Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MYSZ do MPB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 maćko1417244576

maćko1417244576
  • 54 postów
  • Skądw-wa

Napisano 05 września 2007 - 13:00

Chciałbym spytać wszystkich użytkowników MacBooków jakich używacie myszek? Czy ktoś ma jakieś ciekawe pomysły, czegoś pasującego do designu, niezawodnego i dobrego?
(mighty mouse uważam niestety za badziew)
Dodam, że sam przenośnie używam Logitecha V270, ma Bluetooth co jest wadą i zaletą (nie wystaje nadajnik i nie wisi kabel, za to leci prąd w kompie szybciej i mysz dość wolno budzi się z uśpienia) , a srebrnym kolorem pasuje z grubsza do MBP, ogólnie daje rade jako podróżna

I jeszcze jedno, czy ktoś wie jak "okiełznać" podświetlenie klawiatury w mbp? Da się wyłączyć te zasrane czujniki i regulować to tylko samemu?

#2 wolf

wolf
  • 165 postów
  • SkądShannon, Ireland

Napisano 05 września 2007 - 13:14

Poszukaj logitecha v470... Najlepsza laptopowa myszka na BT, problem polega na tym ze cholernie ciezko ja dorwac...

#3 Skipper

Skipper
  • 267 postów

Napisano 05 września 2007 - 13:39

ja mam MM wersje BT od miesiaca i tez myslalem ze to badziew ale z kazdym dniem zyskuje w oczach :)sprawuje sie rewelacyjnie choc uzywam jej tylko do pracy bo grac to gram PC i na PS2

#4 maćko1417244576

maćko1417244576
  • 54 postów
  • Skądw-wa

Napisano 05 września 2007 - 13:52

wolf, ta v470 wygląda b.dobrze

ps. chyba da sie ją znaleźć

#5 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 05 września 2007 - 14:00

Ja używam zestawu logitecha klawiatura + mysz. Takiego: http://www.logitech..../158&cl=roeu,en

Spisuje się znakomicie.

#6 wolf

wolf
  • 165 postów
  • SkądShannon, Ireland

Napisano 05 września 2007 - 14:06

Tak,da sie ja znalesc :) Zapytaj w tych sklepach o dostepnosc, a bedziesz wiedzial ze t nie takie proste... Nie maja jej hurtownie w PL, UK i IE... Moja kumpela ze sklepu komputerowego co pewien czas sprawdza jej dostepnosc, jak bedzie to mi jedna zarezerwuje. Infolinia ogitecha nic nie wie, twierdza ze myszki powinny byc juz na rynku... Od 2 miesiecy posiadam WMM, ale srednio dobrze sie spisuje...

#7 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 05 września 2007 - 14:56

czy ja wiem czy ten logitech to "najlepsza musz na bt"? śmiem wątpić bo z tego co czytam to widze ze ma tylko 2 przyciski, ja swojej uzywam zarowno do windowsa jak i osx wiec wieksza ilosc przyciskow sie zdecydowanie przydaje (np do przeladowania broni :D heheh) , poza tym w zestawie brak odbiornika - to akurat w przypadku MB i MBP nie gra zadnej roli ale jesli kiedys bedziemy chcieli uzyc jej z innym komputerem ktory na pokladzie nie ma BT to juz nieco gorzej. Plusem w porownaniu z innymi logitechami na BT jest zasilanie z baterii AA co zwieksza mobilnosc, chyba ze ktos lubi nosic stacje bazowe (no i pod warunkiem ze ma je gdzie podpiac :) ) ja osobiscie poszedlem w Microsoft Intellimouse Bluetooth (zasilana tez AA - ponoc wymienia sie je raz na 9 mies, nie wiem czy to prawda, jeszcze nie mialem okazji) i kupilem ja praktycznie nowa na allegro za 100 pln. uzywam jej zarowno do MB jak i pc (z piecem przez dongla BT zalaczonego w zestawie, jeden z najmniejszych jakie widzialem - zasieg na cale mieszkanie bez wyjatku jak daleko od kompa i przez ile scian - odpalam nim np. filmy z pc podlaczonego w oddali do telewizora, siedzac oczywiscie przed TV :) mysz jest dosc duza wiec rewelacyjnie lezy w dloni podczas dlugiego korzystania - jedynym jej mankamentem jest to ze jest wyprofilowana dla praworecznych. Posiada 5 przyciskow i scroll w 4 plaszczyznach. Wiem ze logo Billa potrafi odstraszyc ale co jak co ale myszki to oni robia porzadne ;)

wyglada tak
Dołączona grafika

#8 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 05 września 2007 - 15:01

MalFunkTion, ta myszka działa ci na MB bez dongla?

#9 wolf

wolf
  • 165 postów
  • SkądShannon, Ireland

Napisano 05 września 2007 - 15:12

Kombinujac w ten sposob, ja znow moge powiedziec ze lepszym wyborem bedzie logitech mx1000 na BT, bo takie wersje tez sa... Nie wiem, kolega szuka myszki dedykowanej do laptopa czy nie?

#10 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 05 września 2007 - 16:02

Kombinujac w ten sposob, ja znow moge powiedziec ze lepszym wyborem bedzie logitech mx1000 na BT, bo takie wersje tez sa...
Nie wiem, kolega szuka myszki dedykowanej do laptopa czy nie?


Ja polecam MX 1000 na BT - podejrzewam, ze inne Logitechy tez sa ok. A co do wolnego budzenia sie to jest zupelnie porownywalne z "budzeniem sie" Airporta. A bez niego tez w sumie kiepsko kompa uzywac.

#11 maćko1417244576

maćko1417244576
  • 54 postów
  • Skądw-wa

Napisano 05 września 2007 - 17:15

wolf, ok oddaje honor, nie mają na stanie tam gdzie napisałem...
mx 1000 jest ok, tylko mało, że tak powiem, turystyczna, duża jest! z tego kalibru najlepsza jest mx revolution, która jest na nadajnik, a nawet podobno na dwa z opcją przełączania się na 2 kompy

#12 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 05 września 2007 - 19:37

wolf, ok oddaje honor, nie mają na stanie tam gdzie napisałem...
mx 1000 jest ok, tylko mało, że tak powiem, turystyczna, duża jest! z tego kalibru najlepsza jest mx revolution, która jest na nadajnik, a nawet podobno na dwa z opcją przełączania się na 2 kompy


Tylko ze nadajnik ma jedna wielka wade (pomijajac to jak wyglada). Zamykasz laptopa, odpinasz nadajnik - komp sie automatycznie budzi. Jak to zrobisz wkladajac go do pokrowca i z jakiegos powodu potem sie nie uspi, to Ci sie moze ugotowac.

A co do wielkosci MX 1000 - myszka jak myszka, przy mojej wielkosci dloni to chyba wolalbym touchpada uzywac niz v200. Fakt, ze troche wazy - rozwiazaniem byloby MX 1000 w domu i v200 noszone w plecaku : )

#13 wolf

wolf
  • 165 postów
  • SkądShannon, Ireland

Napisano 05 września 2007 - 19:40

Z tego kalibru najlepsza jest MX Air, wiem bo mam MX 1000, MX Revolution i MX Air :) Tyle ze do peceta... Do MBP poluje na V470, a jesli sie nie uda to lykne V270... WMM zaczyna mnie coraz bardziej nerwic...

#14 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 05 września 2007 - 21:52

MalFunkTion, ta myszka działa ci na MB bez dongla?


pewnie ze tak, dongielek siedzi wpiety w pc.

& co do pozostalych wypowiedzi - MX1000 nie jest ze stacja dokujaca? dla mnie takie ladowanie nie jest zbyt dobrym rozwiazaniem

#15 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 05 września 2007 - 21:56

pewnie ze tak, dongielek siedzi wpiety w pc.

& co do pozostalych wypowiedzi - MX1000 nie jest ze stacja dokujaca? dla mnie takie ladowanie nie jest zbyt dobrym rozwiazaniem


Jest ze stacja. Ogolnie to mi ta myszka nie dziala za dlugo (ale kupilem juz uzywana). Przy intensywnym uzywaniu raczej tygodnia nie przekracza. Wiec wtedy stacja nie jest zla, zeby w niej myszka w nocy stala czasem. Chociaz wolalbym dluzszy czas pracy na baterii.

#16 MalFunkTion

MalFunkTion
  • 118 postów

Napisano 05 września 2007 - 21:59

ja narazie chyba 1.5 czy 2 miechy, i to na jakis uzywanych bateriach ktore znalazlem w domu :)

#17 maćko1417244576

maćko1417244576
  • 54 postów
  • Skądw-wa

Napisano 05 września 2007 - 22:12

stara dobra v200

rozwiazaniem byloby MX 1000 w domu i v200 noszone w plecaku : )


Nie wiem czy się pomyliłeś czy miałeś na myśli v200 zamiast v270, w każdym razie przypomniałeś mi o tej szacownej myszce, którą miałem wcześniej i byłem z niej bardzo zadowolony. v200, bo o niej mowa, działała mi 1,5 roku umiarkowanego użytkowania na jednym zestawie baterii Duracell, przestała działać bo zaliczyła ostrą glebę, ale baterie nie były jeszcze wykończone. v270 zjada dużo więcej prądu i czasem baterie słabej jakości (np. takie z IKEA) trzeba zmieniać co miesiąc...

dzaku, serio odpięcie nadajnika budzi mbp?

#18 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 05 września 2007 - 22:15

Nie wiem czy się pomyliłeś czy miałeś na myśli v200 zamiast v270


O v270 mi chodzilo.

dzaku, serio odpięcie nadajnika budzi mbp?


Pytalem kiedys tu kogos na myapple i mowil, ze budzi. Poza tym AFAIK kazde odpinanie USB budzi intelomaki (sprobuj sam - iPod, drukarka, myszka, cokolwiek).

Edit: znalazlem: http://www.myapple.p...42&postcount=57

#19 maćko1417244576

maćko1417244576
  • 54 postów
  • Skądw-wa

Napisano 05 września 2007 - 22:28

budzi. już mam wizję mojego notebooka gotującego się w second skinie... przypomniała mi się najstarsza mysz z tej serii- nx60, miałem z nią przyjemność przez chwilę, ona to dopiero była oszczędna

#20 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 05 września 2007 - 22:35

budzi. już mam wizję mojego notebooka gotującego się w second skinie...

przypomniała mi się najstarsza mysz z tej serii- nx60, miałem z nią przyjemność przez chwilę, ona to dopiero była oszczędna


Jakbys podpial myszke na BT, to nie zapomnij w Preferences wylaczyc budzenia komputera przez urzadzenia BT - bo wtedy jak nie wylaczysz myszki, to moze Ci MBP budzic, usypiac, budzic, usypiac. A wszystko w plecaku : )

#21 maćko1417244576

maćko1417244576
  • 54 postów
  • Skądw-wa

Napisano 08 września 2007 - 00:01

pod warunkiem, że nie wyłączysz myszy... ps. Nikt nie wie jak okiełznać tą klawiaturę, tj podświetlenie? Wariuję już z tym, raz się świeci, raz, nie, wszystko przez ten jebany automat, nie da się wyłączyć tych czujników i przejść na manual?

#22 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 września 2007 - 05:50

jebany


Ej, no, da się inaczej, naprawdę.

#23 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 08 września 2007 - 09:37

A czemu wszyscy tak unikaja mighty na BT? To przeciez naprawde niezla mycha. Sam uzywam odkad pojawily sie w Apple Store (ponad rok temu) i tylko od czasu do czasu czyszcze kulke zeby dzialala...

#24 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 08 września 2007 - 09:39

Bo to najbardziej niewygodna mysz jaką w życiu miałem w ręku.

#25 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 08 września 2007 - 10:27

A macbook ma najbardziej niewygodna klawke na jakiej dane mi bylo pisac. Tzn bylo tak na poczatku. Wszystko kwestia przyzwyczajenia - teraz tej klawki nie zamienilbym na zadna inna (nawet ta z MBP), to samo tyczy sie mighty BT...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych