Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rozdzielczość ekranu w VirtualBox VM


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 14 grudnia 2012 - 19:36

Jestem początkującym użytkownikiem i zainstalowałem ostanio Win7 w VirtualBoxi VM. Czy jest możliwość ustawienia takiej rozdzielczości, aby po włączeniu fullscreena był idealnie dopasowany do ekranu? Chodzi o te sama rozdzielczosc co na MBPr.

#2 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 14 grudnia 2012 - 19:58

Nie wiem jak w mbpr - czy oracle już zrobił wersję dla retiny, ale w mba 1440x900 nie ma z tym problemu - pod warunkiem zainstalowania sterowników dla wirtualnej karty graficznej - z pakietu virtualboxa - z resztą i tak warto go zainstalować bo vm działa wtedy po grafice natywnie.

#3 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 14 grudnia 2012 - 20:00

(...) pod warunkiem zainstalowania sterowników dla wirtualnej karty graficznej - z pakietu virtualboxa - z resztą i tak warto go zainstalować bo vm działa wtedy po grafice natywnie.


Czy móbłbyś powiedzieć więcej? Jak to zrobić?
Tzn gdzie jest ten pakiet?

#4 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 14 grudnia 2012 - 20:16

Jak odpalasz vm z windowsem robisz 'install guest additions' z menu devices. W praktyce robi to podmontowanie wirtualnego dysku z driverami i ich instalację i reboot wirtualnej maszyny. W tym pakiecie są drivery do virtualnej grafiki które 'umieją' więcej rozdziałek niż te z windowsa i pozwalają na pracę na fullscreen, maxymalize okna i zmianę rozdzielczości w locie. Przy czym nie wiem jak sobie dadzą radę z retiną.

#5 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 14 grudnia 2012 - 20:20

Nie mam Retiny - niestety.

#6 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 14 grudnia 2012 - 20:25

Nie mam Retiny - niestety.


No to czemu prosisz o "Chodzi o te sama rozdzielczosc co na MBPr." - to skrót od Macbook Pro retina.
Jak nie masz retiny to pójdzie na 100% z tym co napisałem. Z retiną może być problem bo ona jest ciut inaczej obsługiwana - jest rozdziałka natywna i rozdziałka biurka (w wielokrotności natywnej) i tą drugą dostanie virtualbox w wersji 'nieświadomej' retiny - chyba że oracle już coś w tym temacie zrobiło.

#7 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 14 grudnia 2012 - 21:20

Za "MBPr" przepraszam, byłem nieświadomy :-) Zainstalowalem VirtualBox Graphics Adapter, ale jest gorzej, bo tylko 2 rozdzielczości tylko mam! Może teraz jakiś sterownik do monitora? Teraz jest: "Rodzajowy monitor PnP /inny niz PnP na Graphics Adapter". I mam tylko dwie rozdzielczości 4:3.

#8 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 grudnia 2012 - 21:32

VM.png

Po prostu (Auto-resize też jest całkiem ważny).
Zainstaluj cały Virtual Box Toolbox

#9 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 14 grudnia 2012 - 21:54

VM.png

Po prostu (Auto-resize też jest całkiem ważny).
Zainstaluj cały Virtual Box Toolbox


Mam tak zaznaczone jak na screenie.

VirtualBox Toolbox? Zainstalowałem ten pakiet o którym pisał elita. I tam między innymi był ten sterownik w/w.
Chciałbym mieć taką rozdzielczość na VB jaka obsluguje MBP.

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 grudnia 2012 - 22:26

i włączyłeś fullscreen?

#11 JaBo

JaBo
  • 211 postów

Napisano 14 grudnia 2012 - 22:58

Po restarcie kompa i VB pojawiły mi się różne rozdziałki - w tym 1280x800 i działa ok :) Jeszcze tylko napiszcie, czy jest szansa na odpalenie w wirtualnej maszynie GTA 2? Bo pokazuje, ze nieodpowiednia karta graficzna. Zeby nie bylo, nie po to mam Windowsa - pytam raczej z ciekawosci. Tak mnie jakos na stara klasyke wzielo :D

#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 grudnia 2012 - 09:57

Jeden wątek, jedno pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych