Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rok z Objective-C oraz Cocoa Touch, jakie książki czytać dalej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 07 października 2012 - 18:29

Cześć, Tak jak wcześniej pisałem lub nie w Obj-C siedzę tak naprawdę od grudnia 2011 i jest to pierwszy język, który traktuję poważnie. Mam co prawda swoje dwie aplikacje w iTunes App Store, jednak nie jest to szczyt moich umiejętności i chciałbym "liznąć" trochę bardziej zaawansowanych zagadnień związanych z iOS, np. takich jak GCD. Czy moglibyście polecić mi i ludziom szukających książki, która wprowadziłaby mnie i pokazała bardziej zaawansowane "rzeczy"? Obecnie mam zaliczone myślę bardzo podstawowe tytuły takie jak: iPhone Programming The Big Nerd Ranche Guide Apress - Objective-C For Absolute Beginners Apress - Beginning iPhone 4 Development Exporing the iOS SDK O'Reilly - Basic Sensors in iOS Z czego do pierwszych trzech tytułów zabrałem się po pół roku programowania i nie ma tam dla mnie już na czym oka zawiesić i skończyło się na tym, że zostały te książki przeze mnie przekartkowane bo traktują o podstawach. Dziękuję za propozycje.

#2 P_P

P_P
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2012 - 19:57

na pewno Pro Multithreading and Memory Management for iOS and OS X: with ARC,Grand Central Dispatch,and Blocks (Professional Apress): Kazuki Sakamoto,Tomohiko Furumoto: 9781430241164: Amazon.com: Books

no i w ogóle pewnie większość z serii "Pro..."

#3 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 07 października 2012 - 20:05

@P_P, dziękuję za propozycję, na pewno się z nią zapoznam. Nurtuje mnie jedno. Jako, że nigdy tak naprawdę nie zasiadałem do pisania bez ARC, a że mamy iOS6 już i piszemy w sumie pod 5 i 6 w nowym Xcode, to zastanawia mnie gdzie jest wyższość pisania bez ARC nad pisaniem z ARC? Chętnie poznam jakieś konkretne odpowiedzi na konkretne przykłady. Mam w planach poznanie pisania bez ARC jednak szukam powodów do tego.

#4 P_P

P_P
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2012 - 20:49

Ta książka obejmuje też ARC i trzeba też znać zasady działania __weak, __strong, __unsafe_unretained, itd. To nie jest tak, że używając ARC można kompletnie nie znać zasad zarządzania pamięcią.

#5 wczekalski

wczekalski
  • 121 postów
  • SkądPoznań, Polska

Napisano 07 października 2012 - 20:58

Hej, słuchaj osobiście nie jestem zwolennikiem twojego bloga (jak chcesz wiedzieć czemu to pisz prywatną wiadomość) itd, ale cieszy mnie, że chcesz się sam rozwijać. Ja polecam takie źródła a) Przewertuj blogi i strony o Objective-c (te stare, znane, ale nieaktualizowane również !) B) Książki (nie pamiętam całych tytułów) iOS 6 Cookbook by Erica Sadun, Mugunth Kumar i co-autor iOS 5/6 programming pushing limits, wspomniana seria "Pro" Appresu, Pitch Perfect by Erica Sadun (o prośbach o wpisy na blogach, pisane przez Erice - blogerkę, zobacz sobie w iTunes Store, za jakieś 8 dolcy), z takich bardziej biznesowych, ale ciekawych "App Savvy", "iPhone and iPad apps Marketing" i jeszcze pare innych. Jeszcze mam dwie książki o Core Data i paru innych takich bardzo tematach szczegółowych, ale to już zależy od potrzeby przy danym projekcie c) SESJE WWDC stare nowe, (oczywiście zależy jaki temat, bo stare mogą być nieaktualne), takie wykłady na iTunes U "Advanced iOS programming" oraz stackoverflow na dany temat i stamtąd często są linki do fajnych artykułów. Cenną nauką jest również studiowanie Githubowych "rzeczy", których nie wiedziałbyś jak zrobić. Przeglądnę jeszcze później na iPadzie moją biblioteczkę i zaktualizuję wpis.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych