Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Formatowanie kodu w Xcode 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 matek9

matek9
  • 5 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 00:24

To mój pierwszy post na forum, więc prosiłbym o wyrozumiałość :) Kilka dni temu zakupiłem maca. Uczę się programować, więc zacząłem pisać sobie programy w C używając Xcode, lecz wygląda to nieczytelnie bez dobrego formatowania. Czy istnieje jakiś w miarę prosty sposób aby skonfigurować formatowanie w Xcode (Re-indent z tego co zauważyłem słabo działa). Prosiłbym o porady krok po kroku, ponieważ słabo się jeszcze orientuję w systemie :)

#2 kosa6

kosa6
  • 675 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 00:30

Jak dla mnie to w xcode to wszystko dziala tak jak powinno. Napisz może o co dokładnie chodzi, jakiś screenshot albo coś daj.

#3 matek9

matek9
  • 5 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 00:41

Przykładowo gdy wstawiam instrukcje if to podpowiedź nawiasy ustawia mi tak: if (<#condition#>) { <#statements#> } a chciałbym aby formatowanie przestawiało pierwszy nawias linię niżej (kod wydaje mi się czytelniejszy, gdy muszę ten nawias przestawiać wiele razy zaczyna mnie to denerwować) czyli: if (<#condition#>) { <#statements#> } Może wydawać się to mało istotny szczegół lecz strasznie mnie to denerwuje :P

#4 kosa6

kosa6
  • 675 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 01:12

To można o ile pamiętam ustawić w preferencjach. Znaczy style i zasady formatowania kodu.

#5 matek9

matek9
  • 5 postów

Napisano 29 grudnia 2012 - 00:34

Nic z tego, nie mogę znalesc takiej opcji ;/

#6 Wystrzalowiec

Wystrzalowiec
  • 13 postów

Napisano 17 stycznia 2013 - 09:48

Uwierz mi kwestia przyzwyczajenia, a na dłuższą metę zaoszczędzasz jedną linikę kodu. Z tego co jeszcze pamiętam to właśnie
if (statement) {
jest zalecane w obj-c.

#7 citanek

citanek
  • 582 postów
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 stycznia 2013 - 10:12

Może to?
xcode4 - How to change autocomplete braces in Xcode 4 - Stack Overflow




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych