Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

znowu problem z Quarkiem - czcionki i odległosci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 skodafelicja13

skodafelicja13
  • 13 postów

Napisano 07 września 2007 - 22:29

Witajcie, mam problem z Quarkiem. Pracuje na wersji 7, a do zarzadzania stisuje linotypa. Dostalem z niemiec publikacje do przelamania. Byla zlozona w Quarku, oczywiscie :). Otworzylem ja, wszystko bylo w porzadku, wykrzyczal tylko, ze musze donstalowac czcionki i pokazal, ktorych mu brakuje. Nie wazne. Znalazlem poszukiwany font spolszcony -od kolegi z forum - Weidemann i zaczalem skladac po polsku. Zauwalem, ze ten font zachowuje sie dosc dziwnie, chodzi o kerning. Od czasu do czasu wariowal.Wariowal tzn zmienialy sie odleglosci miedzy literami, ale przy znakach diakrytycznych. Zaczal jeszcze bardziej wariowac w przypadku myriad. Zauwazylem, ze jak wybieram w stylu myriad i jezyk polski, wowczas odleglosci miedzy literami robia sie takie- ł ąka. Dosc dlugo z tym walczylem, wybralem wiec german i nagle literki zblizyly sie do siebie. Przeskladalem polowe publikacji i nagle program sie wylaczyl. nie chcial sie uruchomic, pomyslalem, ze plik jest uszkodzony, ale niby dlaczego? - nic dziwnego nie zrobilem. zainstalowalem program, ten sam problem, nie otwieraq sie. Postawilem nowy system, zainstalowalem program quark i upgradowalem linotypa. Otworzyl sie, ale po chwili zamknal. Odinstalowalem wszytski czcionki, ktore uzywalem w publikacji i ruszyl. Zobaczylem, ze wywala sie na weidemanie. Udalo mi sie na probe od kolegi zgrac oryginalnego weidemana. Sprawa wyglada nastepujaco. Jest otwarty Quark, otwarty TEN dokument, tworze ramke tekstowa i wpisuje ąśćńźśńś?, zmieniam font na oryginalny weidemann i pokazuje mi ą ść ńź śńś? mniej wiecej cos takiego, tylko, ze te czcionki tez na siebie nachodzily. Otworzylem nowy dokument, mimo, ze tamten nadal byl otwarty. Wstawilem nowa ramke tekstowa i wpisalem tekst, zamienilem czcionke i wszystko bylo dobrze. Dziala zle tylko w przypadku tej publikacji. Mysle, ze niemcy cos ustawili gdzies w ustawieniach, jednak nie mam pojecia gdzie i jak to zmienic, bo gdyby byl uszkodzony font wszedzie wyswietlaby sie zle...Co robic Panowie i Panie, doradzcie, prosze, mial ktos podobny problem. Z gory dziekuje. Pawel

#2 Trilian

Trilian
  • 22 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 09 września 2007 - 11:43

Spróbuj "stworzyć" od zera taki sam layout i na początek przekopiować na żywca zawartości całych stron (troche syzyfowo ale warto sprobować). Miałem kiedyś takie jazdy co prawda na wersjach 4 QXP. Może po prostu jest skopany plik w jakimś miejscu i za chiny ludowe nie da sie tego naprawić wiec pozostaje copy-paste. Try it.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych