całość, a nie samą szybkę. Natomiast gość z Allegro, twierdzi, że potrafi wymienić samą szybkę. Przed ewentualną wymianą można się zabezpieczyć spisują numery LCD i informując o tym serwismena :) Najlepsza jest opcja wymiany tylko samej szybki mimo, że cena jest taka sama jak przy wymianie całość. Jak się zdecyduję na cokolwiek dam znać jak wyszło i jak się spisuje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych