Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ADOBE CS 3 DESIGN PREMIUM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#26 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 13 września 2007 - 23:53

jestem osoba prywatna i za 3.000 to bym chetnie kupil pakiet design premium ! jesli ktorys z panow jest zainteresowany sprzedaniem swojej "nagrody" to poporsze o info na prv

#27 luke_z

luke_z
  • 414 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 września 2007 - 07:28

luke_z: tez tak mysle, byloby to dosc logiczne, ale nigdy nic nie wiadomo ;)


No własnie jeśli chodzi o prawo i licencje to nigdy nie jest wszystko tak do końca jasne...

#28 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 14 września 2007 - 10:59

Byly bardzo fajne promocje cs2 z darmowym upgradem do cs3 normalnie w sklepach ja wlasnie takie cos zrobilem i za 2 pakiety zaplacilem sporo mniej niz teraz za jeden.

#29 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 września 2007 - 12:26

Byly bardzo fajne promocje cs2 z darmowym upgradem do cs3 normalnie w sklepach ja wlasnie takie cos zrobilem i za 2 pakiety zaplacilem sporo mniej niz teraz za jeden.


A ja kupiłem updrade z Ps 5 do CS2 z opcja darmowego upgrade do CS3 :-)

Wracając do tematu, sprzedający powinien mieć dokument potwierdzający legalne nabycie (np. drogą loterii fantowej ;-) ) programu, jego kopię powinien przekazać nabywcy wraz z fakturą sprzedaży lub umową kupna-sprzedaży.
To powinno usatysfakcjonować zarówno BSA jak i Urząd Skarbowy.

#30 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 14 września 2007 - 13:41

A ja kupiłem updrade z Ps 5 do CS2 z opcja darmowego upgrade do CS3 :-)

Wracając do tematu, sprzedający powinien mieć dokument potwierdzający legalne nabycie (np. drogą loterii fantowej ;-) ) programu, jego kopię powinien przekazać nabywcy wraz z fakturą sprzedaży lub umową kupna-sprzedaży.
To powinno usatysfakcjonować zarówno BSA jak i Urząd Skarbowy.


No ja szukalem 3 miesiace 5 lub 5,5 nawet juz skaner z 5 kupowalem ale okazalo sie ze w ogole nigdy z tymi skanerami 5 nie byla sprzedawana.
Co do Umowy K/S i faktury to sie zgodze ale tu jest zasadnicza sprawa ze w konkursach sie nie dostaje raczej takich rzeczy a do nastepnej odsprzedazy potrzebny jest pierwotny kwit, ktorego rozumiem poczatkujacy watek nie posiada.

#31 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 września 2007 - 14:57

1. No ja szukalem 3 miesiace 5 lub 5,5 nawet juz skaner z 5 kupowalem ale okazalo sie ze w ogole nigdy z tymi skanerami 5 nie byla sprzedawana.

2. Co do Umowy K/S i faktury to sie zgodze ale tu jest zasadnicza sprawa ze w konkursach sie nie dostaje raczej takich rzeczy a do nastepnej odsprzedazy potrzebny jest pierwotny kwit, ktorego rozumiem poczatkujacy watek nie posiada.


Ad.1. Ja kupiłem 5 od drukarni przez Allegro (185 zł) :-) Oczywiście z fakturą + przeniesienie licencj.

Ad. 2. Tak, właśnie dlatego pisałem o tym kwicie z wygranej (powinien coś takiego dostać od organizatorów), potem umowa K-S + kopia (lub oryginał) kwitu i po sprawie.

#32 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 14 września 2007 - 15:20

za 185 ? ehh masz farta widocznie mi szczescie w zyciu nie jest pisane :)

#33 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2007 - 15:21

Ad.1. Ja kupiłem 5 od drukarni przez Allegro (185 zł) :-) Oczywiście z fakturą + przeniesienie licencj.


A jak wygląda takie przeniesienie licencji? Ja też kupiłem zestaw Adobe Collection na allegro z fakturą. Nie mam do tego jednak pisma z przeniesieniem licencji. Sprzedający jest w porządku więc mogę podjechać po pismo tylko musiałbym wiedzieć co tam napisać.

Będę wdzięczny za pomoc.

#34 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 września 2007 - 16:01

A jak wygląda takie przeniesienie licencji? Ja też kupiłem zestaw Adobe Collection na allegro z fakturą. Nie mam do tego jednak pisma z przeniesieniem licencji. Sprzedający jest w porządku więc mogę podjechać po pismo tylko musiałbym wiedzieć co tam napisać.

Będę wdzięczny za pomoc.


Jest specjalny druk Adobe (trzeba by poszukać na ich stronie, może mają w WIMAL). Sprzedający wpisuje SN, swoje dane, dane nabywcy, pieczątki i podpisy i gotowe!
Druk nosi tytuł: Transfer of Adobe License (fkc 02/04) i należy go przesłać mailem lub faksem do siedziby Adobe w Holandii (adres podany na druku).

Oto i on:
http://www.adobe.com...pdfs/cstofo.pdf

---- Dodano 14-09-2007 o godzinie 17:05 ----

za 185 ? ehh masz farta widocznie mi szczescie w zyciu nie jest pisane :)


To czemu w Lotto nie mogę trafić nawet trójki? ;-)

#35 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2007 - 16:20

Jest specjalny druk Adobe (trzeba by poszukać na ich stronie, może mają w WIMAL). Sprzedający wpisuje SN, swoje dane, dane nabywcy, pieczątki i podpisy i gotowe!
Druk nosi tytuł: Transfer of Adobe License (fkc 02/04) i należy go przesłać mailem lub faksem do siedziby Adobe w Holandii (adres podany na druku).

Oto i on:
http://www.adobe.com...pdfs/cstofo.pdf


Wielkie dzięki!
Będę musiał spytać w Wimalu czy to będzie konieczne jeśli poprzedni użytkownik się nie rejestrował.

Pozdrawiam

#36 luke_z

luke_z
  • 414 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 14 września 2007 - 17:28

Wracając do tematu, sprzedający powinien mieć dokument potwierdzający legalne nabycie (np. drogą loterii fantowej ;-) ) programu, jego kopię powinien przekazać nabywcy wraz z fakturą sprzedaży lub umową kupna-sprzedaży.
To powinno usatysfakcjonować zarówno BSA jak i Urząd Skarbowy.


No w tym wypadku problem polega na tym że nie dodawano żadnych kwitów, więc nawet pierwotny nabywca nie ma tak naprawdę żadnego potwierdzenia że wygrał na ARS 2007 chyba że SAD trzyma jego ankietę którą wypełniał jako kupon.

#37 amstaz

amstaz
  • 6 postów

Napisano 15 września 2007 - 00:07

Na stronie którą pokazałeś jest już cena netto po odliczeniu podatku człowiek prowadzący działalność zapłaci za to ok 5649 zł.
Osoba kupująca w sklepie będzie też miała fakturę więc będzie mogła używać programu w firmie bez problemów a w Twoim wypadku gdy nie ma potwierdzenia zakupu i faktury sprawa jest podejrzana.

Mało kto kupuje taki zestaw do użytku domowego. Więc może być kłopot ze sprzadażą. W każdym razie musiałbyś znaleźć jakiegoś młodego zapaleńca aby sprzedać powyżej 5600 zł...

Pzdr
Jacek


Tak jest cena netto, ale przecież jak już kupujemy to płącimy cene brutto tak? Tzn sie cena netto +22% vat.
Co do faktury VAT... jeżeli chodzi o odliczenie, to koszt będzie wynosić 5649 zł?
Idzie aż tyle odliczyć? to jest około 2000zł

#38 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 15 września 2007 - 10:34

Tak jest cena netto, ale przecież jak już kupujemy to płącimy cene brutto tak? Tzn sie cena netto +22% vat.
Co do faktury VAT... jeżeli chodzi o odliczenie, to koszt będzie wynosić 5649 zł?
Idzie aż tyle odliczyć? to jest około 2000zł


od ceny brutto kazdy kto ma firme (i oczywiscie normalnie sie rozilcza) odlicza vat i podatek
Czyli 22 procent i pozniej od ceny netto 19 wiec policz iile mozna sobie z faktura jak sie kupuje cos odliczyc.
Dlatego niektore ceny tutaj i na allegro sa chore bo jesli ktos ma firme to odliczy sobie od nowej ze sklepu rzeczy tyle ze wyjdzie mu taniej od uzywanej rzeczy :)
Pakiet premium bez faktury (tylko z umowa k/s) moim zdaniem jest warty 3000-3500 zl nie wiecej.

#39 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2007 - 10:51

Tak jest cena netto, ale przecież jak już kupujemy to płącimy cene brutto tak? Tzn sie cena netto +22% vat.
Co do faktury VAT... jeżeli chodzi o odliczenie, to koszt będzie wynosić 5649 zł?
Idzie aż tyle odliczyć? to jest około 2000zł


Tak Vat odliczasz w całości co obniża cenę dla osoby prowadzącej działalność o 22%. Co prawda nie zrobisz tego prawdopodobnie w całości od razu bo wydatki muszą być pokryte przez zarobki (jeśli nie chcesz mieć kontroli z urzędu skarbowego) ale kiedyś odliczysz całość.

A kwotę która zostaje wliczasz w koszty uzyskania przychodu, tzn od tych ok 5000 netto nie zapłacisz 19 procent podatku które bez tego zakupu (a więc kosztów) musiałbyś zapłacić.

------

Poszedłem na chwilę do dziecka i widzę, że sie spóźniłem z tym postem ;-) ale ten czas leci

---- Dodano 15-09-2007 o godzinie 12:37 ----

Tak jest cena netto, ale przecież jak już kupujemy to płącimy cene brutto tak? Tzn sie cena netto +22% vat.
Co do faktury VAT... jeżeli chodzi o odliczenie, to koszt będzie wynosić 5649 zł?
Idzie aż tyle odliczyć? to jest około 2000zł


Czy to Ty wystawiłeś właśnie zestaw na Allegro?
Jeśli nie - możemy razem poobserwować - ciekawe czy się sprzeda.

Jeśli zejdzie stawiam na jakiegoś młodego zapaleńca z aspiracjami ;-)
Dla osoby, która nie prowadzi działalności cena wyda się atrakcyjna, może kupi ktoś kto działa na umowę? Ale oni często jadą na piratach.

Zobaczymy.

#40 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 15 września 2007 - 11:49

Tak Vat odliczasz w całości co obniża cenę dla osoby prowadzącej działalność o 22%. Co prawda nie zrobisz tego prawdopodobnie w całości od razu bo wydatki muszą być pokryte przez zarobki (jeśli nie chcesz mieć kontroli z urzędu skarbowego) ale kiedyś odliczysz całość.

A kwotę która zostaje wliczasz w koszty uzyskania przychodu, tzn od tych ok 5000 netto nie zapłacisz 19 procent podatku które bez tego zakupu (a więc kosztów) musiałbyś zapłacić.

------

Poszedłem na chwilę do dziecka i widzę, że sie spóźniłem z tym postem ;-) ale ten czas leci

---- Dodano 15-09-2007 o godzinie 12:37 ----


Czy to Ty wystawiłeś właśnie zestaw na Allegro?
Jeśli nie - możemy razem poobserwować - ciekawe czy się sprzeda.

Jeśli zejdzie stawiam na jakiegoś młodego zapaleńca z aspiracjami ;-)
Dla osoby, która nie prowadzi działalności cena wyda się atrakcyjna, może kupi ktoś kto działa na umowę? Ale oni często jadą na piratach.

Zobaczymy.


Wypraszam sobie :) ja mialem przez 2 lata wszystko oryginalne jak bylem na umowie.
Fakt faktem jest ze wtedy czesto zdarza sie ze nic nie maja oryginalnego.
Moim zdaniem zasada powinna byc taka ze jesli sie na tym zarabia to juz trzeba byc do szpiku zepsutym zeby nie kupic oryginalu, co innego ludzie ktorzy maja po kilkanascie lat i sie bawia w grafika albo raz na rok odpala PS.

#41 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2007 - 12:18

Wypraszam sobie :) ja mialem przez 2 lata wszystko oryginalne jak bylem na umowie.
Fakt faktem jest ze wtedy czesto zdarza sie ze nic nie maja oryginalnego.
Moim zdaniem zasada powinna byc taka ze jesli sie na tym zarabia to juz trzeba byc do szpiku zepsutym zeby nie kupic oryginalu, co innego ludzie ktorzy maja po kilkanascie lat i sie bawia w grafika albo raz na rok odpala PS.


Sorry!. Dlatego napisałem często ;-). Znam osoby które pracują na umowę, są legalne i zabiłyby mnie za to co napisałem gdybym nie zostawił tej furtki (często). Dodatkowo, co dziwne znałem osoby, które mając działalność pracowały na piratach.

#42 phorna

phorna
  • 48 postów

Napisano 15 września 2007 - 12:50

Ja jak zaczynałem jeszcze na studiach (15 lat temu) to pracowałem na piratach bo oryginały były wtedy dla mnie poza jakimkolwiek zasięgiem. Kiedy zarobiłem pierwsze (no może drugie) pieniądze, było mnie stać na kupno programów oryginalnych. Można zaryzykować twierdzenie, że gdyby nie piraty to nigdy nie kupiłbym oryginałów. Dlatego świętobliwe głosy oburzenia w "tych sprawach" traktuję z pewnym dystansem. :)

#43 lookash

lookash
  • 401 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2007 - 23:39

Zgadzam sie z phornem. Wiele osob tak robi. Nawet robiac grafike, chociazby na strony www, nie majac firmy i dopiero zaczynajac nie dostajemy tez nie wiadomo jakich pieniedzy. Uzbieranie siana na taka licencje tes dosc czasochlonne. Rozumiem ze piractwo to piractwo ale tez nie badzmy przesadni i nie oburzajmy sie nie wiadomo jak. Pietnastolatek dostajacy raz na jakis czas ze 100-200zl za jakas strone nie jest w stanie kupic sobie oryginalnego PSa chocby nie wiem jak tego chcial. A jak zarobi to kupic, majac firme to raczej dosc ryzykowne jechac na piratach :)

#44 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 16 września 2007 - 06:49

Zgadzam sie z phornem. Wiele osob tak robi. Nawet robiac grafike, chociazby na strony www, nie majac firmy i dopiero zaczynajac nie dostajemy tez nie wiadomo jakich pieniedzy. Uzbieranie siana na taka licencje tes dosc czasochlonne. Rozumiem ze piractwo to piractwo ale tez nie badzmy przesadni i nie oburzajmy sie nie wiadomo jak. Pietnastolatek dostajacy raz na jakis czas ze 100-200zl za jakas strone nie jest w stanie kupic sobie oryginalnego PSa chocby nie wiem jak tego chcial. A jak zarobi to kupic, majac firme to raczej dosc ryzykowne jechac na piratach :)


I dla takiego kogos jest Elements. Tylko, ze Adobe na razie nie raczylo zrobic go na intelomaki..

#45 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2007 - 08:29

Czy to Ty wystawiłeś właśnie zestaw na Allegro?
Jeśli nie - możemy razem poobserwować - ciekawe czy się sprzeda.


Widzę, że cena spadła z 6 do 5,5 tysiąca plus możliwość negocjacji. 5500 dla firmy nadal nie jest opłacalne bo za tyle może mieć w sklepie z fakturą. Ale tak trzymać! przy 3000 tysiącach a być może wcześniej powinno się zakotłować ;-)
Już przy 4500 powinno być dla niektórych opłacalne.

#46 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 17 września 2007 - 09:45

Pietnastolatek dostajacy raz na jakis czas ze 100-200zl za jakas strone nie jest w stanie kupic sobie oryginalnego PSa chocby nie wiem jak tego chcial.


Pozostaje pytanie, czy piętnastolatkowi taki PS jest niezbędny do życia...

#47 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 września 2007 - 10:02

Widzę, że cena spadła z 6 do 5,5 tysiąca.


Cena na Allegro to już 5000 (idzie w dół) obstawiam, że przy 4500 ktoś powinien się znaleźć! Gdybym miał gotówkę już bym o tym myślał ;-)

#48 lookash

lookash
  • 401 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 września 2007 - 11:38

I dla takiego kogos jest Elements. Tylko, ze Adobe na razie nie raczylo zrobic go na intelomaki..

No nie bardzo raczej. Elements to troche inne zastosowanie niz obienie zlozonych layoutów.

Pozostaje pytanie, czy piętnastolatkowi taki PS jest niezbędny do życia...

Moze do zycia nie, ale uwierz ze do wygodnej i efektywnej pracy tak. Moze jakby pracowac od poczatku np na gimpie to by sie nie czulo niedosytu, ale jesli ktos juz popracuje troche w photoshopie to przesiasc sie na cos innego jest strasznie.

#49 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 20 września 2007 - 14:08

Moze do zycia nie, ale uwierz ze do wygodnej i efektywnej pracy tak.


I za to trzeba zapłacić :twisted:

#50 lookash

lookash
  • 401 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 września 2007 - 23:31

I za to trzeba zapłacić :twisted:

Prawda jak prawda, ale cena tez jest kosmiczna i to cholernie. Wiadomo i tak ze majac firmu musisz miec oryginalne oprogramowanie, a co robia wolni graficy to juz inna kwestia i mozna by o tym wyskutowac bez konca.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych