Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zostac w T-mobile czy przeniesc sie do Play?(Iphone 5)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zostac w T-mobile czy przeniesc sie do Play?(Iphone 5) (0 użytkowników oddało głos)

  1. Play (59 głosów [59.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 59.00%

  2. T-Mobile (41 głosów [41.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 41.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 gono

gono
  • 6 postów

Napisano 11 listopada 2012 - 18:53

Moim zdaniem każdy może napisać o swojej sieci to samo (czyli że dramat). Ja na swojego plusa też psioczę, bo szału nie ma u nich. Mój brat w t-mobile też mówi, że ma ich czasami dosyć. Chyba trzeba wreszcie przyjąć do wiadomości, że generalnie mają nas w głębokim poważaniu i jak tylko podpiszemy cyrograf, to już jest olewka.

#52 Mystic_PL

Mystic_PL
  • 61 postów
  • Płeć:
  • SkądZnienacka

Napisano 30 listopada 2012 - 19:10

Witam:)
zdecydowałem się zostać w T-mobile:)
zadzwonili do mnie dzisiaj z Działu utrzymania klienta i zaproponowali tak:
Abonament 140zl w tym 1200 minut do wszystkich sieci, 1000sms , 2GB internetu umowa na 24miesiące
Iphone 5 64GB za 1150zl jestem zadowolony:)
pozdrawiam


Cena za telefon i to abo jest brutto ?
No i który to dokładnie abonament bo coś nie moge znaleść :cool: takowego ;)

#53 PETER-SZEF12

PETER-SZEF12
  • 208 postów

Napisano 30 listopada 2012 - 20:48

słuchajcie, a ja mam pytanie co uważacie o ofercie Play dla mnie, zamierzam zabrać 6 iPhone' ów najlepiej na 12 miesięcy, co chyba niestety nie będzie możliwe, Play zaproponowało mi ofertę VIP, czyli 6 iPhone' ów 16 gb za 822 zł/sztk i abo 153 zł (nielimitowane rozmowy i sms do wszystkich i internet 2 gb, pakiet 100 minut na rozmowy międzynarodowe) +9 kart SIM za 10 zł msc (po to, żeby była oferta VIP) Czy ta oferta jest ok? umowa na 24 msc. Pytam się, bo t mobile proponuje mi trochę droższą ofertę, zwłaszcza, że jestem u nich już 8 lat, a tutaj na wejście dostaje bardzo ciekawą propozycje, co jest lepsze?

#54 Kiniu1990

Kiniu1990
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2012 - 21:29

Czy zaproponowali komus albo spotkaliscie sie gdzies z oferta abonamentowa na ip5 na 12 miesiecy?? Bo szukam we wszystkich sieciach i nigdzie nie moge znalezc krotszej umowy niz 24miesiace. Abo max 250zl. Z gory dzieki za info.

#55 RM.Harry

RM.Harry
  • 79 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 01 grudnia 2012 - 12:38

z tego co się orientuje to żadna z sieci nie oferuje iP5 w kontraktach krótszych niż 24mc, ale jak chcesz mimo to kupić iP5 to polecam AOS bo wydatek na iP5 w takim krótkim abo pewnie byłby porównywalny.
Jeśli nadal nie jest to dla Ciebie dogodne to weź sobie kredyt na zakup tel w AOS a abo w dowolnej sieci jakiej by ci pasował bez tel a zyskasz na tym tylko :)
ja właśnie się zastanawiam nad jakąś rozsądną opcją bo tel już mam :]

#56 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 grudnia 2012 - 17:09

słuchajcie, a ja mam pytanie co uważacie o ofercie Play dla mnie, zamierzam zabrać 6 iPhone' ów najlepiej na 12 miesięcy, co chyba niestety nie będzie możliwe, Play zaproponowało mi ofertę VIP, czyli 6 iPhone' ów 16 gb za 822 zł/sztk i abo 153 zł (nielimitowane rozmowy i sms do wszystkich i internet 2 gb, pakiet 100 minut na rozmowy międzynarodowe) +9 kart SIM za 10 zł msc (po to, żeby była oferta VIP) Czy ta oferta jest ok? umowa na 24 msc. Pytam się, bo t mobile proponuje mi trochę droższą ofertę, zwłaszcza, że jestem u nich już 8 lat, a tutaj na wejście dostaje bardzo ciekawą propozycje, co jest lepsze?

T mobile ma lepszą jakość połączeń i szybszą transmisję danych.

#57 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 01 grudnia 2012 - 17:54

Temat mnie dotyczy bo niebawem kończy mi się umowa z T-Mobile, kontaktowałem się z Play i z T-Mobile, PLus ma bana u mnie w domu a samo orange to wg mnie kpina. Ale do rzeczy mam 1 telefon na abonament + 2 na kartę + 1 dojdzie za kilka miesięcy. Abonament za 79zł oferował coś około 300 minut do wszystkich sieci plus sieć rodzinna 1+3 na cały okres umowy. Oferta play 49zł/mc w tym 550minut do wszystkich sieci wymienialne na smsy, ale każdy telefon na kartę aby były połączenia darmowe do play musiał bym miesięcznie doładować na 31zł co daje mi 49zł + 3 x 31zł= 142zł/mc wg mnie troche zbyt dużo. Także oferta jest czysto teoretyczna i tak na prawdę oferuje wszystko i nic :) Będę próbował rozmawiać z t-mobile o ofertę indywidualną, zazwyczaj się udaje :)

#58 panic

panic
  • 360 postów

Napisano 01 grudnia 2012 - 23:56

Mi się skończyła obecnie umowa w T-mobile, planuję tam właśnie przedłużyć umowę, ale oferty bez rewelacji. Jak na razie trafiłem najkorzystniejszą cenowo za 116PLN netto/msc przez 24 miesiące i iPhone 5 16GB jest za 649PLN brutto. No, ale mam tam tylko 150 minut, 300MB internetu, 1200 smsów, nielimitowane rozmowy w T-mobile i ubezpieczenie. Troszkę kiepsko...

#59 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 grudnia 2012 - 10:10

Bardzo Kiepsko Ja jestem klientem obecnego T-Mobile od lat i na 99% prcent skorzystam z oferty przeniesienia w Orange przez infolinię z 6 miesiącami gratis. Smartplan Multi 24 miesiące (płacisz za 18) 700 min. 1.5GB internetu za 90 zł i telefon za 1730 zł = 3350 zł "Podobna" oferta w T-Mobile to za 98,40 zł pakiet minut za 80 zł (120 zł zamawiane przez internet) CAŁE 100MB (za dodatkowe 10 zł + Vat możesz mieć 1.5GB) iP 5 16 za 1596,54 więc zaokrąglając 2400 + 1600 = 4000 zł Więc gdzie do ludzi. Najśmieszniejsze jest to, że T-Mobile się cofa w rozwoju :( Jak kupowałem 3G to w abonamencie za 99 zł miałem 500GB internetu jak nabywałem 4 to dostałem 250GB a teraz łaskawie dają 100MB A mamy czasy kiedy smartfon to popularny gość, a nie jak w czasach 3G lub wcześniejszych (miałem jeszcze MDA Vario i MDA II). KICHA NA CAŁEGO I nie dziwię sie że klienci od nich uciekają.

#60 panic

panic
  • 360 postów

Napisano 02 grudnia 2012 - 22:32

Ja poszukuję najkorzystniejszej oferty, ale telefon też powinien być wtedy w niskiej cenie. Nie chcę rezygnować z T-mobile z przyzwyczajenia, ale ich podejście raczej zmusza mnie do zmiany. Szkoda.

#61 Gomis71

Gomis71
  • 27 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 03 grudnia 2012 - 12:57

panic a ta oferta za 116pln to w taryfie biznesowej czy dla klientów indywidualnych?

#62 panic

panic
  • 360 postów

Napisano 03 grudnia 2012 - 19:29

Gomis71 - jest to oferta dla firm.

#63 tomekh7

tomekh7
  • 73 postów

Napisano 04 grudnia 2012 - 17:58

Ja jestem klientem obecnego T-Mobile od lat i na 99% prcent skorzystam z oferty przeniesienia w Orange przez infolinię z 6 miesiącami gratis.


Ja dokładnie tak zrobiłem i póki co nie żałuję. Obawiałem się trochę o zasięg w Orange, ale nie jest źle. Z tymi pakietami danych to rzeczywiście cofanie się w rozwoju. Sprzedają telefony, które łykają Internet jak bocian żaby, a pakiety dają coraz mniejsze.

#64 panic

panic
  • 360 postów

Napisano 06 grudnia 2012 - 23:01

Słuchajcie, opcja z Orange (z 6 miesiącami gratis) dotyczy tylko klientów prywatnych czy też biznesowych? W jakich abonamentach i na jakiej zasadzie to działa? Byłbym wdzięczny za informacje. :)

#65 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 07 grudnia 2012 - 06:29

JerryEvo-bajki opowiadasz.Mowisz o smaku lodow lizac je przez szybe.Zreszta co mozemy chciec od ipka jesli chodzi o baterie,maks 2 dni a wlasciwie co noc to ladowanie.Iphone to nie Blackberry.


BB tez max 1 dzien w szczegolnosci 9900. Wiec iP potrafi wiecej wytrzymac

#66 Tony_Halik

Tony_Halik
  • 44 postów
  • SkądChrzanów, Poland

Napisano 06 stycznia 2013 - 02:37

Witam,
na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi ponieważ jest to mój pierwszy post na forum.
Pozwolę sobie przedstawić ofertę T-Mobile i Play ponieważ jestem właśnie na etapie przedłużania umowy / przenoszenia numeru.

Play:
Play z iPhonem dla osób przenoszących numer to abonament 149 brutto który daje nielimitowane połączenia/SMS/MMS do wszystkich sieci plus nielimitowane połączenia ze stacjonarnymi. 2GB internetu z lejkiem. Do tego iPhone 16GB za 699 i dają fakturę na wyższą kwotę (coś około 1400 ale nie jestem w stanie w tym momencie podać dokładnej kwoty) co jest szczególnie ważne dla osób kupujących na firmę (wiadomo większe koszty). Umowa na 24 miesiące. Ważne jest również to że po 24 miesiącach pozostają takie same warunki.

T-Mobile, (Oferta dla osób przedłużających):
Tutaj małe słowo komentarza do Stanley Marsh, nie zgodzę się z Tobą w kwestii tego co napisałeś o SUK.

Na piśmie i co ? Jeśli się nie odezwą, a tak bywa - zostaniesz bez numeru. Ja mam ten sam numer od kilkunastu lat, więc ryzykować nie będę.Natomiast jeśli w rezygnacji zaznaczysz ze przechodzisz na kartę to stracisz tylko czas. Musisz poczekać do końca umowy, potem przenosić z karty na abo.Nie łatwiej 3 miesiące przed końcem iść do innego opa i od ręki podpisać umowę i od ręki cieszyć się nowym telefonem? A co do Twojej oferty, to nie przesadzaj- co daje SUK nie jest tajemnicą i raczej każdy kto chce -wie co mogą zaoferować. Cennik telefonów przy przedłużaniu tez jest znany. Cudów nie ma. Przykłady:
25zl za 120 minut (15zl znizki)
45zl za 240 minut (15zl znizki)
59zl za 400 minut (21zl znizki)
75zl za 600 minut (25zl znizki)
109zl za 1000 minut (31zl znizki)
160zl za 1400 minut (40zl znizki)
250zl za 2000 minut (wraz z Komorkami w UE, 50zl znizki)

Do tego 500 MB internetu z lejkiem za free w każdej z w/w taryf.
Cennik telefonów ? Proszę bardzo ... ( abo na górze należy zaokrąglić. Jest bez w/w upustów !!!)
http://www.t-mobile....er_20111111.pdf

WIECEJ NIC NIE ZAOFERUJĄ, ani nie zejdą z ceny abo czy telefonu. Mogą jedynie dać w promocji dodatkowe, płatne (!) usługi typu sieć rodzinna, paczka smsów etc. TO jest oferta SUK, a nie zwykłego konsultanta/ salonu , który będzie chciał zamydlić oczy i naciągnąć na przedłużenie . Lepszej - nikt nie ma mocy i wladzy by ci dać. Dotyczy to oczywiście osób fizycznych, bo z tel na działalność to inna bajka.

Tutaj wszystko zależy od tego jakie masz rachunki, ile kart itp.
Mnie zaoferowali abonament w kwocie 132 brutto który daje nielimitowane połączenia/SMS/MMS do wszystkich sieci plus nielimitowane połączenia ze stacjonarnymi, czyli to samo co w Play a 17 zł taniej (wydaje się to niewiele) co w okresie 2 lat daje ponad 400 zł oszczędności. W tej ofercie jest 250MB, po przekroczeniu nie dostajemy przysłowiowego lejka tylko uruchamiany jest dodatkowy pakiet za 10 zł i możemy korzystać dalej z pełną prędkością do 1GB. Dopiero po jego przekroczeniu zaczyna działać lejek. Ja przez 80-90% doby jestem w zasięgu wifi (w domu i w pracy) więc tego internetu mobilnego nie zużywam za dużo więc pewnie będą miesiące w których nie będę miał tej dopłaty. Przy założeniu że w co drugim miesiącu przekroczę to oszczędności wyniosą około 290 zł a jeżeli nawet w każym to i tak jest to 170 zł taniej.
Ceny za iPhone'a:
16GB - 714,50 (1429)
32GB - 919,50 (1839)
64GB - 1139,50 (2279)
To są ceny brutto a w nawiasach są standardowe ceny przy takiej taryfie. Przyznaję, że zapomniałem zapytać jak wygląda kwestia faktury tzn. na jaką kwotę jest wystawiana.
W ofercie T-Mobile pojawia się tylko jedna niepokojąca sprawa (cytując regulamin):

Po okresie obowiązywania Oferty promocyjnej Operator zastrzega sobie możliwość przywrócenia zasad naliczania zgodnie z Cennikiem Taryf Rodzinnych, Warunkami oferty specjalnej usługi „Sieć Rodzinna” oraz Warunkami Oferty Promocyjnej „Internet Non-Stop w T-Mobile”.

Muszę jeszcze dowiedzieć się do się stanie jak nie przedłużę umowy przed upływem 24 miesięcy.
Moim zadaniem oferta T-Mobile jest korzystniejsza ale tak jak pisałem o coś takiego to trzeba się trochę z SUK'iem nagimnastykować a i tak bardzo dużo zależy od średniej z rachunków oraz posiadanej wcześniej taryfy czego jestem najlepszym przykładem ponieważ pomimo posiadania 4 numerów na jednym koncie abonenckim tylko na jednym z nich dostałem taką ofertę (aktualny abonament 230 zł netto ale rabatowany 50% wiec realnie płaciłem 115 zł netto) a na pozostałych już nie chcą dać takiej oferty, i nie robi na nich wrażenia złożenie wniosków o przeniesienie wszystkich numerów do Play.
Prawdopodobnie skończy się na tym, że na trzech numerach przedłużę umowę (po wyjaśnieniu wątpliwości wskazanych wyżej) a jeden numer przeniosę do Play, choć mam jeszcze trochę czasu bo przeniesienie wyznaczone na noc z 1 na 2 lutego.

Mam jeszcze prośbę do osób które znają ofertę Orange pod jaki numer trzeba zadzwonić aby porozmawiać z kimś kompetentnym o opcji przeniesienia (fajna opcja z tymi 3-6 miesiącami gratis) ponieważ u mnie w mieście są 2 punkty Orange ale sprzedawcy nie do końca rozgarnięci.
Ofertę Plusa pomijam ponieważ znam ją idealnie (prowadzę APS) i opcji z iPhone'em nie ma nic godnego uwagi.

#67 fantaaa

fantaaa
  • 11 postów
  • SkądRogoźnik

Napisano 06 stycznia 2013 - 15:11

Tony_Halik dobry post, ja niedługo tez bede przechodził rozmowy z T-mobile dlatego twój post trochę mi pomógł ;). Natomiast jedna sprawa mi nie pasuje, odnośnie abo w play, na stronie playa przy abo Formuła Iphone dla firm z Internetem przy opcji 89zl netto iphone5 16GB kosztuje 699zl brutto coprawda nie ma nielimitowanych rozmów ale w sumie jest to pakiet złotówek do wykorzystania i 1GB internetu przy umowie na 24 miesiące. Ja właśnie planuje takie przeniesienie bo w stosunku do tego co teraz płace T-mobile to w play wychodzi to o wiele lepiej, no chyba ze jest to błąd na stronie play.

#68 Tony_Halik

Tony_Halik
  • 44 postów
  • SkądChrzanów, Poland

Napisano 06 stycznia 2013 - 19:46

fantaa to nie jest błąd na stronie Play a raczej pewne niedomówienie z ich strony.
FORMUŁA iPhone dla Firm z Internetem z abonamentem za 89+VAT i iPhone za 569+VAT oraz analogiczna oferta dla osób indywidualnych FORMUŁA iPhone z Internetem z abonamentem za 109 brutto i iPhone za 699 z VAT zawierają 1GB internetu z lejkiem i... NIC poza tym, wszystkie pozostałe połączenia/SMS/MMS są dodatkowo płatne po 0.24/0.12/0.12+VAT lub 0.29/0.19/0.19 z VAT, tak przynajmniej wygląda po lekturze ich regulaminów oraz po rozmowie ze sprzedawcą w Playu więc nie wiem czy to jest korzystna oferta.

#69 cortez79

cortez79
  • 276 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2013 - 17:23

To co ja otrzymałem w ramach przedłużenia umowy.
Smartfonowa okazja, gdzie musze podisać umowę na 36 miesięcy przy dwóch abonamentach do wyboru. W jednym z limitem 200 minut cena IP5 499 zł w drugim w nielimitowanych rozmowach 1199 zł. Skłaniałbym się ku tej drugiej opcji bo zależy mi na jak największej ilości minut i cena IP tez jest do zaakceptowania bo i tak muszę tę umową przedłużyć a nie rozważam migracji do innej sieci. Tylko te 36 miesięcy trochę mnie blokuje.
Dodam, że mam w T-Mobile dwa abonamenty na firmę ( na jednym numerze średnia rachunków 120 zł na drugim ok 80 zł). Oferta dotyczy tego pierwszego numeru.
Więc jak widać co osoba to inny przypadek.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#70 Tony_Halik

Tony_Halik
  • 44 postów
  • SkądChrzanów, Poland

Napisano 09 stycznia 2013 - 00:19

cortez79 zadzwoń sobie na 602900 połącz się z konsultantem i poproś o przełączenie do Sekcji Utrzymania Klienta może tam wynegocjujesz coś lepszego.
Ja dostałem takie warunki
Dołączona grafika
Dołączona grafika
i jeszcze 50% rabatu na cenę telefonu. Oferta na 24 miesięcy.
To jest taryfa Rodzina 140.
Wiesz ja mam cztery numery i tylko na jednym z nich dostałem taką ofertę a na pozostałych już bez tego rabatu 50% na telefon. Wydaje mi się że dla nich najważniejsza jest poprzednia taryfa. Ten numer na którym dostałem tą ofertę na taryfę Pakiet Biznes 230, abo 230 netto ale mam z niego 50% rabatu więc realnie płace 115.

#71 pontonix

pontonix
  • 196 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2013 - 13:23

Ja dostałem jako nowy abonent, taryfa frii 140, (włącznie z rata za telefon 190 zł) + iP 5 16 GB za 1 zł. W taryfie mam nieograniczone rozmowy, smsy, internetu 2 GB. Jak dla mnie bajka

#72 Tony_Halik

Tony_Halik
  • 44 postów
  • SkądChrzanów, Poland

Napisano 13 stycznia 2013 - 13:42

pontonix widziałem tę ofertę ale 190 zł/miesiąc to trochę dużo.
Wolę płacić 132/142 zł/miesiąc i kupić iPhone za 715 zł.
Po 12 miesiącach zwraca się różnica w cenie telefony a w drugim roku mam już te same usługi taniej.

#73 pontonix

pontonix
  • 196 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2013 - 00:06

No ja mam na firmę i muszę mieć taką taryfę, gadam naprawdę dużo, internet wykorzystuję prawie do maksimum, pozatym przez telesprzedaż t-mobile dostałem telefon "od reki", procedura zamawiania trwała jakieś 5 minut. To także zdecydowało o wzięciu tego telefon w t-mobile, w orange wiecznie nie było, w play to samo.

#74 nataliadworek

nataliadworek
  • 1 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2013 - 11:18

W T-mobile można wynegocjować naprawdę niezłe warunki, jeśli nawet nie mają jakiejś oferty to zawsze próbują coś wykombinować połączyć, tak, żebyś u nich został/do nich przeszedł. Miałam taką sytuację pół roku temu.

#75 Valkiria

Valkiria
  • 42 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 19:05

Jeszcze dzisiaj rano w Orange był dostępny iP5 16GB w taryfie multi 159pln/mc (do wszystkich za free) za całe 399pln. Jak ktoś miał kod z millenium to mu wyszło 111/ mc. To wszystko w umowie na 24 mc.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych