Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem przy uruchamianiu MacBook Pro 15''


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Henzetai

Henzetai
  • 8 postów

Napisano 05 października 2012 - 20:58

Witam wszystkich, Piszę w imieniu swojej dziewczyny, która jest teraz za granicą i właśnie dziś napotkała na problem ze swoim MacBookeim. Otóż podczas uruchamiania komputera, system nie odpala tylko zawiesza na szarym tle z logo Apple a kursor przybiera kształt kółka. Podobno wcześniej już raz miała coś takiego, lecz uruchomiła go ponownie i zaczął działać. Telefonicznie podsunąłem jej kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu jakie znalazłem dzięki Google. Dziewczyna wyczyściła pamięć NVRAM i PRAM (Command+Opcja+P+R podczas odpalania) oraz wykonywała Safe Boot. I tu zaczynają się problemy bo Safe Boot odpala, zaczyna coś mielić, pojawia się pasek wczytywania, który dochodzi do 1/4 długości i w tym momencie albo Mac się wyłącza, albo zaczyna sprawdzanie od początku. Problemem jest również, że nie ma dostępu do swojej płytki dołączonej do Maca. Więc proszę o pomoc, czy zna ktoś może jakieś inne rozwiązanie tego problemu lub może wie czemu Safe Boot się zwiesza?

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 października 2012 - 21:38

Wpierw podaj jaka to 15-tka...


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 06 października 2012 - 09:22

Potencjalne problemy: - awaria dysku - awaria grafiki/mostka hybrydowego

#4 Henzetai

Henzetai
  • 8 postów

Napisano 06 października 2012 - 16:08

Jest to Mac OS X Snow Leopard

#5 stroner30

stroner30
  • 747 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 06 października 2012 - 16:13

Jest to Mac OS X Snow Leopard


HAHAHA! Nie wytrzymałem, sorry ale nie mogę się powstrzymać. To co napisałeś to wszystko co wiesz o swoim komputerze?

#6 Henzetai

Henzetai
  • 8 postów

Napisano 06 października 2012 - 16:18

Bez obrazy, ale nie umiesz czytać? To nie jest MÓJ komputer. Ja mam swojego laptopa ACERA i stacjonarkę. To jest Mac mojej dziewczyny, który ma już kilka lat, a ona jakąś straszną maniaczką Apple nie jest żeby z pamięci (przy zepsutym kompie, bez żadnej z jego płytek i pudełka czy co tam jeszcze jest przy Macach dodawane) wymienić co to właściwie za sprzęt. Jest problem, ja się nie znam na Macach, moja dziewczyna się nie zna na Macach, więc piszę na forum, żeby spytać mądrzejszych ludzi. Więc sorry, jeśli Was to śmieszy, że ktoś może się nie znać.

#7 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2012 - 16:25

(...). To jest Mac mojej dziewczyny, który ma już kilka lat, a ona jakąś straszną maniaczką Apple nie jest żeby z pamięci (przy zepsutym kompie, bez żadnej z jego płytek i pudełka czy co tam jeszcze jest przy Macach dodawane) wymienić co to właściwie za sprzęt. (...)

Model macbooka masz podany na tylnej obudowie. Zaczyna się od Axxx (np. A1286). To co podałeś to system. Aby bliżej pomóc - podaj model. Jak nie znajdziesz podaj wygląd (np.srebrna klawiatura itp.)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#8 Henzetai

Henzetai
  • 8 postów

Napisano 06 października 2012 - 16:39

Naklejka była co prawda mocno zatarta ale udało się ustalić, że jest to właśnie A1286. Może pomocne będzie to, że ostatnimi czasy dziewczyna narzekała na czasami ostre nagrzewanie się Maca. Czasami zdarzało się to bez powodu, bez uruchomionego żadnego programu, kiedy komp stał normalnie na blacie biurka. No i przez większość czasu nie był wyłączany tylko usypiany, poprzez zamknięcie.

#9 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2012 - 16:55

Naklejka? W A1286 model jest nadrukowany na pokrywie....może to A1226 - ten miał naklejkę pod baterią. Klawiaturę masz srebrną czy czarną?


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#10 Henzetai

Henzetai
  • 8 postów

Napisano 06 października 2012 - 17:31

Klawiatura jest czarna. Tak samo ramka wokół ekranu. Może być, że się dziewczynie z rozpędu powiedziało "naklejka". Ja szczerze powiedziawszy kiedy miałem go w ręku, też naklejki nie widziałem, tak mi się zdaje.

#11 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2012 - 12:04

Czyli jednak A1286 - zacząłbym od HDD (sprawdzenie S.M.A.R.T ze skanem powierzchni), jako drugie - tasiemka dyskowa ( niestety sprawdzenie tylko przez podmianę) i nas końcu gniazdo HDD na płycie lub (co najmniej prawdopodobne) most - MCP79 bardzo rzadko uszkadzają się.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#12 Henzetai

Henzetai
  • 8 postów

Napisano 07 października 2012 - 17:45

Dziewczyna właśnie dzwoniła, że próbowała sprawdzić kości RAM. Chciała zobaczyć, czy się poluzowaly lub może któraś jest zepsuta i Mac uruchomiłby się tylko na jednej z nich. I tu pojawił się problem, bo po odkręceniu wszystkich dziesięciu śrubek, boki obudowy da się lekko podnieść, ale sam środek tkwi jakby był przyklejony. Nie można normalnie zdjąć obudowy.

#13 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 października 2012 - 18:41

Czy ten ram na którym "komputer się uruchamia" działa w dwóch gniazdach czy tylko w jednym? Jeżeli tylko w jednym uszkodzone jest gniazdo ram lub most jeżeli w obydwu do wymiany ram. Warto jeszcze przeczyścić styki ramu.

#14 Henzetai

Henzetai
  • 8 postów

Napisano 07 października 2012 - 19:27

No właśnie tu jest problem, że nie wiadomo co z tym RAMem bo nijak nie idzie podnieść odkręconej obudowy. Dodatkowo, kiedy Mac był skręcony i dziewczyna uruchamiała go nasłuchując czy dysk pracuje powiedziała, że w środku słychać jakieś stukanie tak jakby coś się poluzowało i lata luźno. Lecz co to jest nie mamy pojęcia ze względu na tą dziwnie trzymającą się obudowę.

#15 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 października 2012 - 23:36

na youtube diassembly albo wklej zdjęcie z zaznaczeniem w którym miejscu coś trzyma :-)

#16 Henzetai

Henzetai
  • 8 postów

Napisano 08 października 2012 - 16:51

Filmiki już widziałem wcześniej :) widać na nich, że obudowę po odkręceniu można nawet jednym palcem podnieść. U mojej dziewczyny jednak nijak to nie idzie, nawet przy użyciu obu rąk. Po prostu lekko się odgina i tyle. A przyklejone wydaje się w miejscu gdzie znajduje się RAM właśnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych