Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Black... grafika :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 jabco

jabco
  • 490 postów
  • Skądnie z tąd...

Napisano 08 września 2007 - 00:46

Witam wszystkich, jest to moj pierwszy post... narazie nie moge sie przyzwyczaic do lewego alta bo maca mam od kilku dni, prosze mi wybaczyc brak ogonkow ;) . Poczas szukania informacji na temat zmiany wartosci vramu w MacBooku Black wyczytalem na jakiejs liscie dyskusyjnej, ze Apple zrobil maly przekret... Co sie stalo? Prawdopodobnie w czarnym macbooku jest wydajniejsza grafika ktora moze osiagnac 256mb (nie wyczytalem jak sie dostosowuje) ale apple nie chcial tego reklamowac bo po co wystawiac "malego mbpro" za przystepna cene. Chcialbym sie dowiedziec na ile to jest prawda, jak znam zycie to jakas bzdura ale zawsze doswiadczonych uzytkownikow warto zapytac ;)

#2 jabco

jabco
  • 490 postów
  • Skądnie z tąd...

Napisano 09 września 2007 - 12:49

przepraszam za double post, moje pytanie zostalo bez jakiejkolwiek odpowiedzi i chcialbym je bumpnac na gore :)

#3 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 września 2007 - 13:55

przyłączam się hamsko do pytania ;)

#4 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 września 2007 - 14:16

A zacytuj te liste dyskusyjna... pewnie wiecej chetnych jest :)

#5 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 09 września 2007 - 14:35

Dołączona grafika
To ze specyfikacji technicznej MacBook'a.

#6 marad_co

marad_co
  • 450 postów
  • SkądEU

Napisano 09 września 2007 - 15:25

Plyta glowna z czarnego Macbooka jest IDENTYCZNA jak w bialym. Tak wiec nie wiem skad te domysly o roznych kartach graficznych.

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 09 września 2007 - 15:29

Plyta glowna z czarnego Macbooka jest IDENTYCZNA jak w bialym. Tak wiec nie wiem skad te domysly o roznych kartach graficznych.


Pewnie ludzie liczą na taki cichy update jaki był w Mini G4. ;)

#8 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2007 - 15:30

tez nie wiem. macbook rezerwuje min 80MB i zwieksza to w miare potrzeb wlasnie chyba do 256 czy moze mniej. taka chyba jest filozofia kart z dynamicznym vramem

#9 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 09 września 2007 - 15:36

...do 224 MB.

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 września 2007 - 16:02

Co i tak nie zmienia faktu, ze grafa w mb jest do niczego :>

#11 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 09 września 2007 - 16:32

Co i tak nie zmienia faktu, ze grafa w mb jest do niczego :>


No ale za to MB jest mały i nie trzeba go nosić w plecaku ze stelażem jak niektóre 17-ki :>

#12 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 09 września 2007 - 16:43

Co i tak nie zmienia faktu, ze grafa w mb jest do niczego :>


Zgadzam się z Tobą w 100%

#13 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 września 2007 - 17:41

No ale za to MB jest mały i nie trzeba go nosić w plecaku ze stelażem jak niektóre 17-ki :>


Za to do okulisty nie muszę chodzić ;P

#14 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 września 2007 - 20:28

A moim zdaniem GMA nie jest taka zła, tylko OS X ma niefajne sterowniki i ogranicza jej możliwości. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ta pamięć nie była rozszerzana, w końcu to Apple. Np. nie bez powodu tylko drozsze wersje ipodow są kolorowe.

#15 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 09 września 2007 - 20:39

A moim zdaniem GMA nie jest taka zła, tylko OS X ma niefajne sterowniki i ogranicza jej możliwości.
Wcale bym się nie zdziwił gdyby ta pamięć nie była rozszerzana, w końcu to Apple.
Np. nie bez powodu tylko drozsze wersje ipodow są kolorowe.


To nie do końca sterowniki. Sam Tiger to była taka przeróba na intel'a na szybko byle by działało co widać słychać i czuć ;) Leopard będzie znacznie wydajniejszy na C2D.

#16 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 września 2007 - 21:36

a na CD? :D

#17 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 09 września 2007 - 21:45

a na CD? :D


Też ;) W obecnym tigerze jest masa rzeczy które albo powinny wyglądać inaczej albo są ale są nie wykorzystywane. Taki przykład to /etc/resolv.conf niby potrzebny a nie wykorzystywany. Nie ma co się*oszukiwać Tiger to świetny system dla PPC wersja na Intele to łata na łacie ;)

#18 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 września 2007 - 22:59

Koledzy, jeszcze raz rozpaczliwe pytanie: jak na badziewnym Intelu GMA Macbooka chodzi najnowszy Keynote, z trojwymiarowymi wykresami ?? Ja czesto uzywam laptopa na prezentacjach i ta sprawa bardzo mi lezy...

#19 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 września 2007 - 23:05

Koledzy, jeszcze raz rozpaczliwe pytanie: jak na badziewnym Intelu GMA Macbooka chodzi najnowszy Keynote, z trojwymiarowymi wykresami ?? Ja czesto uzywam laptopa na prezentacjach i ta sprawa bardzo mi lezy...


Może wybadaj triala iWork '08?
Link: http://www.apple.com/iwork/trial/

#20 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 09 września 2007 - 23:05

@Ruczaj: Weź jakąś swoją prezentację i wpadnij do iSpota. Wrzucimy na MacBooka i sobie popatrzysz. Ja mogę jakiś tam wykresik machnąć, ale nie wiem jakie ty budujesz i jakie masz wymagania.

#21 Kobza

Kobza
  • 227 postów
  • Skądten pomysł !?

Napisano 09 września 2007 - 23:08

A moim zdaniem GMA nie jest taka zła, tylko OS X ma niefajne sterowniki i ogranicza jej możliwości.
Wcale bym się nie zdziwił gdyby ta pamięć nie była rozszerzana, w końcu to Apple.
Np. nie bez powodu tylko drozsze wersje ipodow są kolorowe.


Tak OS X jest do d%$@ i wolimy Windowsa Tiger jak zawsze ogranicza nasze możliwości...
GMA jest the best ja jednak Wolę MBP i myślę, jak Insider że MBP jest lepszy nieco, chyba że GMA jest lepsza od ATI lub NVidia.
Ale to niewiem bo pewnie się nie znam...

#22 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 września 2007 - 23:26

Śmieszne. Kto powiedział choć jedną z rzeczy, które wymieniłeś? omg.. Za dużo klikasz "refresh" na Apple Store. Może czasami poczytałbyś zagraniczne fora o Makach? Tam dużo się dowiesz o ograniczeniach Tigera.

#23 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 09 września 2007 - 23:31

Wicko, co Ty myślisz, że nie czytamy "zagraniczne fora"? Gadasz jak folksdeutsh który przyjeżdżał w latach 80tych 90tych do Polski i mówił: "zobaczcie co na zachodzie" O jakie fora Ci chodzi? Może jakiś konkretny link? A może uznajesz nas za debili którzy nie znają angielskiego lub francuskiego? Poza tym, czy to znaczy, że jak na "zagranicznym forum" napisali to znaczy że prawda? Kiedy Ty zrozumiesz, że na jakimkolwiek forum piszą ludzie kiedy mają problem, a jak go nie mają to nie piszą. I to, że jak 3% napisało na forum to wcale nie znaczy, że pozostałe 97 też ma ten problem....

#24 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 09 września 2007 - 23:46

LOL, zabawne pretensje :) Zagraniczne fora są bardziej popularne, to chyba logiczne? To też więcej osób, więc więcej ciekawych zagadnień się tam porusza. Proste. Zupełnie nie rozumiem natomiast do czego niby ma się odnieść ostatni akapit. Czy ja mam jakiś problem? Aaaa, że Tiger spowalnia GMA. Hah.. Mój drogi.. Tigerowskie sterowniki pod GMA950 nie są tak wydajne jak na Windows XP i potwierdzi to każda osoba, która uruchomiła jakąś grę 3D na jednym i drugim systemie. Przykład - WoW, który na XP osiąga 10 fps więcej, czy też The Sims 2, które pod OS X na GMA950 w ogóle nie rusza, natomiast pod XP śmiga aż miło. P.S. Nie, nie musisz odpowiadać. Daruj sobie, bo znowu za mało wiesz, żeby się kłócić.

#25 m.a.j.

m.a.j.
  • 54 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2007 - 23:51

...każda osoba, która uruchomiła jakąś grę 3D na jednym i drugim systemie. Przykład - WoW, który na XP osiąga 10 fps więcej, czy też The Sims 2, które pod OS X na GMA950 w ogóle nie rusza, natomiast pod XP śmiga aż miło.


Bo do gier to jest Playstation 3 albo Nintendo WII.

Tam grasz w najnowsze gry w jakości HD.

A Macbook ma grafikę jaką ma, ale ma też rewelacyjny czas pracy na baterii. Co jest dla wielu istotnym argumentem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych