Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[powerbook] Co wybrac/kupic 12" czy 15" ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 12 kwietnia 2005 - 00:45

Chcialbym poznac wasze zdanie - pytanie jak w temacie.
Jakie sa wasze opinie/doswiadczenia ?

Jak ja to widze:
Za modelem 12" to ze bede mial wkoncu prawdziwego laptopa - czytaj - malego i prawdziwie przenosnego. A w domu bede podlaczal po prostu drugi monitor(praca na 2 monitorach), wiec akurat wielkosc matrycy nie powinna mi przeszkadzac na dluzsza mete. Za modelm 15" przemawia Firewire 800 (nie ma tego 12') i wieksza matryca. Pracowalem na modelu 12" przez okolo 3 godziny i wydawalo sie OK, ale juz sam nie wiem, wszystko zaczyna mi sie mieszac.

Docelowo cos takiego chce miec na biuru:
powerbook + monitor zew.
lub
inny powerbook + monitor zewn.
(mniej wiecej of corse... pewnie ilosc cali drugiego monitora bedzie mniejsza, zreszta i tak preferuje CRT, ale LCD wygladaja super)

Dodatkowo - Czy jak kupie powerbook'a po wypuszczenie OS 10.4 to dostane go w standarcie ? Bodajze ta wersja Tiger sie nazywa, ale mnie sie juz te kotki o tej godzinie myla. ;-) Watpie w to, ale spytac nie zaszkodzi.

Zdjecia powerbook'ow (galeria FLICKR.COM)

#2 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2005 - 01:06

Mam iBooka 12" i chętnie posiedziałbym przed 15" PB. Większa rozdzielczość = więcej widzisz na ekranie, np. w excelowych arkuszach :) Wszystko zależy jak przenośny ma to być sprzęt. Jeśli nosisz go od czasu do czasu, więcej pracując na nim przy biurku - bierz 15". Jeśli bardzo często masz go nosić, weź 12. Każdy kilogram na plecach czy w ręku liczy się przy częstym noszeniu. Ja właśnie więcej niż myślałem siedzę przy nim w domu i 15" byłaby idealna (bo 17" to już absurdalnie dużo). Ale 12" też wystarcza spokojnie do biurowej pracy :) Piszesz, że chcesz go podłączać do zew. monitora. Nie wiem na ile jest to wygodne przy dosć częstym zabieraniu komputerka ze sobą. Mi wystarcz, że muszę wpiąć zasilacz, hub USB i jack'a głośników. Jeszcze jeden kabel do podłączania to chyba ponad moje siły ;) W każdym razie zew. monitor diametralnie zmienia sytuację, jeśli jesteś pewien że chcesz go używać. Może warto wtedy kupić 12" i dochać go maksymalnie RAMem. FW800 nawet nie wiem do czego można wykorzystać, może poza zew. dyskiem. 15" ma jeszcze slot PCMCIA, którego 12" nie ma. Podsumowując - ja wybrałbym 15" bez zewnętrznego monitora :) Co do systemu: podobno Apple właśnie dlatego wstrzymuje premierę nowych iBooków, żeby wypuścić je od razu z Tygrysem. IMHO warto poczekać parę(?) tygodni, żeby dostać tygrysa w standardzie.

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 12 kwietnia 2005 - 09:52

A ja bym wolał jednak mniejszego laptopa z dodatkowym monitorem... Mam iBooka 14" . I wydaje mi się DUŻY. Za tę samą cenę mógłbym kupić wypasionego PB 12". Albo podobnego iB z dodatkowym monitorkiem... 12" a 15" to ponad 1000zł róźnicy! Za tę cenę kupisz na prawdę porządny monitor zewnętrzny... Za rok zmieniam kompa. Będzie to PB 12" z zewnętrznym monitkiem LCD 17".

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2005 - 12:57

A ja bym wolał jednak mniejszego laptopa z dodatkowym monitorem...
Mam iBooka 14" . I wydaje mi się DUŻY. Za tę samą cenę mógłbym kupić wypasionego PB 12". Albo podobnego iB z dodatkowym monitorkiem... 12" a 15" to ponad 1000zł róźnicy! Za tę cenę kupisz na prawdę porządny monitor zewnętrzny...
Za rok zmieniam kompa. Będzie to PB 12" z zewnętrznym monitkiem LCD 17".


Po czesci zgadzam sie

mialem okazje rownoczesnie uzywac PB 17 i 12 a pozniej 15" i moim skromnym zdaniem 15 to taki wymiar nijaki 17 to naprawde kawal kompa ale nie mobilny ( nawet do standardowej torby sie nie miesci ) a 12 + montor >> 19" mmmm pieknie

#5 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 12 kwietnia 2005 - 13:11

ja osobiscie uzywam pb 12"(1024x768) + LCD 17"(1280x1024) i jest to dla mnie super rozwiazanie

#6 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 12 kwietnia 2005 - 13:47

Dziekuje wam bardzo za posty, zaczynam sklaniac sie ku 12", moze nawet z superdrive. Mam niepowtarzalna okazje kupic kompa bez podatku. :-))))) Zastanawiam sie tylko nad tym Tygrysem, a ostatecznie co do wielkosci zdecyduje jak znowu zobacze komputerki w salonie. Oczywiscie dalej czekam na wasze opinie.wrazenia. :-)

#7 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2005 - 14:22

Oddzielny monitor pewnie jest bardzo fajny, ale... trzeba kupić oddzielny monitor.
A ja, choć niemało pracuję przy biurku, to kupiłem laptopa jako całość z monitorem i na nim pracuję.
Laptop z zew. monitorem to świetne rozwiązanie, ale wychodzi mi z tego bardzo drogi desktop :)
Dla mnie za drogi :)

[ Dodano: 2005-04-12, 15:27 ]
Co do systemu, to już wszystko jasne :)
www.apple.com

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 12 kwietnia 2005 - 17:42

Powiem tak, potzebuje przenosnego sprztu bo na weekendy czesto wyjezdzam, a dodatkwo, zdarzaja mi sie wyjazdy kilku dniowe, a dodatkwo jestem studentem ktory dosc czesto zmienia kwatery, wiec jakby co do przeniesienia bedzie laptop i moniotr (LCD raczej nie jest ciezki). Pozatym potrzebuje czasem kompa do prezentacji, wiec pudlo nie wchodzi w rachube. Chociaz byly takie czasy gdy wozilem ze soba skzynke. Bleeee...... nigdy wiecej.

#9 aurox

aurox
  • 39 postów
  • SkądBrzeziny k/łodzi

Napisano 12 kwietnia 2005 - 21:03

Ja bym brał w takiej sytułacji 12 ;) Code ma i nie nażeka :)

#10 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2005 - 22:06

Jeśli finansowo to nie jest problem, to pewnie, że bierz 12stkę i LCD zewnętrznego :) Zazdroszczę :) Choć teraz PB są tańsze niż 1,5 roku temu gdy kupowałem swojego iBooka. Może teraz starczyłoby na najtańszego PB 12"... No, ze zniżką edu... A niech to! :roll:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych