Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Power Book 17 i Quad g5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomo

Tomo
  • 214 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 02 grudnia 2005 - 10:39

Witajcie, chcialem sie w tym watku podzielic uwagami na temat tych dwoch urzadzen ktore, dojechaly do mnie przed wczoraj. To jest test wrazeniowy, ludzika co sie przesiada ze skody do merca... 1) Pb 17 - dojechal do mnie przed wczoraj. Od razu dodam ze bardzo sie wahalem czy czekac na Mactela i czy 17. Ludzie, co to za rozdzielczosc ?? 1600x 1040, dzisiaj ide do okulisty ;) ! Poniewaz pracuje od 3 lat na Imac'u lcd 800, przezywam szok jakosciowy, okienko safari wraz z zawartoscia w pierwszej chwili rozsmiesza. Dopiero Photoshop pokazuje po co tyle "zbednej" przestrzeni dookola. Natomiast Indesign to dla mnie poezja. Test filmowy, czyli Wladca Pierscieni w wyrku, na full ekranie (glowny motyw zakupu) przyprawia o zawrot glowy i mdlosci, jednym slowem to jest to. Dzwiek z glosniczkow, rozczarowl mnie. Myslalem, ze skoro sa tak pokaznych rozmiarow w stosunku do klawiatury - to beda milo zaskakiwac, jak niegdys glosniczki w Imacu. A tu zwykly przyzwoity dzwiek. Klawiatura faktycznie swieci i faktycznie bawi, czojnik gdzies przy lewm zawiasie. Pisze sie perfetto. Szybkosc - wlasciwe przezylem dramat, poniewaz juz tak sie trabi o mactelu, ze w pewnym sensie podjalm tragiczna decyzje o zakupie nowosci, ktora w istocie jest odgrzanym nalesnikiem z przed dwu lat. Niemniej presja zawodowa i koniecznosc pracy mobilnej zmusily mnie do nie ogladania sie na nowinki. Koledzy profsjonalisci tez tak doradzili, a znajomi makowi meteorolodzy z duza doza sceptycyzmu wypowiadaja sie o intelach, konwersji softwaru i td. Mysle, ze dzis PB 17 ma znakomita cene, w zeszlym roku za te same pieniadze mozna bylo kupic Pb15 cali -1, ghz (albo 1 i cos) bez super driva i z nizsza rozdzialka. Dzisiaj w podbnej cenie udalo sie tez doladowac do Pb17 giga ramu co jednk bardzo poprawia prace. Ze swojego poletka - czyli CS2 + Macromedia, moge powiedziec ze smialo dziala calosc obydwu pakietow odpalona np. w kolejnosci: PS + Ilu + flash, albo plus Indesign. Zalodowane plikami foto o konkretnej wadze. Z odpalonymi na raz www, itunesem, skypem i eftepem. Tutaj PowerBook spelnia moje oczekiwania. Moze ktos ma patent na fajna torbe ? Na razie mam crumplera. Z tymze wymagania wobec torby niby proste a trudno mi znalezc to co bym chcial. Ideal do Kensington, ktory wyglada jak wyrosniety plecak dziewczynki z podstawowki - niestety jest do 16 cali. Reszta, toreb odpada, albo zbyt modne, albo zbyt notebookowate. ---------------------------------------------------------------------------------------- Quad Obecne 20 cali Appla a 21 Cali z przed 6-7 lat stojace obok siebie, niesamowicie illustruja zmiany ktore zaszly. Po wlaczeniu calosci kompletu Quada poraza oslepiajaca jasnosc nowego monitora. Jest tak jasny ze na 1/3 gwizdka ustawiony przycmiewa wszystkie do kupy zebrane ekrany z Imaca, PB, i Stergo Appla g4. Co jest ? Dlaczego PB taki ciemny ? Moze by reklamacje zlozyc ? Instalka systemu to juz tylko koncowka, mialem wraznie ze to wszytsko trwa tyle co wypalnienie formularzy i wybor ustawien regionalnych. Na razie nie mam sie o czym rozpisywac, grunt ze dopiero zeskanowane zdjecie 10x15 na 6000 dpi i zadanym noise/dust&skratches z gornymi parametrami spowodowalo nieco dluzsza prace niz mgnienie oka. Same okienka, rozpakowywane dmg, import do itunsa, to kosmos. Quad przypomina mi mojego pieska (bullterriera), golym okiem widac ze ma 4 razy za duzo sily. Mam nadzieje ze oborbka video do ktorej sie przymierzam wycisnie z niego co sie da. Coz - tak jak w wypadku odchodzacego juz na emeryture g4 450 licze ze zapas mocy wystarczy na te dobrych pare lat do przodu, tak trudno rozstawac sie ze swoim makiem... Jestem otwarty na propozycje testow. Pozdrawiam Tomo

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 grudnia 2005 - 12:10

Jestem otwarty na propozycje testow.

Zapraszam do działu BENCHMARKS :)
Zwłaszcza test Photoshopa, bo xbench nie jest w 100% wiarygodny.

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 02 grudnia 2005 - 14:34

Bardzo fajny opis :D

Notka do Adminów:
może to umieścić w dziale z opiniami o modelach Maków? Jak sprzęt wybrać?

#4 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 02 grudnia 2005 - 14:57

Bardzo fajny opis :D

Notka do Adminów:
może to umieścić w dziale z opiniami o modelach Maków? Jak sprzęt wybrać?

A ja myśle, że gdyby kolega to troszke rozbudował, dodał jakieś zdjęcia, i rzeczone wyniki benchmarków, to spokojnie nadawało by się to do działu testy ;D

Pozdrawiam, waluigi

#5 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 02 grudnia 2005 - 16:16

tylko pozazdrościć :)
...naprawde świetny zestaw do pracy - w domu i w podróży.
Jak wspominał MacDada zrób pare fotek i skopiuj tekst i do działu "Jaki sprzęt wybrać"

#6 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2005 - 16:30

MacDada, tez tak uważam, jednak to może uczynić autor, tak jak napisał krismiszcz.

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 02 grudnia 2005 - 18:01

ewentualnie jeśli masz więcej czasu na dokumentacje to również dobrym pomysłem by było umieszczenie testu PowerMac G5 w dziale "TESTY" http://www.myapple.p...wforum.php?f=30

#8 Tomo

Tomo
  • 214 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 03 grudnia 2005 - 09:21

Panowie, obiecuje wykonac fotki i testy - zaraz doczytam co i jak. pozdr

#9 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 03 grudnia 2005 - 10:53

Ach, co za maszynki... powodzenia i czekamy na fotki :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych