Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Upgrade CS4/CS6 nóż w plecy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 20 października 2012 - 23:51

Nie widzę tematu Rozmowy ogólne w tym dziale: Jestem ciekaw: Co wy na to? Do końca 2012 przymus upgrade z CS4 na CS6, bo w 2013 już ma nie być takiej możliwości. Jak dotąd nawet nie myślałem o zmianie na CS6 z prostego powodu: (kasa) + prace które wykonuję nie wymagają lepszych narzędzi, a dodatkowo z natury nie ufam nowinkom i wolę poczekać. Dodatkowo jestem przekonany że kolejne aktualizacje OSX ,,załatwią" CS4 - co zrobił INTEL z poprzednią generacją oprogramowania. I co chciał nie chciał - wywalę 5 x 2800 zł na upgrade - niezły prezencik na święta. Dla mnie nóż w plecy.

#2 barteksokol

barteksokol
  • 42 postów

Napisano 21 października 2012 - 09:13

Moim zdaniem troche wyolbrzymiasz problem :) . Tez mam Adobe CS4 i powiem szczerze ze nowosci w cs6 tez nie sa mi potrzebne wiec po co mam kupowac aktualizacje ?? Zeby moc korzystac z nowego OSx'a ?? To chyba bez sensu :) Ja dzialam na Snow Leopardzie i powiem szczerze ze jestem zadowolony. Nie sa mi potrzebne jakies nowe notatki, przypomnienia, integracje z facebookiem itd.

#3 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 21 października 2012 - 11:43

Bartek absolutnie się z toba zgadzam. Problemem jest dla mnie przymus zakupienia Upgrade do końca 2012. Inaczej w kolejnym roku, lub później będziemy zmuszeni zapłacić za pakiet pełną sumę. U mnie to decyzja czy 5 stanowisk x 2800 zł (!) czy w przyszłości 5 x ok 7000 zł (!!!) i to jest nie fair.

#4 yorick77

yorick77
  • 291 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2012 - 20:32

Nie fair, racja, choć przymusu nie ma i sam wychodzić z cs4 i SL nie mam zamiaru. Niestety, polityka Adobe zmierza w kierunku corocznej aktualizacji pakietu, często też systemu, a więc niemałych kosztów. Lecz skoro panuje monopol (bo czy używa ktoś Quarka, którego można upgradeować od dowolnej wersji w jednej cenie?), to jest rozwiązanie. – UOKIK, dawniej urzad Antymonopolowy. To jedyni urzędnicy, których kocham 8-) Są naprawdę skuteczni. Na twoim miejscu napisałbym pismo w tej sprawie, i to nie czekając na koniec roku. Niech zbadają legalność nowych "zasad" firmy Adobe.

#5 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 21 października 2012 - 21:45

UOKIK zdaje się doradza tylko osobom ,,prywatnym" Próbowałem coś się poradzić w innej sprawie w momencie jak powiedziałem słowo firma - skończyli rozmowę. Jutro mam chwile i z ciekawosci sprawdze :)

#6 doubledi

doubledi
  • 3 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 października 2012 - 15:57

Homik, a jak myslisz...dlaczego robi sie promocje?

#7 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 27 października 2012 - 13:47

Homik, a jak myslisz...dlaczego robi sie promocje?

Sorki ale to nie promocja to bandytka (Chłopaki nie płaczą) :(

#8 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2012 - 21:08

I co chciał nie chciał - wywalę 5 x 2800 zł na upgrade - niezły prezencik na święta. Dla mnie nóż w plecy.


Dziwnie to jakoś tak zabrzmiało jakbyś sam pracował na 5 stanowiskach. Jeśli pracuje 5 osób to będzie to dla Ciebie taki sam "nóż w plecy" jak dla wszystkich innych, którzy muszą zrobić upgrade, w końcu 5 osób na to zarabia. :)

Niestety trochę się zagapiłeś, ja zawsze kupuję upgrade na oba stanowiska jak ma wyjść kolejna wersja. Na półkach mam CS3 gratis (kupiłem CS2 z resztą też upgrade), CS5 gratis (kupiłem CS4) i CS6 (tutaj z bólem kupiłem CS5.5). Pomyśl nad tym w przyszłości bo cena jest niższa. Teraz przed świętami też u mnie krucho z kasą i czułbym się podobnie... :(

Ten przymus boli nie tylko Ciebie (mnie również) - amerykanie pisali petycje, że to nie w porządku. Udało im się na razie odsunąć ten głupi pomysł Adobe do końca roku może jeszcze coś wywalczą. Pewnie im więcej ludzi nie kupi tym większa szansa, że marketing Adobe uzna, że to jednak był zły pomysł i będzie jak dawniej...

Ale jeszcze poczytaj o czasowym wykupie licencji. Dla mnie wygląda to na razie bardzo atrakcyjnie. Gdy będziesz potrzebował nowsze wersje kupisz na rok i wyniesie Cię tyle co zwykły upgrade a może nawet taniej. Wadą jest to czego nie lubisz (ja również), że prawdopodobnie będziesz musiał być "betatesterem" pracując zawsze na najnowszej wersji - choć tego do końca nie jestem pewien.

#9 anajder

anajder
  • 13 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 05 grudnia 2012 - 12:22

Creative Cloud? Ja zastanawiam się nad Creative Cloud. Czy ktoś jeszcze? Nie trzeba instalować nowych wersji po ich ukazaniu się. Można pracować przez rok na starych. Po odliczeniu VAT wychodzi około 200 zł miesięcznie.

#10 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 05 grudnia 2012 - 15:35

Mnie na szczęście wystarcza wersja podstawowa więc upgrade do CS6 na stronach Adobe kupiłem za (chyba) 750 PLN.

#11 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 06 grudnia 2012 - 12:25

Mnie na szczęście wystarcza wersja podstawowa więc upgrade do CS6 na stronach Adobe kupiłem za (chyba) 750 PLN.

Jakim cudem zapłaciłeś 750 PLN za Standard? Szukałem i nie znalazłem. Może upgrade z 5,5? bo ja potrzebuję z CS4.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych