Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Strona poświęcona programowaniu w Objective-C (również dla początkujących)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#26 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 11 września 2012 - 19:22

Bardzo fajna inicjatywa, brawo Tomek!

#27 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 11 września 2012 - 20:13

Dzięki ; )

Szybki tip na dziś wieczór, bo akurat go zastosowałem i myślałem, że warto by go opisać.

Animacja i wykonywanie kodu po jej zatrzymaniu

#28 poslinski.net

poslinski.net
  • 39 postów
  • SkądBielsko-Biała, PL

Napisano 11 września 2012 - 21:29

Fajnie się zapowiada. Przydał by się jeszcze spis treści wszystkich artykułów pogrupowany wg. tematyki w kolejności upraszczającej jego przyswojenie -> coś jak w książkach.

#29 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 11 września 2012 - 22:45

Pracuję nad tym, aktualnie jest spis artykułów dla początkujących, te które nie wymagają podstawowego opisywania są luźno wrzucane na stronę. Nie bardzo tez wiem, które powinny być najpierw, a które później. Staram się Podstawy Objective-C serwować po kolei.

Objective-C Podstawy

#30 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2012 - 22:57

Super inicjatywa! Wiele lat temu na potrzeby pracy licencjackiej opanowałem visual basic - teraz muszę ogarnąć choćby małe podstawy w O-C. Można sygnalizować requesty na jakieś tutoriale? ;)

#31 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 11 września 2012 - 23:15

@dm76, bardzo proszę ;) Jeśli będę posiadał niezbędną wiedzę, to chętnie opisze jakieś zagadnienie jeśli Cie interesuje. Właśnie piszę projekt i przy okazji poznałem kilka ciekawych rzeczy, które będę na pewno opisywał niebawem.

#32 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 13 września 2012 - 19:00

Dzisiaj dwa tipy dla tych, którzy troszkę już programują.

resignFirstResponder bez użycia textFieldShouldReturn: oraz globalnych UITextField’ów

„Pętle czasowe”, NSTimer, uruchamianie, zatrzymywanie, wznawianie

#33 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 15 września 2012 - 10:45

Opisałem za prośbą użytkownika dm76 poradnik nt. UIScrollView.

Podstawy Objective-C 0.4 - UIScrollView oraz UIScrollViewDelegate

Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie śmiało. Kolejne wpisy będą również o innych komponentach.

#34 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 16 września 2012 - 12:26

Cześć, za prośbą jednego z użytkowników postanowiłem napisać poradnik jak wrzucać aplikację do App Store oraz na co zwracać uwagę. Wiem, że nie poruszyłem wszystkich aspektów, ale te najważniejsze zostały omówione. W przyszłości postaram się omówić aspekty takie jak np. ustalanie słów kluczowych.

Developer 2 - Zakładanie konta, przygotowanie aplikacji, wysyłanie do sklepu

Poradnik ten składa się z trzech części:

Przystępowanie do Apple iOS Developer Program oraz certyfikaty

Przygotowanie aplikacji do wysłania jej do App Store

iTunesConnect – wysyłanie aplikacji do App Store

Zapraszam do czytania wszystkich, tych którzy już swoje aplikacje wrzucali oraz tych którzy zrobią to po raz pierwszy.

#35 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 18 września 2012 - 10:25

W dzisiejszym wpisie omawiam Klasę UIView.

Podstawy Objective-C 0.5 - UIView

W przeciągu tygodnia powinien pojawić się jakiś ciekawy poradnik na zrobienie projektu i zapoznanie się przy okazji z wieloma ciekawymi zagadnieniami.

#36 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 września 2012 - 12:09

Pora zacząć organizować szkolenia. Fajnie piszesz, masz chęci i jeszcze Twoja strona może być użyta jako referencje.

#37 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 18 września 2012 - 21:09

@grzes_l, Dzięki, jednak na szkolenia troszkę za wcześnie, ponieważ sam jeszcze mam wiele do nauczenia ; )

Tymczasem:
Jak prawidłowo rozpoznać iDevice

#38 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 20 września 2012 - 20:33

Miałem trochę na głowie i nie zdążyłem stworzyć żadnego projektu a gonią mnie terminy związane z aktualizacją mojej aplikacji i niebawem debiutu nowej więc tym razem pierwsza część z dwóch poświęconej tabelom.

Podstawy Objective-C 0.6 UITableView oraz UITableViewCell Częśc 1

#39 apek

apek
  • 261 postów

Napisano 20 września 2012 - 22:05

A może by tak jakiś videotutorial na youtube? Można się niezle wypromować i forma przekazu chyba tez lepsza ;) Powodzenia!

#40 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 20 września 2012 - 23:59

@apek, dzięki, miałem nawet raz taki pomysł w głowie, zobaczymy jak będzie.

Tymczasem druga część wpisu + KONKURS a do wygrania kody na aplikację, której jestem autorem. Aplikacja ukaże się w październiku w App Store.

Podstawy Objective-C 0.6 UITableView oraz UITableViewCell Część 2 + UINavigationBar

Do dzieła i powodzenia ;)

#41 P_P

P_P
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2012 - 08:44

Co do tutorialu o UITableView, od razu proponowałbym zamiast [self.tableView reloadData]; stosować: NSIndexSet *set = [[NSIndexSet alloc] initWithIndex:0]; //0 tu jest numerem sekcji/grupy w tabeli [self.tableView reloadSections:set withRowAnimation:UITableViewRowAnimationFade]; Wiersze się ładnie dodadzą/usuną. Jest kilka typów animacji do wyboru.

#42 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 21 września 2012 - 10:07

@P_P, dzięki, człowiek się ciągle uczy ; ) Zostałeś wspomniany w drugiej części wpisu o UITableView ;) Przypominam, że każdy może startować w konkursie ; )

#43 P_P

P_P
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2012 - 13:33

thx ;)

#44 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 23 września 2012 - 19:12

Dzisiaj mały bug, jako że sam pracuję nad aplikacją i muszę ją dostosować do iOS 6 spotkałem się z pewnym bugiem i chciałem przedstawić jak go rozwiązać. Aplikacja ta jest również nagrodą w konkursach, o których wspominam we wpisie.

Własny nib oraz błąd podczas kompilacji w Xcode 4.5 dla iOS 5

#45 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 24 września 2012 - 23:08

Ciągnąc dalej temat tabel, dzisiejszy wpis poświęcony customowemu UITableViewCell, czyli komórkom o zdefiniowanym przez nas wyglądzie.

Podstawy Objective-C 0.7 – Custom UITableViewCell

#46 P_P

P_P
  • 131 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2012 - 06:10

W zasadzie, zazwyczaj gdy ktoś już korzysta z XIBów, to i UITableView utworzy w XIBie / Storyboardzie, a wtedy wystarczy UITableViewCell przeciągnąć na UITableView i nie trzeba wywoływać metody registerNib:forCellReuseIdentifier: no i nie musimy tworzyć dodatkowego pliku XIB. Ale metoda którą opisałeś jest przydatna gdy chcemy jeden typ wiersza używać w wielu tabelach.

#47 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 25 września 2012 - 08:13

@P_P, masz rację ;) Twój patronat nad stroną jest bezcenny ;) Dzięki.

#48 electro

electro
  • 81 postów
  • SkądZamość

Napisano 30 września 2012 - 18:31

Witam Podziwiam twoja stronę o obu-c jest sporo wpisów i merytorycznych. Jak tak dalej pójdzie to książkę będziesz mógł wydać w języku polskim. Na stronach wydawnictwa helion jest tylko kilka tytułów książek o tej tematyce, i od ostatniego ok roku pojawia się ich coraz wiecej, są przetłumaczane z angielskich tytułów. Sam kupiłem dwie książki z helionu , twoja jak wydasz tez pewnie bym kupił, i zapewne nie tylko ja :) Proponuje tak tak dalej pójdzie wydać tobie książkę o obu-c, przyokazji cos zarobisz nauczysz się , podobnie jak ta strona wyjdzie ci to tylko na plus. Nie wiem ile masz doświadczenia z obu-c jak długo w tym siedzisz ale po wpisach niż Twojej stronie to wiesz co piszesz.

#49 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 30 września 2012 - 21:12

@electro, dziękuję za komentarz i wsparcie ;) Chwilę nad tym myślałem, ale to może kiedyś. Aktualnie byłem tak zawalony robotą, że nie miałem czasu na dodanie jakiegoś wpisu i dopiero mam naskrobane kawałek, także niebawem powinno się coś ukazać. Co do samego programowania to aż tak dużego doświadczenia jeszcze nie mam, ale wszystko do przodu i dzięki tej stronie troszkę się podszkoliłem jeśli chodzi o dodatkowe zagadnienia.

#50 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 02 października 2012 - 22:47

Dzisiaj o mapach, czyli jak się w ogóle za nie zabrać, dodawanie punktów, parsowanie xml'a z serwera.
Podstawy Objective-C 0.8 - Mapa

Jako, że nikt nie przystąpił do rozwiązywania dwóch questów, stworzyłem dodatkowy wpis, w którym rozdaję dwa kody na aplikacje iWrapper.
Rozstrzygnięcie konkursu #1 oraz #2.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych