Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nowy iMac g5 17" i martwe pixele


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinj1975

marcinj1975
  • 92 postów

Napisano 08 grudnia 2005 - 22:53

Jest to moj pierwszy post na tym forum, wiec chcialem sie przywitac. od 2 dni jestem szczesliwym posiadaczem makowki jak w temacie. A ze do tej pory bylem po tej "zlej" stronie :wink: troszeczke jestem swiezy :mrgreen: zarzucilem sobie wlasnie przed chwila krotki filmik z moimi pociechami (one sobie smacznie spia) i wszystko byloby swietnie i pieknie gdybym nie zobaczyl swiecacych na niebiesko 3 pkt na wspanialym wyswietlaczu nowej makowki :evil: tak ukladaja sie w maly gwiazdozbor - i widoczne sa jedynie gdy ekran jest czarny. w zwiazku z tym mam pytanie: jaka jest praktyka w takich przypadkach? czy 3 niebieskie pkt da sie jakos wylaczyc(zmapowac? :mrgreen: ), czy wizyta w serwisie jest zbedna bo mnie wysmieja z uwagi na jakies tam normy, czy tez zadac wymiany sprzetu? pozdrawiam Marcin J.

#2 Sallazar

Sallazar
  • 93 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2005 - 23:07

Nie dysponuję szczegółami Twojego przypadku, ale z doświadczenia (u mnie punkty są tez czasami czerwone, i jest ich duzo wiecej niz trzy) wydaje mi się że jest to problem sprzetowy. Prawdopodobienstwo jest bardzo duze. U mnie wystapilo to po wymianie logic board'a. Proponuję kontakt z serwisem SAD. tym bardziej, ze to nowy komputer, radzę zrobić to jak najszybciej.

#3 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 08 grudnia 2005 - 23:10

Jak to możliwe, że po wymianie logic board pojawiają się martwe subpiksele na matrycy? Sallazar, obawiam się, że wymienili Ci dużo więcej niż mobo. A 3 martwe subpiksele kwalifikują się do wymiany tylko jeśli są na tych samych 10cm^2, jeśli dobrze pamiętam...

#4 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2005 - 23:12

o ile pamiętam to "norma" określa ile złych pikseli jest dopuszczalnych na x" - czyli do tej wartości gwarancja nie zostanie uznana. niezależnie, należy skontaktować się z serwisem

#5 marcinj1975

marcinj1975
  • 92 postów

Napisano 08 grudnia 2005 - 23:16

thx za blyskawiczne rady, te niebieskie piksle wystepuja obok siebie na powierzchni mniejszej niz 10cm2. no to jutro wizyta u dilera :cry:
pozdrawiam

[ Dodano: 2005-12-09, 12:33 ]
witam ponownie,

po wizycie w sklepie wiem juź że mam 3 subpiksele (na niebieskim tle czarne a na czarnym niebieskie) i z uwagi na NORMĘ nie lapie sie na wymiane. Jeszcze tej normy nie widziałem ani tym bardziej jej nie czytałem. Może ktoś z Was już ją czytał? Bez względu na wszystko jestem "odrobinę" rozczarowany tymi pikselami. Nie spodzieałem się. człek uczy się jednak ccałe życie.. Sprzęt posiadam od poniedziałku a tu taka skucha... :evil:
Mam nadzeje, że coś jeszcze wywalczę. Zdam relację.
pozdrawiam

MJ

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 09 grudnia 2005 - 13:03

Chyba masz prawo oddać sprzęt BEZ PODANIA PRZYCZYN w ciągu iluś tam dni (nie wiem ilu) i sklep MUSI go przyjąć i już. Wtedy dostajesz kase, idziesz kupić nowy sprzęt i przed zakupem sprawdzasz pixele :)

#7 Feniks

Feniks
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2005 - 14:23

(...)po wizycie w sklepie wiem juź że mam 3 subpiksele (na niebieskim tle czarne a na czarnym niebieskie) i z uwagi na NORMĘ nie lapie sie na wymiane. Jeszcze tej normy nie widziałem ani tym bardziej jej nie czytałem. Może ktoś z Was już ją czytał? (...)


Powinieneś jak najszybciej dokładnie obejrzeć ten monitor. W tym co napisałeś jest sprzeczność. Trzy niebieskie na czarnym to uszkodzone subpiksele, a trzy czarne na niebieskim to uszkodzone (martwe) piksele, czyli jak dla mnie jest ich w sumie 6. Piksele nie zmieniają koloru bez względu na barwę tła. Z uwagi na ilość martwych pikseli "łapiesz "się na normę "ISO 13406-2" (druga klasa). Twój monitor ma trochę mniej pikseli niż typowy 17", ale różnica jest minimalna i na Twoją korzyść. W każdym bądź razie norma dopuszcza maksymalnie 2 martwe lub ciągle zapalone piksele na milion pikseli. Powyżej należy się wymiana. Tutaj masz jej skróconą wersję. Niestety "Apple" nie musi się do niej stosować, jeszcze jakiś rok temu mieli jedne z gorszych warunków gwarancji na LCD. Tak, czy inaczej musisz zobaczyć co jes napisane w karcie gwarancyjnej. Producenci potrafią określić okres w jakim można znaleźć uszkodzone piksele, póżniej może być ich dowolna liczba, a reklamacji i tak nie przyjmą.
Nie ufam sprzedawcom.

Nie wiem w jaki sposób kupiłeś swojego iMac-a. Przy zakupie dokonywanym poza siedzibą firmy (np. poprzez Internet) klient ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni. Niestety nie pamiętam więcej szczegółow.

#8 marcinj1975

marcinj1975
  • 92 postów

Napisano 09 grudnia 2005 - 15:49

W tym co napisałeś jest sprzeczność. Wiem, że to dziwne, trzeba było też widzieć minę sprzedawcy... być może (zupełnie sie na tym nie znam ) na niebieskim tle uszkodzone piksele mają kolor nie czarny ale bardzo np. fioletowy (chociaż nawet sam sprzedawca przyznał, że wyglądają na czarne). Z tym ,ze zdązyłem sie już dopwiedzieć, iż gdyby były martwe to byłoby je widać także na tle innych kolorów (z wyjątkiem czarnego albo bałego w zależności od koloru uszkodzonego piksla) a tak nie jest. Widać je tylko na tle czarnego i niebieskiego. co do zwrotu kompa to dzwoniłem już do federacji konsumentów i niestety nie ma takiej możliwości ( przynajmniej według Pani, z którą rozmawiałem). Dodam, że makówke kupiłem u autoryzowanego sprzedawcy w Szczecinie. podejrzewam, że to czy komp będzie wymieniony czy też nie zależy od klasy dystrybutora ( a właściwie to chyba od jednej osoby: od Szefa) pozdrawiam będąc w kiepskim nastroju

#9 Feniks

Feniks
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2005 - 17:57

W mojej poprzedniej wiadomości zapomniałem w końcu napisać żebyś sprawdził te piksele na białym tle. Piksele mają taki sam kolor na każdym tle, ale trochę inaczej się go odbiera. Twój monitor zachowuje się rzeczywiście dziwnie. Uszkodzone piksele (zapalone lub zgaszone) i subpiksele (świecące na czerwono, zielono lub niebiesko) nie zmieniają swojego stanu, czyli powinny być, w mniejszym lub większym stopniu, widoczne na tle każdego innego koloru. Pozostaje Ci jeszcze kontakt z serwisem Sadu. Sądzę, że warto spróbować. Ogolna zasada jest taka, że monitory LCD trzeba bardzo dokładnie sprawdzić przed zakupem (chyba, że należą do pierwszej klasy wg. normy). Widać, że Apple ich nie testuje albo robi to bardzo pobieżnie. Ciekawe jest to, że w laptopach (wyższej klasy) uszkodzone piksele i subpiksele bardzo rzadko się pojawiają.

#10 marcinj1975

marcinj1975
  • 92 postów

Napisano 09 grudnia 2005 - 20:57

już dzisiaj rozmawiałem z Panem Serwisantem, który polecił mi rozmowę z Panem Dyrektorem. Niestety nie będzie on dostępny do następnej środy. Ale nie odpuszczę zapytam co z tym fantem zrobić. Po przeczytaniu Twojego postu prawdopodobnie uderzę jeszcze raz do serwisanta w poniedzialek bo panel zachowuje się - jak mówisz - dziwnie. Jeszcze raz powtórze, iż moje obserwacje co do zmiany koloru pikseli na różnym tle potwierdził także Sprzedawca. Powiedzial również, że jakby widzial te piksle przed sprzedażą to nie sprzedalby mi kompa. Cóż dzialalem w zaufaniu do firmy i się naciąłem :( jeszcze jedno pytanie na koniec: czy subpiksel i martwy piksel w rozumieniu normy iso to to samo czy też subpiksel jest przypadkiem mniejszej wagi i może być ich więcej? pozdrawiam

#11 Feniks

Feniks
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2005 - 22:16

Jeden piksel składa się z trzech subpikseli. Norma dopuszcza więcej uszkodzonych subpikseli niż pikseli. Uszkodzone piksele wystepują bardzo rzadko. Stale świecące subpiksele pojawiają się natomiast o wiele częściej.
W mojej pierwszej wiadomości podałem łącze do jej skróconej wersji, ale jeszcze je powtórzę.

http://www.tomshardw..._pixels-06.html

Ten artykuł zawiera najważniejsze informacje, które powinieneś znać.

Pozdrawiam,

Feniks

#12 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 11 grudnia 2005 - 18:03

W moim iBooku od nowości jest jeden uszkodzony subpiksel (świeci na czerwono i widać go tylko na czarnym tle, na białym jest całkowicie niewidoczny). Również interweniowałem w SADzie, ale nic to nie dało. Kupowałem w sklepie internetowym i uważam to za skandal, że można kupić nowy produkt który jest już uszkodzony. Powołałem się na spadek wartości sprzętu w przypadku chęci dalszej odsprzedaży i domagałem się zwrotu części pieniędzy. Pani Iwonka obiecała, że się dowie czy to możliwe i zadzwoni. Minęło 5 miesięcy, a ona nie dzwoni, nie pisze, chyba mnie już nie kocha ;) Albo poległa walcząc o kolejnego iBooka dla kogoś. Jednym słowem musisz się pogodzić z tym, że subpiksele sa i będą, niestety. To robienie klienta w balona, ale niestety nie można na to nic poradzić.

#13 Mateusz

Mateusz
  • 38 postów
  • SkądKrakow

Napisano 11 grudnia 2005 - 18:48

A ja polecam zostawic komputerek (z wylaczonym usypianiem, przygaszaniem LCD itp.) na noc z wlaczonym i zapetlonym filmikiem http://www.jeffpatch...4V56052.MP4.zip tak by znajdowal sie w miejscu 'wadliwych' pixeli. naprawde pomaga.
Zycze pomyslnego zakonczenia sprawy.

#14 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 11 grudnia 2005 - 19:41

Mój subpiksel zmienił się w piksel:( własnie to zauważyłem. Teraz go widać na każdym tle :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych