Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook zepsuty ale nie wiadomo co.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adsonq

Adsonq
  • 10 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 04:12

Witam. Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem zupełnie blady jeśli chodzi o tego typu sprzęt nigdy nie miałem kontaktu z jego oprogramowaniem.Sytuacja wygląda tak Gość popadł w alkoholizm i przyniósł mi taki sprzęt za 300zł: 2.1 Ghz Inter Core 2 Duo, 1GB(two 512MBSO-DIMMs) of DDR2 SDRAM;supports up to 4GB 120GB 5400-rpm hard driver 13.3-inch(diagonal) TFT glossy widescreen display; 1280 by 800 pixels Intel GMX X graphics processor with 144MB of DDR2 SDRAM shared with main memory i tak dalej i tak dalej. Problem mój polega na tym że na ekranie MacBooka pojawia się Kernel Panic. Znajomy przygotował mi na swoim Macu bootowalnego pendrive'a, lecz nie przyniosło to żadnego efektu.Wygląda to tak włączam Maca przytrzymuje alt wybieram pendriver'a po chwili komputer gaśnie (wyłącza się).Postanowiłem zrobić to przez bardziej mi znany sposób instalowanie systemu typu Windows czyli robię to z płyty.Oryginalny system MAC OS X LEOPARD pożyczyłem od kolegi przytrzymuje C napęd czyta czyta czyta po czym wyrzuca płytę i po chwili wyskakuje obraz z błędem Kernel panic. Komputer zaniosłem do kolegi brata który bardziej wie o co chodzi powiedział mi ze napęd jest walnięty ale czy coś jeszcze nie jest wstanie mi powiedzieć. Nie wiem co mam zrobić i do kogo się zgłosić jedyne co przyszło mi do głowy to własnie to forum polecone przez znajomego.Dodaje zdjęcie z błędu.

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 sierpnia 2012 - 08:15

Witam.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem zupełnie blady jeśli chodzi o tego typu sprzęt nigdy nie miałem kontaktu z jego oprogramowaniem.Sytuacja wygląda tak Gość popadł w alkoholizm i przyniósł mi taki sprzęt za 300zł:
2.1 Ghz Inter Core 2 Duo,
1GB(two 512MBSO-DIMMs) of DDR2 SDRAM;supports up to 4GB
120GB 5400-rpm hard driver
13.3-inch(diagonal) TFT glossy widescreen display; 1280 by 800 pixels
Intel GMX X graphics processor with 144MB of DDR2 SDRAM shared with main memory i tak dalej i tak dalej.
Problem mój polega na tym że na ekranie MacBooka pojawia się Kernel Panic.
Znajomy przygotował mi na swoim Macu bootowalnego pendrive'a, lecz nie przyniosło to żadnego efektu.Wygląda to tak włączam Maca przytrzymuje alt wybieram pendriver'a po chwili komputer gaśnie (wyłącza się).Postanowiłem zrobić to przez bardziej mi znany sposób instalowanie systemu typu Windows czyli robię to z płyty.Oryginalny system MAC OS X LEOPARD pożyczyłem od kolegi przytrzymuje C napęd czyta czyta czyta po czym wyrzuca płytę i po chwili wyskakuje obraz z błędem Kernel panic. Komputer zaniosłem do kolegi brata który bardziej wie o co chodzi powiedział mi ze napęd jest walnięty ale czy coś jeszcze nie jest wstanie mi powiedzieć. Nie wiem co mam zrobić i do kogo się zgłosić jedyne co przyszło mi do głowy to własnie to forum polecone przez znajomego.Dodaje zdjęcie z błędu.


Łatwiej napisać skąd jesteś i taki problem rozwiązać za dosłownie groszę, lub za darmo w serwisie. Wygląda na walnięty ram/dysk/mostek.

#3 Adsonq

Adsonq
  • 10 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 08:39

Mieszkam w Blachowni obok Częstochowy. Nie mam nawet pojęcia gdzie mogą mi to zrobić, najbliższy serwis znajduje się o ile się nie mylę w Katowicach.

#4 cidik

cidik
  • 317 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 09:04

Jak masz na gwarancji to serwis... a w Częstochowie jest gostek co naprawia jabłka... Polecam bo zajmuje się kompami z 15 lat a jabłkami z 5-7... chcesz telefon pisz na pw

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2012 - 09:16

Jak napisał virgin71 - zacznij od podstaw. Wymień RAM (na DDRII na 667). Uruchom z Pen-a.
 

Jak masz na gwarancji to serwis... (...)


W A1181 z 2007/2008 rok? Zastanów się zanim napiszesz...

 


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 Adsonq

Adsonq
  • 10 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 13:41

Tak jest to A1181.

#7 Adsonq

Adsonq
  • 10 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 14:43

Zdjęcie Dodaje zdjęcie Kerner panic.[ATTACH=CONFIG]11575[/ATTACH]

#8 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 sierpnia 2012 - 15:34

Sorry za ironię: masz mniejsze to zdjęcie?

#9 Adsonq

Adsonq
  • 10 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 20:56

mam [ATTACH=CONFIG]11582[/ATTACH]

#10 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 sierpnia 2012 - 09:54

Chyba tylko format dysku, ale głowy nie dam. Sprawdź na pojedynczych kościach ramu jeszcze.

#11 Adsonq

Adsonq
  • 10 postów

Napisano 26 sierpnia 2012 - 15:51

Sprawdziłem i to samo. Bootowalny pendrive nie przynosi efektu wyskakuje biały ekran po czym gaśnie sprzęt a z płyty czyta i po chwili wyrzuca:/

#12 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpnia 2012 - 11:00

Sprawdziłeś ram, tak? Możliwe, że tylko serwis w takim razie.

---------- Wpis dodano o 12:00 ---------- Poprzedni wpis dodano o 11:19 ----------

Czy gdy wypnę dysk Kerner też wyskoczy czy ten błąd jest zapisany właśnie na dysku?

Wypnij, będziesz bliżej odnalezienia błędu.

#13 Adsonq

Adsonq
  • 10 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 11:07

wypiłem ram Kerner wyskakuje, wypiłem dysk i nie wyskoczył i teraz nie wiem czy dysk jest zepsuty czy błąd zapisany jest na dysku:/

#14 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpnia 2012 - 11:30

Chyba Twój pendrive jest kichowaty. Wygląda na to, że system jest spierniczony i potrzeba reinstalacji. Kernel panic nie jest zapisany na dysku.

#15 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpnia 2012 - 11:33

Chyba jednak płytkę nie masz z oryginalnym systemem. Wskazuje na to kext - sk.triaxis.kext.sleepenabler Tego typu kexty występują tylko w systmach na hackintoshe. Więc pójdź może do najbliższego resellera i tam spróbuj z płytką oryginalną retail. Wtedy możemy rozmawiać.

#16 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpnia 2012 - 11:35

Chyba jednak płytkę nie masz z oryginalnym systemem. Wskazuje na to kext - sk.triaxis.kext.sleepenabler
Tego typu kexty występują tylko w systmach na hackintoshe.
Więc pójdź może do najbliższego resellera i tam spróbuj z płytką oryginalną retail. Wtedy możemy rozmawiać.


To miałem na myśli pisząc, że pen jest kichowaty:)

#17 Adsonq

Adsonq
  • 10 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 11:49

Wielkie dzięki. Pomogliście mi ze wszystkich sił ale mam jeszcze jedno pytanie:D jaki muszę zainstalować tu system?

#18 kruczasty

kruczasty
  • 123 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 12:11

A ja bym zaczął od takich podstaw, że instalka systemu, który próbujesz instalować jest "starsza od komputera" i dlatego wywala Kernel Panic. Mogę się oczywiście mylić, bo nie znam się na tych komunikatach, które Ci wyrzuciło, ale wiem, że przy próbie instalowania wersji systemu wydanej wcześniej niż wersja przyjmowana przez komputer wyrzuca Kernel Panic. Taka moja pierwsza myśl w tym temacie.

#19 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 sierpnia 2012 - 12:48

A ja bym zaczął od takich podstaw, że instalka systemu, który próbujesz instalować jest "starsza od komputera" i dlatego wywala Kernel Panic. Mogę się oczywiście mylić, bo nie znam się na tych komunikatach, które Ci wyrzuciło, ale wiem, że przy próbie instalowania wersji systemu wydanej wcześniej niż wersja przyjmowana przez komputer wyrzuca Kernel Panic.

Taka moja pierwsza myśl w tym temacie.

Przy komputerze 2.1 Ghz Inter Core 2 Duo, musiałby instalować chyba Tigera, żeby Twoja teoria była słuszna.

@Adsonq, generalnie możesz zacząć od 10.6 - Snow Leopard.

#20 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 13:10

Rozwiązanie jest bardzo łatwe, załadować system w którymś z możliwych trybów i wywalić kext sleepenabler.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych