Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PowerBook G4 12"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#26 MachTom

MachTom
  • 26 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 września 2012 - 16:02

Zdecydowanie! Też oglądałem już kiedyś ten wątek. Osobiście nie potrzebuję większej rozdzielczości do tak małego komputera, jak mam działać z czymś poważniejszym to używam 15" albo 17" MacBooka Pro :) Ale faktem jest, że ten Pan z MacRumors zrobił niezły update. Chociaż tak jak mówię - moim zdaniem to trochę mija się z celem, bo nawet mając dysk SSD to jaki kolwiek proces nawet w Logicu Pro będzie wymagał przede wszystkim większej pamięci RAM i silniejszego procesora. Ale rozumiem i doceniam pasję :)

#27 charliefrown

charliefrown
  • 155 postów

Napisano 14 września 2012 - 09:27

MachTom: gratuluję sprzętu, kiedyś miałem AluBooka G4 867 mhz, jednak wyzionął ducha. Pół roku temu kupiłem okazyjnie taki właśnie model jak Twój i jestem bardzo z niego zadowolony - wrzuciłem dysk 7200, nowy trackpad i baterię. Pod względem wizualnym sprzęt miażdży wszystkie te plastiki ;) Mając jednak na uwadze podatność aluminium na odształcenia, trzeba zachować ostrożność. Garść pytań: - mam idealnie świecącą, praktycznie nową matrycę od 12" iBooka, czy można przełożyć ją do tego PB? - czy da się zainstalować na tym samym dysku Tigera i Leoparda? - czy ogniwa baterii można regenerować? Przerobiłem właśnie temat tanich chińskich baterii, kupionych w LA, które wyczerpały się po zaledwie 5 cyklach (!), a mam jeszcze oryginalną baterię.

#28 MachTom

MachTom
  • 26 postów
  • SkądKatowice

Napisano 14 września 2012 - 13:06

Cześć, dzięki za miłe słowa :) Co do matrycy, to zależy od modelu, ale generalnie powinna pasować bez problemu :) Baterię można regenerować, możesz poszukać na Allegro firmy "zbaster" - kupiłem od nich jakiś czas temu baterię, to jest zamiennik, ale w zasadzie to samo co oryginał, tylko bez logo Apple. Bardzo dobra bateria. Trzyma doskonale. Nie próbowałem instalować na raz dwóch systemów, bo nigdy tego nie potrzebowałem, teoretycznie jest to możliwe, zakładając, że oby dwa działają na tym samym formacie partycji (mapa partycji Apple - dla PowerPC). Powiem szczerze, że działałem na jednym i drugim systemie, obecnie mam mimo wszystko Leoparda, bo potrzebowałem Logica 9 i paru innych przydatnych funkcji. PowerBook G4 15" radzi sobie całkiem fajnie z tym systemem, 12" ma większe problemy, system chodzi wolniej, ale też chodziło o te dodatkowe funkcje, których Tiger niestety nie daje (mimo, że Tiger jest chyba najbardziej stabilnym systemem ze wszystkich, które Apple wypuściło). Także ja bym wybrał albo jeden albo drugi - Tiger jest zdecydowanie szybszy i stabilniejszy na PB G4, z moich obserwacji :)

#29 sewer

sewer
  • 19 postów

Napisano 15 września 2012 - 19:05

PowerBook G4 (DVI) 15" to laptop którego używam od 2003 roku. Po niespełna 10 latach, poza baterią wszystko działa jak należy w niezmienionej formie. Laptopa używam do grafiki (PS, AI) i podstawowych kwestii biurowo/internetowych. Matryca bez martwych pixli, dysk w pełni sprawny, napęd DVD działa bez zarzutu,... wszystko oryginalne i wciąż nie sprawia najmniejszych problemów. Jedyne co padło to bateria. Być może mój okaz jest wyjątkiem ale po prostu jest niezniszczalny.

#30 MachTom

MachTom
  • 26 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 września 2012 - 20:20

Moja 15stka jest dokładnie w takim samym stanie - baterię niedawno wymieniłem. Też jestem mile zaskoczony, że nawet napęd DVD działa i nagrywa płyty bez żadnych błędów :) Stare, dobre maki :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych