Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic Studio - następca Logica Pro nam się objawił :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 12 września 2007 - 18:41

Joł elo aka witam!

Jak widzicie, Logic Pro 8 w nowonarodzonym pakiecie Logic Studio nam się objawił! :)
http://www.apple.com/logicstudio/

Świętujmy ożywioną dyskusją o nowym pakiecie :D

Pozdrawiam,
Simborek

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 września 2007 - 18:52

6, 500 dołków - ffffffaaaaaaakkkkkkkkkk :confused: :mad: :smile:

#3 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 12 września 2007 - 19:01

Za jakie 500 przecież jest napisane copy protection: serial numer

#4 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 września 2007 - 19:09

@Macio - bez komentarza.

@kokos - Lepiej poszukaj gdzie można kupić taniej Studio 7 i potem zrób aktualizację do 8 za... $9.95 :) http://appleblog.pl/...le-logic-studio

#5 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 12 września 2007 - 19:18

Jestem właścicielem oryginalnego Logica Pro 7,2,cośtam dlatego się mocno sfrustrowałem

---- Dodano 12-09-2007 o godzinie 20:28 ----
@kokos - Lepiej poszukaj gdzie można kupić taniej Studio 7 i potem zrób aktualizację do 8 za... $9.95 :)]

Co to jest Studio 7 ? i jak zrobić upgrade do logica 8 za pół litra.

#6 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 września 2007 - 19:57

6,

mam 3 X Logic 4 po $1000 (dodatkowo ESB @ $100, EXS @$100 )+ 3 X upgrade do 7.2 po $200

W sumie $3000 + $600 + $600 = $4200 w sofcie który teraz jest wart $1500 :smile:

Dlatego rozumiem Macio...


Z pozytywów, to widzę, że "...Support for Apple Core Audio and Digidesign DAE hardware" - wreszcie może będzie można skorzystać z kart TDM, chociaż nie z wtyczek RTAS...


"...DVD containing Logic Pro 8, MainStage, Soundtrack Pro 2, Studio Instruments, Studio Effects, WaveBurner 1.5, Compressor 3, Impulse Response Utility, Apple Loops Utility, QuickTime 7 Pro, and required content..."

Czyli za $500 mamy również Compressor 3 z kodowaniem do AC-3 :shock: :shock:

Prawie 40GB próbek :shock:

Możliwość tworzenia własnych odpowiedzi impulsowych ...eee... impulse responses

Restoration fx w Soundtrack 2 , Mastering w Waveburnerze....


Za $500 ???????????????????? To koniec innych softów nie TDM - R.I.P.

#7 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 12 września 2007 - 20:26

Za $500 ???????????????????? To koniec innych softów nie TDM


+ rezygnacja z klucza usb,
pomijajac klopoty konkurencji to dostarczenie domowemu uzytkownikowi narzedzia do teoretycznie nieograniczonych zadan
i zacheta do kupna maca jako platformy, ktora to obsluzy

#8 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 12 września 2007 - 21:13

Wypas! Mnie do szczęścia brakuje tylko wirtualnych muzyków typu Virtual Guitarist, ale przecież można dokupić... :) No i przegięli z ceną. Ale to pewnie polityka mająca na celu opanowanie rynku muzycznego. Teraz już na prawdę można się zastanowić, czy kupować peceta z... no właśnie, z czymś, co ma wszystkie funkcje Logica i kosztuje trzy razy więcej, czy drogiego Maca z niedrogim Logic'iem. Widzieliście 18.000 Apple Loops i 1300 instrumentów? Pewnie nie są to Wiedeńczycy, ale na pewno można na tym już zrobić coś sensownie brzmiącego. Upgrade też nie jest jakś najdroższy na świecie. Z drugiej strony, jak policzę update'y od wersji 4, to też mnie trochę cholera bierze. Ale ile rzeczy przez ten czas na nim zrobiłem, to moje... ;)

#9 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 15 września 2007 - 06:23

I jeszcze jedna dobra wiadomośćhttp://www.apogeedig...oducts/duet.php

#10 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 15 września 2007 - 16:18

I jeszcze jedna dobra wiadomośćhttp://www.apogeedig...oducts/duet.php


Czy ja wiem?

1500 złotych, a nie ma nawet preampów mikrofonowych.

#11 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2007 - 17:31

6, ma "... Duet features two superb microphone inputs, each with phantom power and up to 75dB of gain. ..."

#12 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 15 września 2007 - 18:06

Ups, no to mała pomyłka... W takim razie czekam na zestawik Logic Studio + Duet w cenie, powiedzmy, 799$ :D Pora się gdzieś zatrudnić na weekend żeby się dorobić tego Logic'a :D Szkoda tylko, że nie ma na razie wersji Academic - w końcu zanim nowy Logic wyjdzie (3 lata?) to liczyłbym, że przy odrobinie szczęścia i zapału zdążyłby mi się zwrócić z nawiązką na nowego ;) Strzelamy cenę w SADzie: cena Logica * cena dolara + narzut. 500$ * 4 (Wiadomo, że dolar swoją wartość ma! W końcu my jeszcze tuż po PRL jesteśmy...) + 500 złotych (Taka akcyza na rozwój SADownictwa w Polsce) = 2500 złotych. Zbyt optymistycznie? :D

#13 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 września 2007 - 18:20

6,

@Simborek:

nie, chyba zbyt optymistycznie oceniłeś SAD - ja szacuje Logica 8 w SAD na ok. 3ech ptysi brutto. :twisted: ... eeee..no może nie....

A tak poważnie - ciekawe co Apple zrobi z zapasaem Logic 7 ? Obecnie po 4199 PLN w sklepie SADu

#14 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 15 września 2007 - 19:56

A tak poważnie - ciekawe co Apple zrobi z zapasaem Logic 7 ?


Hmm, zapasem?
No to może być problem...

No chyba, że mówisz o tych kilku sztukach w magazynie :D.

W końcu iWork 08' jest bardziej popularnym oprogramowaniem na Maca, a - jak ktoś tutaj pisał - w iSpotach można znaleść aż po 3 sztuki tego pakietu! ;).

Zresztą jak ostatnio się rozglądałem na Polnej to niczego poza Expressem nie uświadczyłem :).

#15 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 16 września 2007 - 19:06

Lodzik na kartki ? Zadzwoniłem do WIELKIEGO DYSTRYBUTORA , powiedzieli że mogę sie zapisać do kolejki , termin oczywiście nieznany.

#16 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 19 września 2007 - 12:35

Planuję kupić nowego logica. Gdzieś kiedyś tam Kokos pisał, że zanim się przesiądzie na lodzia to lepiej trochę poczytać. Czy można wiedzieć co? Jest jakaś konkretna książka o lodziu?

#17 pi

pi
  • 616 postów

Napisano 19 września 2007 - 14:15

jest , manual z dodatkowymi instrukcjami okolo 1000 stron, do sciagniecia ze strony apple, sa tez mniej lub bardziej szczegolowe lekcje video, im szegolowiej tym drozej, poza tym grupy dyskusyjne

#18 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 20 września 2007 - 16:03

Skrzydełka mnie świeżbią i chyba polecę w przyszym tygodniu po upgrade .Bo w demoludach
nowy lodzik dopiero po 17 10 07

---- Dodano 20-09-2007 o godzinie 17:15 ----
Na stronie Wielkiego Dystrybutora jest świetny opis logica7 Jeśli typ humoru w stylu Monty Pythona
Ci odpowiada to warto przeczytać.

---- Dodano 20-09-2007 o godzinie 17:17 ----
http://www.apple.com.pl/logic/

#19 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 21 września 2007 - 17:29

Z pozytywów, to widzę, że "...Support for Apple Core Audio and Digidesign DAE hardware" - wreszcie może będzie można skorzystać z kart TDM, chociaż nie z wtyczek RTAS...


Witam,
kokos to ja juz tyle lat mam omamy i otaty ???

No nie żartuj sobie .... Jeśli już to przerwy w dostawie TDM w Logicu były bardzo krótkie i były związane z potrzebnym czasem dla programistów.
No ale wiadomo nikt poważny się nie rzuca nigdy od razu na nowa wersje.

Na Logicu odkąd pamiętam zawsze było TDM wsparcie !!! Słowem masz możliwość połączenia dwóch światów: natywnego i TDM co daje ogromna uniwersalność, dostęp do prawie wszelkiego rodzaju Plug-ins itd...

Co to za pozytyw skoro Digidesign od kod pamiętam ma Support dzień i noc na całym Świecie ??

Ale z Logic, bywało rożnie i to jest pozytywne ze będzie wsparcie dla nowych Logic user-ów.

ach kokos ;)

pozdrowienia

#20 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2007 - 17:53

6,

Digiface, masz w zasadzie rację, ale jak sam zauważasz "...było różnie..." :wink:

Szczególnie od wejścia MacOS X - support dla TDM był wyłącznie przez CoreAudio - a więc ograniczona ilość we/wy i brak wtyczek AS i RTAS.

#21 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 21 września 2007 - 18:04

6,

Digiface, masz w zasadzie rację, ale jak sam zauważasz "...było różnie..." :wink:

Szczególnie od wejścia MacOS X - support dla TDM był wyłącznie przez CoreAudio - a więc ograniczona ilość we/wy i brak wtyczek AS i RTAS.


kokos no to nie tak jak piszesz.
Jak cie to interesuje to szukaj mnie na Skype, bo nie chce mi się dużo pisać. ;)

#22 macdesk

macdesk
  • 849 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2007 - 14:41

Mam prośbę do posiadaczy Logic Studio, czy ktoś mógł by wykonać dla mnie zrzuty aplikacji wchodzących w skład pakietu (najlepiej w PNG) i podesłać na faktory(at)o2.pl ? Dzięki.

#23 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2007 - 15:48

6,

znalazłem takie stronki:

http://aestheticsofs...creenshots.html

i

http://logicprohelp....pic.php?t=14026

Ale żeby pokazać wszystkie możliwości pakietu potrzeba dziesiątków zrzutów ekranowych...
w czym mogłoby Ci to pomóc ?
  • macdesk lubi to

#24 Macio

Macio
  • 331 postów

Napisano 26 września 2007 - 18:07

1. Czy ktoś już ma ? 2. Jak wyglada upgrade z L 7.2 , mam nadzieję że nie trzeba oddawać klucza bo mam na nim pecetową platynę z kilkoma wtyczkami po circa 200$ za sztukę.

#25 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 28 września 2007 - 15:58

Jeśli ktoś już ma, napiszcie, co się zmieniło w Wave Burnerze. Ciekawym... :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych