Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ubezpieczenie "Nowy Bezpieczny Telefon"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 09:39

Szybkie pytanie. Jeśli na certyfikacie przystąpienia do umowy ubezpieczenia jest wyszczególniona wartość telefonu w kwocie 942.28 zł, to właśnie tyle dostanę jeśli ukradną mi iPhone 5 (bo on jest przedmiotem ubezpieczenia) ? Jeśli tak, to ostro się opłaca*. Konsultant co innego mowił. *sarkazm

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2012 - 10:42

Z regulaminu:

cena telefonu – cena telefonu określona zgod- nie z cennikiem obowiązującym u Ubezpieczającego w dniu zawarcia umowy sprzedaży tego telefonu, bez uwzględnienia ewentualnych rabatów lub upu- stów wynikających z promocji stosowanych przez Ubezpieczającego;

wartość odtworzeniowa – cena zakupu telefonu będącego bezpośrednim zamiennikiem telefonu utra- conego lub zniszczonego tj. o takich samych lub podobnych parametrach technicznych, tego samego lub podobnego rodzaju i wydajności (przywróce-
nie do stanu przed szkodą bez uwzględniania stopnia
zużycia);

2. Z zastrzeżeniem ust. 3, ochroną ubezpieczeniową,
o której mowa w ust. 1, objęty jest również telefon wydany Ubezpieczonemu w miejsce telefonu określo- nego w potwierdzeniu przystąpienia do umowy ubezpieczenia jeżeli w okresie ubezpieczenia
nastąpi:
1) wymiana telefonu na nowy w ramach gwarancji
producenta lub sprzedawcy albo rękojmi;
2) wymiana telefonu na nowy zakupiony w sieci
Orange w ramach programu utrzymania dotych- czasowych abonentów przy przedłużaniu umo- wy o świadczenie usług telekomunikacyjnych lub dokonywaniu zmiany warunków tej
umowy;
3) zakup nowego telefonu w związku z utratą lub
zniszczeniem dotychczasowego telefonu objętego
ochroną na podstawie OWU.


Pamiętaj też o udziale własnym wynoszącym 49 złotych.

#3 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 12:08

Mam regulamin, w którym jest m.in. jest dział:
Ustalenie wysokości szkody i odszkodowania
Paragraf 7 pkt. 1:
PZU SA wypłaca należne odszkodowanie w granicach ustalonej sumy ubezpieczenia w kwocie odpowiadającej wysokości poniesionych przez ubezpieczonego szkody.
Pkt. 3. Jako wysokość szkody przyjmuje się:
1) W przypadku szkodzy częściowej (nie dotyczy w tym przypadku)
2) w przypadku utraty, zniszczenia telefonu lub szkody całkowitej - wartość kosztów nabycia nowego telefonu tego samego rodzaju lub o takich samych lub podobnych parametrach technicznych (wartość odtworzeniowa)

OK, powyższe sugeruje, że dostanę kase na nowego iPhone'a 5 (lub podobnego parametrami Samsunga), ale jednocześnie w certyfikacie mam podaną wartość telefonu 942.28 zł - co, podejrzewam, jest tą ustaloną sumą, o której mowa w pkt. 1 paragrafu 7.

Pytanie, ile dostane kasy w przypadku kradzieży telefonu?
a) 942.28 zł
B) tyle, aby starczyło na zakup iPhone 5 w Orange bez żadnych promocji,
c) tyle, aby starczyło na zakup iPhone 5 z Apple,
d) tyle ile mówił konsultant przy oferowaniu ubezpieczenia (czyli ok. 2500 zł) ?

#4 Valkiria

Valkiria
  • 42 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 14:26

Nie wiem, skąd u Ciebie taka kwota na iP5, skoro ja mam 4s ubezpieczonego na 2275,61pln. Chyba, że to jest ubezpieczenie, z którego likwidowałeś już szkodę i tyle jeszcze zostało z pierwotnej wartości telefonu po tej likwidacji. Jak nie miałeś żadnej szkody i to jest pierwsze ubezpieczenie tego iPhone 5, to albo masz wywindowany udział własny, albo ktoś w Orange nieźle namieszał, co akurat w tej firmie zdarza się nagminnie. Wystarczy wejść na stronę ich forum do działu "Formalności w Orange", by się o tym przekonać. Polecam wątek Orange=Porażka.

#5 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 15:49

To jest całkowicie nowe ubezpieczenie, po raz pierwszy w ogóle postanowiłem z takowego skorzystać (w sensie przystąpić do ubezpieczenia).

#6 Valkiria

Valkiria
  • 42 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 18:48

Może to czeski błąd i brakuje cyfry 2 z przodu...:) Poleciłbym Ci kontakt z konsultantem od ubezpieczeń, ale musisz mieć sporo cierpliwości i kasy na sponsorowanie tej firmy. Wielominutowe i wielokrotne "wiszenie" na słuchawce, zanim ktoś łaskawie odbierze to standard ich usług.

#7 asek

asek
  • 25 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 21:05

Ubezpieczyciel wypłaci Max. Taka kwotę na jaka przedmiot jest ubezpieczony. Poczytajcie dokładnie wyłączenia w OWU żeby potem nie było zdziwienia jak będzie szkoda. Wg. Mnie jest to trochę wyrzucanie pieniędzy w błoto są inne i lepsze ubezpieczenia. Ale to tylko moje zdanie :)

#8 vardes

vardes
  • 28 postów

Napisano 27 grudnia 2012 - 14:53

Ja bym na twoim miejscu odstąpił od tego ubezpieczenia póki jeszcze możesz, bo potrafią z tego naprawdę cyrki wyniknąć ; )




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych