Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ile MB pobiera wam radio internetowe??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2012 - 21:15

Ściągnąłem sobie dzisiaj TuneIn radio i zacząłem słuchać różńych stacji. I po 15 min radio pobrało 28 MB ???? Czy to możliwe?? Przecież chcieć posłuchać radia w drodze do pracy przez 45 min to bedzie 60 mb i w droge powrotną to razem 120 mb dziennie. Czy to możliwe że radio tyle potrzebuje MB?? A może to tylko tunein tyle ptrzebuje??

#2 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 listopada 2012 - 21:16

Tak, niestety radio zużywa bardzo dużo mb.

#3 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2012 - 21:29

A czy jest możliwość na iphonie słuchania radia w stary sposób po kablu od słuchawek??

#4 tive666

tive666
  • 3 postów
  • SkądGB

Napisano 02 listopada 2012 - 00:45

hej, ja kupilem platna wersje tuneIn i nagrywam sobie godzine dziennie i potem slucham w drodze do i z pracy.... niestety jakbym sluchal codziennie na 3g to bym potrzebowal 3gb danych na miesiac...

#5 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2012 - 01:59

Ściągnąłem sobie dzisiaj TuneIn radio i zacząłem słuchać różńych stacji. I po 15 min radio pobrało 28 MB ???? Czy to możliwe?? Przecież chcieć posłuchać radia w drodze do pracy przez 45 min to bedzie 60 mb i w droge powrotną to razem 120 mb dziennie.
Czy to możliwe że radio tyle potrzebuje MB?? A może to tylko tunein tyle ptrzebuje??


Przecież to łatwo policzyć. Średnio radio ma bitrate 128kbps (kilobitów) czyli 16,38 kB (kilobajta) razy 60 sekund daje 983kB transferu, razy 60 minut daje 60MB transferu. Żadnej magii w tym nie ma, czysta matematyka. Czyli słuchając 1,5h radia dziennie przez 20 dni w miesiącu powinieneś się w pakiecie 2GB zmieścić.

#6 sloydi

sloydi
  • 1 postów

Napisano 20 stycznia 2016 - 21:38

Mi tez zżera sporo MB okolo 70...ale no niestety tak jest, chyba ze masz spory pakiet internetowy, to nie ma sie czym martwic :) wszedlem ostatnio na http://www.xn--lskieradio-3gb44h.pl/ i tam jest wiele roznych stacji radiowych i o dziwo jak sluchalem stamtad, to MB spadly do 50...dziwne to



#7 Bernard Tatarkiewicz

Bernard Tatarkiewicz
  • 1 postów

Napisano 19 lutego 2019 - 12:49

Witajcie ostatnio szperałem sporo w internetach bo szukałem internetu w turcji na karte , znalazłem taki kalkulator ile potrzeba GB .Całkiem fajna opcja da tych którzy nie wiedzą jaki pakaiet dobrać:

https://www.simglob.com/kalkulator-internetu

Pozdrawiam

Beno






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych