Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

system nie wstaje po włożeniu dyskietki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 serum

serum
  • 3 postów
  • SkądGŁDP

Napisano 09 grudnia 2005 - 00:15

Witam wszytkich, pierwszy post(szkoda że w takich okolicznościach) Mam problem z moim G3(266Mhz). Cały dzień pracował bez problemów, po włożeniu dyskietki komp nie znalazł jej, stacja wogóle nie reagowała, wyjąłem dyskietkę (patentem z "dziurką"). Wyłączyłem komputer, po jakimś czasie odpaliłem go ponownie. Komputer odpalił, ale na monitorze pojawił się komunikat "No signal input"(monitor jest sprawny-sprawdziłem go pod laptopem).Oprócz tego na klawiaturze nie swiecą się żadne diody. Wydaje mi się że dysk nie pracuje( nie ma tych charakterystycznych "trzasków"). komputer wyłacza się "z przycisku". Od znajomego dowiedziałem się że gdyby padł dysk,coś jednak pojawiłoby się na monitorze, ale nic poza tym nie wymyślilismy. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i rady. z mac'owym pozdrowieniem

#2 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 09 grudnia 2005 - 11:52

Otworz maczka i poszukaj przycisku CUDA. Taki mały pstryczek w okolicy procesora. Przytrzymaj z 10 sekund i puść. Jak nie znajdziesz przycisku to wyjmij baterię na 10 minut. Powinien wstać.

#3 serum

serum
  • 3 postów
  • SkądGŁDP

Napisano 09 grudnia 2005 - 13:28

Wyjąłem bateryjkę...pomogło. Dziękuje bardzo za pomoc. Możesz mi jeszcze wyjasnić dlaczego tak się dzieje i czy może dziać się to będzie często?? Jeszcze ras wilekie dzięki. pzdr

#4 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 09 grudnia 2005 - 13:52

Cieszę się, że pomogło :). Nie wiem czemu tak się stało, ale patent z bateryjką przywrócił już niejednego maczka do normalności. Przeczytałem, że próbowałeś odczytać dyskietkę. Jak masz OS X to nici z tego. OS X nie obsługuje stacji dyskietek, chyba, że jest to stacja na USB. Podobnie jest z portami drukarki i modemu. Brak osługi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych