Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Domalowywanie spadów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 rigo

rigo
  • 52 postów

Napisano 19 listopada 2012 - 23:51

Witam, jak domalowujecie spady w Photoshopie do prac wykrojnikowych? jakieś patenty, tipsy, tutoriale? Stemplujecie krawędzie, czy po prostu domalowujecie kolorem, a może rozciągacie? Ja "od zawsze" steplowałem krawędzie pędzlem o miękkich końcówkach, ale ostatnio dostałem pracę "z zagramanicy" (główka topera z wyciętymi postaciami) i tam spady były jakby malowane, w każdym razie gładziutkie i bardzo precyzyjne. Szukałem w sieci jakichś sensownych tutoriali, ale nic nie mogłem znaleźć. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie ;) R.

#2 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 20 listopada 2012 - 00:01

plain kolor lub banalną teksturkę możesz podstęplować czy wręcz "pojechać od pędzla". Z postaciami czy powiedzmy fotkami urządzeń które mają być sztancowane z obrazem na spad to zależy... małe rzeczy na których może być spory rzut na sztanctyglu dopieszczasz do granic absurdu - to samo robisz z introligatorem. Na dużych rzeczach rzut jest zwykle taki jak na małych ale mniej zauważalny - wiec jest więcej swobody... rozciągasz grafikę i voila. Trochę wyobraźni, kontakt z introligatorem i będzie pan zadowolony ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych