Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Think Different ( najbardziej powalona firma świata)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Harpia

Harpia
  • 93 postów

Napisano 10 września 2012 - 14:15

Apple a sprawa polska. Koncern chce unieważnienia znaku towarowego A.pl

Mam iPhone, iPad, MacBook Pro.
To niezły sprzęt.
Jednak jego producent w......... , znaczy irytuje:) mnie już tak bardzo, że następna będzie Nokia i inne zabawki....normalnych.

#2 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 10 września 2012 - 14:19

Ze względu na to jak wielu u nas wymawia Apple to powinni wystąpić o ej.pl ;)

#3 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 10 września 2012 - 14:26

że następna będzie Nokia i inne zabawki....normalnych.


Szybko zmiękniesz i równie szybko wrócisz do znienawidzonego jabłuszka.

#4 adrixop95

adrixop95
  • 843 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 10 września 2012 - 14:28

myapple.pl też powinno zostać pozwane idąc tym tokiem myślenia :)

#5 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 10 września 2012 - 14:39

myapple.pl też powinno zostać pozwane idąc tym tokiem myślenia :)


Zdefiniuj tok myślenia, bo jakoś na myapple.pl nie widać elementów graficznych, które mogłyby stanowić podstawę do takich działań.

#6 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 10 września 2012 - 14:40

To news z tej samej serii, że Samsung zapłacłi bilonem ? Gazeta.pl podaje źródło Telepolis, a Telepolis nie podaje żadnego źródła, więc sprawa raczej wyssana z palca.

#7 Harpia

Harpia
  • 93 postów

Napisano 10 września 2012 - 14:43

Szybko zmiękniesz i równie szybko wrócisz do znienawidzonego jabłuszka.


Niby dlaczego?
Żona ma Lumię 800 i to bardzo przyjemny telefon.

Jak dla mnie Apple ma za pazurami znacznie więcej.

n.p. włączone domyślnie pobieranie programów tylko z App Store.
Muszę wiedzieć, że mam gdzieś grzebać aby to wyłączyć.

Producent jakiego systemu tak traktuje swoich użytkowników?

Założę się także, że użytkownicy Win7 nie notują takiej ilości problemów jak najnowsze nasze cudo SL.

#8 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 10 września 2012 - 15:01

@Harpia wymień na laptopa Nokii;)

#9 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 10 września 2012 - 15:05

Iron ale spokojnie można żyć bez sprzętu Apple w domu. Można nawet zrobic to wszystko co na produktach Apple i...ciut wiecej. Ot, gry pisane jedynie na syfiasty Win. A tak poważnie, jeśli ta informacja okazałoby sie, ze jest prawdziwa, pozostaje zastanowić sie poważnie nad tym czy przypadkiem komus w pewnej dużej korporacji nie potrzeba specjalisty.

#10 Harpia

Harpia
  • 93 postów

Napisano 10 września 2012 - 15:08

A tak poważnie, jeśli ta informacja okazałoby sie, ze jest prawdziwa, pozostaje zastanowić sie poważnie nad tym czy przypadkiem komus w pewnej dużej korporacji nie potrzeba specjalisty.


Tylko o to szło.
Nie neguję wartości sprzętu który sam używam.

#11 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 10 września 2012 - 15:16

Powołać komisje śledcza w sprawie nazw bliskozwiazanych z nazwa Apple. Zacznijmy od zakazu sprzedaży jabłek, zwanych z j. Angielskiego Apple. W kraju nad Wisła paragraf dla sprzedawców Makintoshy, niech poczują co znaczy okraść duża firme z dużego zysku. A tak poważnie...w zalewie informacji związanych z firma Apple czasem trudno połapać sie co jest, a co nie jest prawda. Powód jest jeden. Jakby sie tak zastanowić to winna jest sama firma Apple, która wszędzie doszukuj sie praw własności. Czytając o Applemani która wręcz reklamowała za free sprzęt i produkty tego producenta dochodzi sie do wniosku, ze Apple przeszkadzają nawet Ci, którzy o tej firmie piszą dobrze. Coś jest nie tak.

#12 imarcin73

imarcin73
  • 48 postów

Napisano 10 września 2012 - 15:17

Zdefiniuj tok myślenia, bo jakoś na myapple.pl nie widać elementów graficznych, które mogłyby stanowić podstawę do takich działań.


myapple powinno być zamknięte bo w nazwie jest NazwaWłasna koncernu - tak rozumiem słuszną zresztą wypowiedź kolegi adrixop95.

Z a.pl to jakieś jaja.... poprzewracało się w głowach, oj poprzewracało...

#13 kuzma

kuzma
  • 141 postów
  • SkądGliwice/Wrocław

Napisano 10 września 2012 - 15:28

Zdefiniuj tok myślenia, bo jakoś na myapple.pl nie widać elementów graficznych, które mogłyby stanowić podstawę do takich działań.


wiesz wg. mnie belka menu na głównej stronie jest łudząco podobna do tej z oficjalnej strony Apple, więc jakby chcieli to znalazłby się powód :)

#14 qtylovsky

qtylovsky
  • 823 postów
  • Skądwołomin

Napisano 10 września 2012 - 15:28

dopoki nie bedzie to potwierdzona informacja to nalezy sie raczej wstrzymac z ocenianiem sytuacji.. chociaz dl aosob ktore szukaja sensacji to dobra okazja zeby tu popsioczyc na Apple...

#15 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2012 - 15:30

Przecież pisali pod którymś newsem, że to nie są działania apple, tylko reprezentującej kancelarii prawniczej w danym kraju, która musi parę takich pogróżek wysłać rocznie, bo inaczej prawa do znaku/nazwy wygasają...

#16 citanek

citanek
  • 582 postów
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 10 września 2012 - 15:36

Przecież pisali pod którymś newsem, że to nie są działania apple, tylko reprezentującej kancelarii prawniczej w danym kraju, która musi parę takich pogróżek wysłać rocznie, bo inaczej prawa do znaku/nazwy wygasają...

Przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że warunkiem utrzymania znaku handlowego jest wysyłanie pogróżek.

#17 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2012 - 15:40

inne okołoapplowskie blogi dostawały już takie listy i ignorowały je bez konsekwencji. Prawdopodobnie za kulisami wygląda to tak, że Apple płaci kancelarii prawniczej za ochronę swoich znaków towarowych, i kancelaria musi się wykazać wysłaniem iluś listów (miesięcznie czy kwartalnie), a to z kolei, w razie czego, będzie dowodem że Apple aktywnie broniło swoich znaków towarowych, gdyż znak którego nikt nie pilnuje i nie broni, wygasa mimo obowiązującej rejestracji.

#18 citanek

citanek
  • 582 postów
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 10 września 2012 - 15:46

Proszę Cię, nie kpij ze mnie. :)

#19 Harpia

Harpia
  • 93 postów

Napisano 10 września 2012 - 15:57

Bardzo podoba mi się pomysł jakichś żółciochów. Ze zlepków przecieków, jak ma wyglądać iPhone 5 sklecili swój telefon , wypuścili na rynek i zastrzegli wzór użytkowy. Jeśli w środę okaże się, że trafili, oskarżą Apple o kradzież:) Czyżby trafiła kosa na kamień? Kto mieczem wojuje od miecza ginie? :)

#20 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 10 września 2012 - 16:03

Jeśli w środę okaże się, że trafili, oskarżą Apple o kradzież:)

Nie mogą pozwać Apple o kradzież bo wcześniej Apple oskarży ich o wzorowanie się na iP4 (i jednocześnie odbierze domenę;>) Pif~paf, pozamiatane.

#21 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 10 września 2012 - 16:17

Bardzo podoba mi się pomysł jakichś żółciochów.
Ze zlepków przecieków, jak ma wyglądać iPhone 5 sklecili swój telefon , wypuścili na rynek i zastrzegli wzór użytkowy.
Jeśli w środę okaże się, że trafili, oskarżą Apple o kradzież:)

Czyżby trafiła kosa na kamień?
Kto mieczem wojuje od miecza ginie? :)


Bzudra. Dobrze wiedzą, że nie mają żadnych szans. Zrobili to tylko dla darmowej reklamy. To samo może być z a.pl

Darmowa reklama + backlinki z przeróżnych stron. Naiwni Hejterzy Apple zrobią resztę. Wystarcz jeden głupi artykuł i akcja promocyjna w internecie jak się patrzy.

#22 japusz

japusz
  • 361 postów

Napisano 10 września 2012 - 17:18

Tylko czemu pokazaono nie to logo,o które sprawa się tyczy.
Pozew dotyczy tego o to logo:

Dołączona grafika

#23 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 września 2012 - 17:19

Wystarcz jeden głupi artykuł i akcja promocyjna w internecie jak się patrzy.

Dokładnie. Ja wszedłem na A.pl żeby zobaczyć o co cały ten młyn. Ciekawe ilu internautów zrobiło podobnie.

#24 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 września 2012 - 17:26

Ciekaw jestem, czy w ogóle wniosek kancelarii miał miejsce. Sam oczywiście też wszedłem na tą stronkę, żeby zobaczyć o co krzyk. Zobaczcie, że w wyniku tej akcji w górę skoczyła nie tylko ilość wejść na stronę a.pl, ale i pozycja w wynikach wyszukiwań. Akcja promocyjna i pozycjonowanie w jednym i do tego za darmo.

#25 piotresce

piotresce
  • 1 568 postów
  • Płeć:

Napisano 10 września 2012 - 17:30

Bardzo podoba mi się pomysł jakichś żółciochów.
Ze zlepków przecieków, jak ma wyglądać iPhone 5 sklecili swój telefon , wypuścili na rynek i zastrzegli wzór użytkowy.
Jeśli w środę okaże się, że trafili, oskarżą Apple o kradzież:)

Czyżby trafiła kosa na kamień?
Kto mieczem wojuje od miecza ginie? :)


I wreszcie zniszczą Apple




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych