Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Płyta główna - wymiana - Macbook Pro


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 22 sierpnia 2012 - 15:03

Witam, chciałbym kupić takiego Mac`a: Mac OS X Lion Installed Intel Core 2 Duo 2.53 GHz with 3MB Cache 3 GB DDR3 1067MHz Nvidia Geforce 9400M Graphics Card 250GB 5400RPM Hard Drive Webcam (The Web cam still works, just the display does not) Wifi Bluetooth Komputer jest z 2009 i posiada powyższą specyfikację, tyle wiem na jego temat. Chciałbym go kupić i wymienić płytę główną lub tylko chip odpowiedzialny na wyświetlanie obrazu na matrycy. Według sprzedawcy wszystko działa poprawnie, oprócz matrycy, która to nie działa z powodu spalonego chipu za nią odpowiedzialnego. Szukam sobie jakiegoś taniego Maca, tego mógłbym sobie podłaczyć do monitora zewnętrznego, który posiadam, i próbować go jakoś tanio naprawić - jak nie teraz to w późniejszym terminie. Postaram się później zamieścić zdjęcie płyty głównej z walniętym chipem. Czy ktoś mógłby mi napisać, jaka może być orientacyjna kwota naprawy? Pozdrawiam Piotr

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2012 - 19:13

(...) Komputer jest z 2009 (...). Chciałbym go kupić i wymienić płytę główną

Płyta główna to koszt ok 400 Euro

lub tylko chip odpowiedzialny na wyświetlanie obrazu na matrycy. Według sprzedawcy wszystko działa poprawnie, oprócz matrycy, która to nie działa z powodu spalonego chipu za nią odpowiedzialnego.

W takim razie nie działa cały mac, gdyż grafika zawarta jest w głównym moście (zintegrowana). Mosty są dostępne - dla czego go nie wymieni?

Czy ktoś mógłby mi napisać, jaka może być orientacyjna kwota naprawy?

od 100 do 400 Euro.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpnia 2012 - 19:32

Mostki można wymienić bez problemu. Jeśli kupisz go okazyjnie, wymienisz most (pod warunkiem że tylko w tym jest problem) to Mac powinien jeszcze długo popracować.

#4 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 22 sierpnia 2012 - 20:40

To jest zdjęcie, które sprzedawca zamieścił.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Macbook działa po podłączeniu do monitora zewnetrznego.
Connector on logic board is burnt - to jest opis usterki, nie wiem która to jest część, ale Mac działa ponoć w 100 procentach; oprócz matrycy ;-)

#5 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2012 - 21:06

Złącze matrycy to koszt ok 15 Euro - pytanie co z tasiemką, samą matrycą, przetwornicą LED na płycie, zasilaniem matrycy itp. Dużo niewiadomych - nie jestem w stanie określić nawet w przybliżeniu kosztów naprawy. P.S. Gdzie ten uszkodzony chip? :-)


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#6 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 22 sierpnia 2012 - 21:46

Ciężko mi powiedzieć, który to chip; może to jest na końcu tego "kabla". Nie mam pojęcia. Czy jako "desktop", jest to warte 1000 pln?

#7 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpnia 2012 - 22:00

Pytanie czy złącze nie jest wypaliło laminatu, bo jeśli tak to podczas wymiany nie bedzie do czego przylutować. Poproś sprzedawcę o zdjęcia w lepszej rozdzieloczości i jakości. Niech zrobi zdjęcie tego złącza z wypiętą taśmą.

#8 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 23 sierpnia 2012 - 17:29

Lepszego zdjęcia już pewnie nie będzie bo sprzedawca nie chce nic wypinać. Napisał, że top case, czyli pewnie górna cześć obudowy została wymieniona na nową i zapewnia, że laptop jest w 100 procentach sprawny; oprócz tego chipa oczywiście. A ile by kosztował przegląd i diagnoza? Jestem skłonny zapłacić te 1000 złotych i używać go jako desktopa. Z czasem bym go sobie naprawił, za pomocą serwisu oczywiście.

#9 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 23 sierpnia 2012 - 20:50

Niekt nie jest wróżką na forum i bez diagnozy nie wyceni takiej naprawy.

#10 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 23 sierpnia 2012 - 21:49

Chodzi mi o cenę samego zdiagnozowania problemu. Wzięcia laptopa "na warsztat" i sprawdzenie ile będzie kosztowała naprawa. Wiadomo, nikt nie będzie poświęcał się za darmo; szanuję Wasz czas, dlatego pytam ile to może zająć i ile bedzie kosztować bez wykonywania naprawy.

#11 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 23 sierpnia 2012 - 22:05

Reguły w większości serwisów są podobne: czyli jeśli po diagnozie decydujesz się na naprawę to jest ona bezpłata (liczony jest sam koszt naprawy). W przypadku rezygnacji z naprawy - zwykle koszt 60-200zł w zależności od złożoności diagnozy i serwisu.

#12 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 06:15

Aha, dziękuję. Negocjuje ze sprzedawcą.

#13 gathor

gathor
  • 94 postów
  • Płeć:
  • SkądBristol, UK

Napisano 26 sierpnia 2012 - 17:07

Chtnie go zdiagnozuje za £40, a jesli kolega sie zdecyduje na naprawe, za diagnoze nic nie skasuje.

#14 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 26 sierpnia 2012 - 20:59

Dziękuję. Zdecydowałem się nie kupować... Nie chcę się narażać na ewentualną stratę, a to byłby kiepski start z jabłkiem... Myślę nad innymi drogami. Dziękuję Wszystkim za pomoc.

#15 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2012 - 21:05

Wyjaśnione, zamykam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych