Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

filmy 3d wyswietlane na telewizorze 3d podlaczanym do macbooka pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 wrzech

wrzech
  • 7 postów

Napisano 27 września 2012 - 18:55

Witam, Mam taki problem, a wyszukiwarka nie generuje zadnych wynikow po frazie '3d' co mnie troche dziwi. Posiadam tv sony bravia KDL-40EX720 podpietego pod macbooka pro przed kabel dvi hdmi. Problem polega na odtwarzaniu filmow 3d w formacie mkv. Przede wszystkim czym to odtwarzac z napisami? Licze sie ze strata jakosci dzieki dvi.

#2 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 września 2012 - 19:07

Próbowałeś przez VLC? Z tym że napisy i film muszą mieć tą samą nazwę.

#3 wrzech

wrzech
  • 7 postów

Napisano 27 września 2012 - 19:54

VLC to moj domyslny player. Problem polega na tym ze tv nie wykrywa sygnalu 3d, co ma miejsce w przypadku, gdy odtwarzam jakies demo 3d w katalogach bravia internet video. Nie znam wlasnie schematu odtwarzania filmu 3d. Sam VLC odtwarza po prostu film podzielony na pol :) EDIT: Od 2 h powoli sie z tym mecze i mam. Na pilocie jest przycisk 3d, tam wybieram jaki mam obraz zrodlowy i tv sam zaczyna tak wyswietlac film. Jak dla mnie jakosc rewelacyjna. Takze temat do zamkniecia, moze komus sie przyda :) EDIT2: Ah ta moja porywczosc kiedys mnie zabije.. Problem z napisami, dzielone sa na pol i zamieniane wiec obraz 3 d rewelacja, ale napisy sa dzielone; lewa czesc wskakuje na prawa i odwrotnie, przez co sa calkowicie niezrozumiale. Sam tv musialby rozrozniac ktora czesc ekranu przetwarzac a ktora nie :/

#4 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 27 września 2012 - 22:07

Mam windowsa i przez wszystkie twoje problemy przechodziłem sam.Używam XBMC(pod OSX też jest), a napisy ściągasz, sprawdzasz czy pasują, a potem ja używam bardzo prostego programu pisanego chyba na kolanie przez jakiegoś studenta informatyki(często działa jak chce, robi napisy w kolorze niebieskim mimo tego, że wybrałem biały :D) ale najważniejsze, że działa na Twoje nieszczęście jest tylko pod Windowsa i szczerze wątpię, żeby był odpowiednik pod OSX.
3D Subtitler 2.7.1.0 | Software - Digital Digest
PS. Kablem HDMI-DVI nic nie stracisz, tak samo mam komputer podpięty pod VT30, też rewelacja :)

#5 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2012 - 07:09

Generalnie nie polecam filmów 3d z napisami. 3D subtitler niby działa, ale ..... często są sytuacje gdzie napisy w stałej odległości od widza powodują bóle głowy i dziwne odczucia. Sytuacja wygląda tak, napisy są dajmy na to Z=0, jakieś elementy filmu są Z=10 i mimo że mózg widzisz coś bliżej to jednocześnie jest zasłaniane przez napis, który przecież jest głębiej. Po kilku sekundach takich sytuacji ból głowy gwarantowany, pomijam już sens skupiania się na napisach zamiast na efektach 3D.

#6 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 28 września 2012 - 13:29

Ale oglądanie filmu z lektorem w DD 640 kbps jest jeszcze gorsze, z wszystkimi dźwiękami stłumionymi, oglądałem z 10 filmów z napisami w 3D i nie miałem większych problemów, bolączek przez to.

#7 wrzech

wrzech
  • 7 postów

Napisano 04 października 2012 - 21:15

I tak mija tydzien, troche czasu juz przelecialo na borykaniem sie z tym problemem i dalej nic. Filmy 3d sa w rewelacyjnej jakosci a napisy niestety nie dzialaja... zadne :/

#8 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 04 października 2012 - 21:26

Tyle tylko, że przeniesienie filmu 3D do pliku MKV powoduje uzyskanie 2D, nastepnie Twój odbiornik odbiera 2D i zamienia na 3D, co nie jest tożsame z jakością 3D uzyskiwana wprost z nośnika BluRay3D.
Układ wbudowany w TV zamienia obraz 2D w 3D. Zapewne efekty uzyskasz takie same, gdy wyslesz film 2D w pliku MKV poprzez HDMI i nacisniesz przycisk 3D na pilocie.
Zapewne program który uzywasz by uzyskać plik - kontener MKV, to makeMKV.

Proponuję poczytać wątek [url=http://hdtvpolska.com/topic/25870-filmy-3d-side-by-side-mkv-a-filmy-na-blurey-3d/]Filmy 3D Side By side mkv, a filmy na Blurey 3D - Telewizja 3D - HDTV Centrum Polska[/url]
Jakość pliku MKV z filmem nie jest tożsama z filmem wytłoczonym na nosniku BD3D.
Nie tylko jakość 3D, ale i wielkość pomiędzy plikiem MKV, a tym, co jest na nosniku BD3D.
Tak więc obojętnie jakby sie nie starać, przenoszenie na siłę 3D do kontenera MKV jest mało sensowne.
Łatwiej uzyskać 2D z napisami i wymusić na odbiorniku TV wyświetlanie obrazu 3D.
Napisy wystaczy wybierac w opcjach programu VLC. Player.
Jeśli ktoś lubi jakość i kompatybilność z ekosystemem Apple, to proponuję zamianę pliku MKV do m4v programem HandBrake. Czasochłonne, ale wynik wysmienity. Warunek - dla pliku full HD ustawiamy Bitrate średni na około 18000-25000 / maksimum/ i pamiętamy, by zaznaczyc 2 przebiegi.
I jeden minus...czas konwersji do m4v z MKV filmu 1080p jest czasochłonny.

#9 wrzech

wrzech
  • 7 postów

Napisano 04 października 2012 - 22:03

Doskonale to rozumiem. Na watek, ktory podales, wlasnie dzisiaj sie juz nadzialem. Rozwiazaniem mojego i pewnie wielu innych osob problemu, bedzie znalezienie konwertera napisow, ktory wyswietli niepoprawnie logicznie napisy w 2d, w dwoch kolumnach (lub poziomach), ktore beda logiczne przy wlaczeniu trybu 3D na TV. Dowiedzialem sie ze jest to format bodaj IDX ale pewny juz nie jestem (troche sie podubilem w tych wszystkich pootwieranych kartach o tematyce 3D). Program pod winde znany jest z nazwy 3d subtitler a co mamy pod osxa?

#10 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 04 października 2012 - 22:10

Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo przenoszenie BD3D do pliku MKV z usilnym uzyskaniem 3D jest dla mnie bezsensowne. Zdecydowanie wolę 2D z pełnym wyborem napisów, a później wymuszenie na odbiorniku wyświetlania obrazu w 3D. Choć i tego nie uzywam, bo jesli mam naprawdę ochotę na 3D to TYLKO z nosnika BD3D, a nie sztuczne i nieudolne 3D zpliku i jak widac z problemami.

#11 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 05 października 2012 - 12:51

Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo przenoszenie BD3D do pliku MKV z usilnym uzyskaniem 3D jest dla mnie bezsensowne.
Zdecydowanie wolę 2D z pełnym wyborem napisów, a później wymuszenie na odbiorniku wyświetlania obrazu w 3D.
Choć i tego nie uzywam, bo jesli mam naprawdę ochotę na 3D to TYLKO z nosnika BD3D, a nie sztuczne i nieudolne 3D zpliku i jak widac z problemami.

Nie dawno oglądałem, Conana w 3D z wypożyczalni oraz z 10 filmów z .mkv i nie zauważyłem jakiejś różnicy między nimi, a efekt SBS jest dużo lepszy niż zwykła konwersja 2D>3D, więc według mnie i tak warto.Wiele gier np. Assassin's Creed Revelations, też używa techniki SBS i w porównaniu do Halo CE, które już używa "prawdziwego" 3D wcale nie jest duża, podejrzewam, ze spowodowane jest tez subiektywnym odczuciem i róznymi wydarzeniami w obu grach.

#12 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 05 października 2012 - 13:16

I tak mija tydzien, troche czasu juz przelecialo na borykaniem sie z tym problemem i dalej nic. Filmy 3d sa w rewelacyjnej jakosci a napisy niestety nie dzialaja... zadne :/

Wyprobuj Bino Player - jako odtwarzacz do VLC sie nie umywa ale posiada support dla napisow w 3D.

#13 wrzech

wrzech
  • 7 postów

Napisano 05 października 2012 - 22:27

Probowalem juz :) Problem w tym ze nie potrafilem wczytac polskich napisow. W koncu przy chwili wolnego zaglebilem sie w temat. [url=http://www.oaultimate.com/computers/how-to-enable-subtitle-on-bino-3d.html]How to enable subtitle on Bino 3D | OA Ultimate[/url] Odpowiednie kodowanie windows 1250, restart programu i dziala! Obraz 3d jak i napisy sa wystwietlane na ekranie telewizora! Plik tekstowy TXT oczywiscie.

#14 cqqqo

cqqqo
  • 4 postów

Napisano 08 stycznia 2013 - 18:59

Tyle tylko, że przeniesienie filmu 3D do pliku MKV powoduje uzyskanie 2D, nastepnie Twój odbiornik odbiera 2D i zamienia na 3D, co nie jest tożsame z jakością 3D uzyskiwana wprost z nośnika BluRay3D.
Układ wbudowany w TV zamienia obraz 2D w 3D. Zapewne efekty uzyskasz takie same, gdy wyslesz film 2D w pliku MKV poprzez HDMI i nacisniesz przycisk 3D na pilocie.


Co za bzdura, widać, że nigdy nie oglądałeś 3d z pliku mvk Side-by-side albo Over-Under... Konwertowałem film z bluray3d DeepSea3D właśnie do postaci mkv SBS i robiłem takie porównanie. Polecam sprawdzić różnicę - na prawdę jest ogromna.
Plik 2d konwertowany w locie przez tv to tylko sztucznie uzyskane przesunięcie, które będzie miało jakąś tam głębie, ale nadal jest to tylko sztucznie "wymyślone 3d" przez procesor w tv... Konwertując film bluray3d do mkv program wyciąga informacje o przesunięciu zapisane na płycie. Plikiem wyjściowym jest film zawierający 2 obrazy obok siebie, różniące się między sobą tym przesunięciem zaczerpniętym z płyty br3d. Po wybraniu odpowiedniej opcji w telewizorze obraz "łączy się" i możemy oglądać "prawdziwe" 3d.

Aha: porównywałem 3 różne wersje filmu: BR3D, MKV-SBS i BR2D konwertowane "w locie" na 3d. Pomiędzy BR3D a mkv sbs nie widać żadnej różnicy... a to ostatnie wiadomo - kupa.

#15 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2013 - 19:34

Co za bzdura, widać, że nigdy nie oglądałeś 3d z pliku mvk Side-by-side albo Over-Under... Konwertowałem film z bluray3d DeepSea3D właśnie do postaci mkv SBS i robiłem takie porównanie. Polecam sprawdzić różnicę - na prawdę jest ogromna.
Plik 2d konwertowany w locie przez tv to tylko sztucznie uzyskane przesunięcie, które będzie miało jakąś tam głębie, ale nadal jest to tylko sztucznie "wymyślone 3d" przez procesor w tv... Konwertując film bluray3d do mkv program wyciąga informacje o przesunięciu zapisane na płycie. Plikiem wyjściowym jest film zawierający 2 obrazy obok siebie, różniące się między sobą tym przesunięciem zaczerpniętym z płyty br3d. Po wybraniu odpowiedniej opcji w telewizorze obraz "łączy się" i możemy oglądać "prawdziwe" 3d.

Aha: porównywałem 3 różne wersje filmu: BR3D, MKV-SBS i BR2D konwertowane "w locie" na 3d. Pomiędzy BR3D a mkv sbs nie widać żadnej różnicy... a to ostatnie wiadomo - kupa.

O czym Ty mówisz? Jakie informacje o przesunięciach są niby zapisane na br3d? Widzę, że pojęcia nie masz o tym. Tam są poprostu 2 obrazy fhd na każdą klatkę. Przy konwersji do sbs lub uo skleja się te dwa obrazy w jeden i zmniejsza rozdzielczość w pionie(ou) lub poziomie(sbs), tak aby otrzymać wyjściową klatkę o rozdzielczości nie przekraczającej fHD.(Chociaż widziałem jeden plik mkv w natywnej rozdzielczości 1920x2160 ale tego tv nie jest w stanie zdekodować i działa to tylko przy odtwarzaniu na komputerze).

Co do trybu 2d>3d w tv i oglądania w nim czegokolwiek to tragedia, ale sbs lub ou to prawdziwe 3d tylko w nieco mniejszej rozdzielczości.

#16 cqqqo

cqqqo
  • 4 postów

Napisano 08 stycznia 2013 - 23:30

No a o czym ja powyżej napisałem ? Dokładnie o tym samym co ty teraz. Chyba, że przyczepiłeś się do określenia "informacje o przesunięciu"... które oznacza pełną "informację" o tym jak wygląda to 3d, czyli informacje w postaci dwóch ujęć rozdzielanych na dwa oddzielne obrazy sbs albo ou podczas konwersji na mkv. A co do straty rozdzielczości przy takich sbs/ou - jest to niezauważalna strata.

#17 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 08 stycznia 2013 - 23:48

Up a o czym pisałem?
O tym, że przeniesienie do pliku MKV, nie do pliku MKV OU lub SbyS!
Nie pisałem nic o OU i SbyS! Tylko o kontenerze MKV 2D i sztucznym, nieudolnym tworzeniu 3D przez układ w odbiorniku TV!

Piszesz:

porównywałem 3 różne wersje filmu: BR3D, MKV-SBS i BR2D konwertowane "w locie" na 3d. Pomiędzy BR3D a mkv sbs nie widać żadnej różnicy... a to ostatnie wiadomo - kupa.

Moja odpowiedz brzmiała wczesniej:

tego nie uzywam, bo jesli mam naprawdę ochotę na 3D to TYLKO z nosnika BD3D, a nie sztuczne i nieudolne 3D z pliku (MKV)


Wiec chyba przeczytaj to, co pisałem ja. Poza wszystkim powinno paść słowo "przepraszam", skoro nie czytasz ze zrozumieniem.

#18 cqqqo

cqqqo
  • 4 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 15:55

Tyle tylko, że przeniesienie filmu 3D do pliku MKV powoduje uzyskanie 2D, nastepnie Twój odbiornik odbiera 2D i zamienia na 3D, co nie jest tożsame z jakością 3D uzyskiwana wprost z nośnika BluRay3D.


Z tego cytatu wynika wprost, że nie masz pojęcia o SBS i OU... Wg Ciebie z płyty br3d można wyłącznie uzyskać mkv 2d, które będzie sztucznie przetwarzane w tv na 3d... O to mi chodziło, że wprowadzasz ludzi w błąd, mówiąc, że konwersja do pliku mkv nie ma najmniejszego sensu...

#19 cqqqo

cqqqo
  • 4 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 18:05

Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo przenoszenie BD3D do pliku MKV z usilnym uzyskaniem 3D jest dla mnie bezsensowne.


No i właśnie próbuje Ci wytłumaczyć, że plik MKV SBS albo OU uzyskany z BR3D ma właściwie "to samo" 3D co oryginał - obraz jest rozdzielany na 2 części, wszystkie potrzebne "informacje 3d" są zachowane. Na prawdę, sprawdzałem. To nie ma nic wspólnego ze sztucznym wywoływaniem 3D przez tv. Płyta BR3D ma tą przewagę, że ma full hd, a w przypadku sbs i ou traci się te piksele - ale wg mnie nie widać żadnej różnicy gołym okiem... Jeśli chodzi o 3D - jakościowo jest identyczne.

ed. sry za podwójny post

#20 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2013 - 19:02

No właśnie sbs czy ou to jest zwykły mkv, niczym się od standardowego nie różni, tyle tylko że w jednej klatce są dwa obrazy. A Ty pisząc o tym że przy konwersji br3d do mkv uzyskujesz tylko obraz 2d jest oczywiśnie nie prawdą. Równie dobrze możesz przy konwersji włączyć filtr szarości i napisać, że przy konwersji do mkv traci się kolory. Piszesz, że dla Ciebie prawdziwe 3d to tylko br3d ale pamiętaj, że mkv to tylko kontener i można dane wideo przesłać do kontenera mkv bez rekompresji, wtedy masz 100% identyczną jakość jak br. Sam robiłem tak dla testu z płytą harry potter, po wycięciu menu i pozostawieniu tylko języka polskiego plik wyjściowy był w 100% idealną kopią br tyle że miał 22gb.

#21 Ariel Tryka

Ariel Tryka
  • 102 postów

Napisano 02 listopada 2015 - 22:27

w końcu do mnei trafi za dni kilka tv z 3d i nie ma zadnego problemu z wyświetlaniem filmow 3d przez vlc na tv3d?

bo jak odpalam plik mkv 3d na komputerze (macbook pro retina koniec 2013) to tnie się film.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych