Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konwersja czcionek z WIN na MAC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 września 2007 - 09:29

Witam czy ktoś wie może coś o konwersji fontów z win na MAC mam trochę kupionych starych fontów ale chodzą mi tylko pod win type 1, znalazłem, program darmowy fontforge ale nie mogę poradzić sobie z konwersją...

#2 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 08 września 2007 - 19:28

do fontów gorąco polecam Linotype FontExplorerX (darmowy), wrzuć do niego kilka tych fontów, może pojadą. ja też jak przesiadałem się na maca miałem kilkaset fontów różnej maści z peceta, jakoś pracując z tym programem nie miałem żadnych problemów.

#3 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2007 - 21:27

no niestety - używam FontExplorerX i jest ekstra, niestety nie widzi tych co potrzebuje :(

#4 Sofeicz

Sofeicz
  • 320 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 września 2007 - 21:18

Do OS 9 jet Fontographer - łatwa konwersja TTF na Postscript. Na OSX jest chyba jeszcze Fontlab.

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2007 - 21:54

W zasadzie wystarczy coś, co przerobi te fonty z formatu Type1 na TrueType. Mac OS X bez problemu korzysta z fontów .ttf. Możesz to zrobić zarówno na Macu jak i pod Windows.

Nie inwestowałbym w Fontographera (które jest również w wersji dla OS X), ani w Fontlaba, bo to duże narzędzia edycyjne i są, delikatnie mówiąc, drogie. Przyjrzyj się raczej typowemu konwerterowi: TransType.

Możesz też poszukać jakiegoś darmowego konwertera Type1 > TrueType pod Windows.

#6 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2007 - 06:47

dzieki za pomoc poszukam cos pod windowsa pozdrawiam wojtgor

#7 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2007 - 08:37

Gdybyś nie znalazł i jeżeli tych fontów nie jest zbyt dużo, odezwij się do mnie na priv.
  • wojtgor lubi to

#8 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 30 września 2007 - 17:37

dzieki za pomoc poszukam cos pod windowsa
pozdrawiam wojtgor


Jesli nie masz rozwiazania mam pomysl.
Zaloz w jakimkolwiek programie adoba teczke FONTS i do niej wladuj potrzebne fonty windowsowe.
Daj znaczy czy Ci widzi wtedy np photoshop lub illustrator.

#9 maradi

maradi
  • 12 postów

Napisano 12 stycznia 2010 - 00:08

Odgrzebuje stary temat, gdyż potrzebuje pomocy. Mam pakiet kupionych czcionek na PC - potrzebuje je przerobić na Mac. Próbowałem to zrobić w TranTypePro, ale cos nie bardzo daje rade. Proram niby dokonuje konwersji w wyniku czego powstaja pliki BIN, które po rozpakowaniu maja w sobie plik Font Suitcase - nie mnie jednak nie jestem w stanie nigdzie tego wrzucić na Macu. Ma ktoś jakis pomysł o co w tym chodzi i ewentualnie co robie nie tak? Z góry dziękuję za pomoc.

#10 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 12 stycznia 2010 - 09:01

Powinny działać te fonty normalnie po wrzuceniu do teczki z fontami. Oczywiście jeżeli masz maca na intelu. Ja tak robię z każdym fontem z mojego starego archiwum jeszcze z peceta i nie mam problemów.

#11 maradi

maradi
  • 12 postów

Napisano 12 stycznia 2010 - 23:49

tak mam maca na intelu, przeciągam pliki do odpowiedniego folderu i nic, próbowałem też opcji instaluj czcionki czy jakoś tak i tez bez efektu. nie mam pojęcia co robię źle, ale wygląda na to że coś robie :)

#12 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 13 stycznia 2010 - 08:50

To może spróbuj zrobić to instalując fonty przez systemowy program do fontów, używając przycisku dodaj fonty. Ale chyba to robiłeś już.
Oczywiście wrzucasz fonty do teczki katalog domowy/biblioteki/fonty a nie w systemowy katalog fontów.
Czasami się zdarza, że rzeczywiście po wrzuceniu font nie działa ale to są sporadyczne przypadki.
Prześlij mi jeden z nich i ja wrzucę go u siebie, przynajmniej będzie wiadomo, czy działa, czy nie. maciek@rollohead.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych