Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zostac w T-mobile czy przeniesc sie do Play?(Iphone 5)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zostac w T-mobile czy przeniesc sie do Play?(Iphone 5) (0 użytkowników oddało głos)

  1. Play (59 głosów [59.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 59.00%

  2. T-Mobile (41 głosów [41.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 41.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 30 września 2012 - 16:09

Witam:) tak jak wtemacie kończy mi sie umowa T-mobile około 25 pazdziernika i zastanawiam sie nad przeniesieniem numeru, i oczywiscie w gre wchodzi takze Iphone 5:) Ktora oferta według was jest najkorzystnieszja z tym telefonem i jak to wyglada z LTE w tych sieciach ktora znich bedzie miala te usługe szybciej? pozdrawiam

#2 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 września 2012 - 16:22

Bardziej opłaca się w Play, co do LTE to nikt tego nie wie. Ale wydaje mi się że Play rozwija się szybciej i jest bardziej perspektywiczny.

#3 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 30 września 2012 - 20:16

LTE to narazie chwyt marketingowy,chcesz go uzywac do jedz do Japonii lub Korei poludniowej,w Polsce czesto jest bieda z 3G a co dopiero LTE. Pomijajac aspekt cenowy wybralbym Playa,gdyz korzysta z nadajnikow 3 operatorow(Play,Plus,Orange),wiec teoretycznie powinienes miec wszedzie zasieg.Przelicz sobie ile zaplacisz za telefon warty 2800 po 24 miesiacach,lepiej wziac porzyczke/kredyt i kupic ipka po za siecia.

#4 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 30 września 2012 - 21:19

Ja bym został w T-mobile ze względu na baterie, mój 4S działał dwa razy krócej w Play niż w Orange

#5 Clemo

Clemo
  • 322 postów

Napisano 30 września 2012 - 21:23

Ja bym został w T-mobile ze względu na baterie, mój 4S działał dwa razy krócej w Play niż w Orange

Nie sądzę aby to z przyczyny operatora.

#6 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2012 - 22:28

Im gorszy zasięg tym bardziej zjada baterię. Z tego co słyszałem jak się znajdzie poza siecią macierzystą Play to zaczynają się schody z transmisją danych.

#7 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 01 października 2012 - 05:16

JerryEvo-bajki opowiadasz.Mowisz o smaku lodow lizac je przez szybe.Zreszta co mozemy chciec od ipka jesli chodzi o baterie,maks 2 dni a wlasciwie co noc to ladowanie.Iphone to nie Blackberry.

#8 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 01 października 2012 - 09:07

Na czym dokładnie te bajki miałyby polegać bo nie wiem jak się odnieść do Twojego głęboko merytorycznego postu?

#9 BrinX

BrinX
  • 319 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2012 - 09:22

Ja mam 4s w PLAY i nie ma problemów z baterią, nie ma problemów z zasięgiem - zależności od umowy paczka danych jest albo tylko w Play albo również na BTS'ach Plusa i Orange. Więc i z tym nie ma problemu.

#10 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 01 października 2012 - 09:30

Co nie zmienia faktu, że LTE w sieci Plus nie jest dostępne dla klientów Play oraz nie jest obsługiwane przez iPhone 5 a zasięg technologii DC-HSPA+ (czyli kolejnej po LTE w osiągach) jest największy w T-Mobile a w Play jest wymieniana tylko ze względów marketingowych. Warto też zauważyć, że Play oferuje aktualnie tylko 16GB iPhone 5.

#11 BrinX

BrinX
  • 319 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2012 - 09:37

Mi tam LTE leży i powiewa bo do moich potrzeb starcza 3G. Jeśli chodzi o pojemność to uważam, że absolutnym minimum jest 32 GB

#12 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 01 października 2012 - 09:43

Mieszkam w najwiekszej aglomeracji w Polsce i tu czasami brakuje 3G, a wy tu z LTE czy HSPA wyjezdzacie,jadac na zadupie traci sie czasami wogole sygnal.Jak dla co niektorych LTE jest wyznacznikiem zakupu iphone'a 5 w Polsce to zycze powodzenia.

#13 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 01 października 2012 - 09:52

a wiadomo kiedy beda iphony 5 32GB i 64GB w playu???

#14 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 01 października 2012 - 09:53

Z tego co wiem na razie nie planują modeli o większej pojemności. JEDI_V - zadałem pytanie.

#15 Tytus68

Tytus68
  • 36 postów

Napisano 01 października 2012 - 11:31

Z PLAY to nie jest tak cudnie jak opowiadaja...mam jeden z telefonow w Play i praktycznie dziala on w miastach i przy glowniejszych trasach...

#16 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 01 października 2012 - 11:44

Tytus i tu sie z toba zgodze,bo jadac w lipcu pociagiem przez cala Polske nie zawsze mialem zasieg z Play,ale zniknal Play a pojawial sie Plus lub Orange. Jerry a co ja ci bede odpowiadal jak ty swoja wiedze czerpiesz tu cyt." Z tego co słyszałem jak…",a ja z autopsji.

#17 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 01 października 2012 - 12:29

Nie bardzo widzę wyższość „twojej autopsji” nad „moim z tego co słyszałem”. Zwyczajnie palnąłeś coś i nie wiesz jak wyjść z twarzą. O tym, że Play nie planuje na razie wprowadzenia iPhone 5 w wersji innej niż 16GB mówił Marcin Gruszka, rzecznik pracowy Play, w jednym z wywiadów. Potwierdza to brak innych wersji w cenniku. A co do żywotności baterii - gdybyś się podedukował z technologii GSM to byś wiedział, że telefony w zależności od siły sygnału odbieranego i kilku innych parametrów regulują moc swojego nadajnika w zakresie od ok. 1mW do 4W (w zależności od pasma i urządzenia). Jeśli nie dostrzegasz różnicy w zasilaniu urządzenia radiowego, które nadaje z mocą X oraz mocą 4000 razy X to współczuję.

#18 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 01 października 2012 - 13:21

dzwonili do mnie z T-mobile i chcieli podpisac ze mna nowa umowe nie przedluzyc... i proponowali mi iphona 5 32GB:) zaproponowalem im zeby zadzownili do mnie za 2 tyg. i lepsza oferte mi zlozyli gdyz narazie Play ma najlepsza oferte..... reasumujac niebawe mozliwe ze beda mieli 32:) pzodrawiam Moze mi ktos jeszcze powiedziec jak wyglada z siecia 3G w obydwóch tych sieciach?? mial moze ktos porownanie?? ktora siec jest generalnie lepsza??? T-Mobile czy Play??

#19 Kamil4500

Kamil4500
  • 47 postów

Napisano 02 października 2012 - 18:25

Ja bym został w T-Mobile. (Jestem w tej sieci) i stwierdzam, że jest to dobra sieć. LTE będzie w T-Mobile jako pierwsze, ponieważ maja swoje anteny i mają skorzystać z okazji wykiwania Orange Play Plus :) Pozdrawiam

#20 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 02 października 2012 - 18:36

Ja bym został w T-Mobile.


Też się z tym zgadzam, miałem do czynienia z orange, plusem, i play (kilka lat do tyłu) zdecydowanie poziom usług jest najlepszy, aczkolwiek nie jest to tania sieć a co za tym idzie człowiek zastanawia się nad przejściem do kogoś innego.

Dlaczego? W play'u mam połączenia do play za darmo i jedynie muszę doładować kartę za 20zł/rok co mnie całkowicie urządza, problem pozostaje w jakości działania sieci (a nie wiem jak to działa dzisiaj) w każdym razie dodzwonić się do osoby w T-Mobile problemem nie jest, w innych sieciach działa to różnie.

#21 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 03 października 2012 - 02:33

T-Mobile oraz Orange stworzyły wspólną firmę, która będzie zarządzała infrastrukturą czyli docelowo jakość połączeń w obu firmach będzie identyczna.

#22 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 03 października 2012 - 02:55

T-Mobile oraz Orange stworzyły wspólną firmę, która będzie zarządzała infrastrukturą czyli docelowo jakość połączeń w obu firmach będzie identyczna.


W kwestii zasięgu również ? Słyszałem, że wszystko ma się zakończyć w 2013, to oznacza, że jeśli w danym miejscu obecnie mam słaby zasięg T, ale dobry Orange, to po zakończeniu prac będę miał w tym miejscu polepszony zasięg T, taki jak w Orange ?

#23 Dastin88

Dastin88
  • 221 postów
  • SkądBielsko-Biała/Kraków

Napisano 04 października 2012 - 20:09

Witam:) wlasnie sie doczytalem ze orange fajna oferte ma z Iphonami. co o tym myslicie? i jak wypada teraz Orange na tle T-mobile i Play (chodzi mi o internet w telefonie zasieg w polsce i zagranica) bylem kiedy w orange i nie bylem zadowolony zbytnio, poprawilo sie cos?

#24 DrunkenBear

DrunkenBear
  • 174 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 05 października 2012 - 15:28

Moze mi ktos jeszcze powiedziec jak wyglada z siecia 3G w obydwóch tych sieciach?? mial moze ktos porownanie??
ktora siec jest generalnie lepsza??? T-Mobile czy Play??


Mieszkam we Wrocławiu i powiem tak, z 3G w obu raczej problemów nie ma, póki nie wejdzie się do budynku. Bo w nich operator dziwnym trafem przestaje gwarantować zasięg...

Jak wyjedziesz na trasę poza miasto, to widać różnicę. Play na trasie Wrocław - Opole gubi zasięg jak głupi. Wtedy z netu np mobilnego nie skorzystasz, bo są miejsca gdzie 3G w ogóle nie łapie. Z T-mobile nie mam takich problemów. Co prawda są miejsca gdzie spada do jednej kreski, ale jest ich stanowczo mniej.

Zaletą T-mobile jest, to że razem z Orange tworzą wspólną sieć nadajników. Więc szczerze ja się z T nie wybieram nigdzie. Zwłaszcza, że mam jeszcze czas do przyszłej jesieni praktycznie (pewnie załapię się na 6S :P). A z Playa mam zamiar zrezygnować (jest na firmę).

#25 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 05 października 2012 - 15:40

Witam:)
tak jak wtemacie kończy mi sie umowa T-mobile około 25 pazdziernika i zastanawiam sie nad przeniesieniem numeru, i oczywiscie w gre wchodzi takze Iphone 5:)
Ktora oferta według was jest najkorzystnieszja z tym telefonem i jak to wyglada z LTE w tych sieciach ktora znich bedzie miala te usługe szybciej?
pozdrawiam

Plus już ma LTE i wykorzystuje do transmisji danych, T-Mobile i Orange mają koncesje na LTE Voice, a Play nie ma nawet koncesji.
Ale może wygrać najbliższy przetarg i w ciągu kilku lat wprzedzić konkurencję.

UKE - Przetargi i konkursy na częstotliwości - Przetarg na częstotliwości z pasma 1800 MHz

dzwonili do mnie z T-mobile i chcieli podpisac ze mna nowa umowe nie przedluzyc... i proponowali mi iphona 5 32GB:)
zaproponowalem im zeby zadzownili do mnie za 2 tyg. i lepsza oferte mi zlozyli gdyz narazie Play ma najlepsza oferte.....
reasumujac niebawe mozliwe ze beda mieli 32:)
pzodrawiam

Moze mi ktos jeszcze powiedziec jak wyglada z siecia 3G w obydwóch tych sieciach?? mial moze ktos porownanie??
ktora siec jest generalnie lepsza??? T-Mobile czy Play??


42 Mbps w DC-HSPA vs 3-6 Mbps w HSPA.

Witam:) wlasnie sie doczytalem ze orange fajna oferte ma z Iphonami.
co o tym myslicie? i jak wypada teraz Orange na tle T-mobile i Play (chodzi mi o internet w telefonie zasieg w polsce i zagranica)
bylem kiedy w orange i nie bylem zadowolony zbytnio, poprawilo sie cos?

Podobnie do T-Mobile i dużo lepiej od Play.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych