Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Red Hat Linux - używa ktoś?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 minimalistsound

minimalistsound
  • 4 postów
  • SkądManchester, UK

Napisano 21 sierpnia 2012 - 19:19

Witam, chciałbym zapytać czy może ktoś z was używa Red Hata na swoim macu. Jeśli tak to którą wersję i w jaki sposób zainstalowaliście (Boot Camp czy maszyna wirtualna). Może jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę przy instalacji?

#2 thorn

thorn
  • 99 postów

Napisano 06 stycznia 2013 - 19:21

Cześć, używam CentOS 6 czyli darmowego RedHata na maszynie wirtualnej. Instalacja jest bezproblemowa. Paweł

#3 lewele

lewele
  • 25 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 13:06

Witam,
chciałbym zapytać czy może ktoś z was tak jaki i kalkulator rat używa Red Hata na swoim macu. Jeśli tak to którą wersję i w jaki sposób zainstalowaliście (Boot Camp czy maszyna wirtualna). Może jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę przy instalacji?


Wiesz, niestety obecna forma graficzna MAC-a jest beznadziejna jak dla mnie, ale cenię te laptopy/komputery za ich wydajność i design. Zainstalowałem CentOS 5 i naprawdę grafikę ma nieziemską ;)

#4 yasec

yasec
  • 183 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 lutego 2013 - 13:52

Forma graficzna to środowisko graficzne? GNOME wg Ciebie jest ładniejszy (grafikę ma nieziemską) od tego w OS X? O gustach się nie dyskutuje, ale byłem ciekaw...

#5 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 01 lutego 2013 - 14:02

Nie polecam żadnego środowiska graficznego w stylu GNOME, KDE.
Bardzo spowalnia pracę i do tego jest brzydkie.
Jedynym godnym polecenia środowiskiem graficznym dla Linuxa jest LXDE. A najlepiej samemu coś takiego zrobić tzn. Desktop np. pcmanfm ma fajną funkcję bo wystarczy dopisac w autostarcie pcmanfm --dekstop, lxpanel, window manager (najlepiej compiza zrobić jako standalone window manager, fajne efekty będą i szybko będzie chodzić), do tego wiadomo jakis filemanager i co tam jescze... ;)

#6 anarti

anarti
  • 150 postów
  • SkądAberdeen, UK

Napisano 01 lutego 2013 - 15:31

lxde jest to srodowisko graficzne bez bajerow, przeznaczone na komputery na ktorych gnome czy kde nie wstanie, oraz dla geekow ktorzy nie lubia gnome i kde :) juz dawno sie wyleczylem ze skanania po dystrubucjach i od 6 lat uzywam Ubuntu tylko i wylacznie. W dawnych czasach, w okolicach roku 1998 mialem Redhata i Suse bo wtedy jeszcze nic innego fajnego nie bylo. Ubuntu to najprostsza bezproblemowa dystrybucja linuxa, dziala pieknie w Parallels (niestety tylko 12.04 bo 12.10 z jakiegos powodu dziala okropnie wolno, nie da sie uzywac w VM). Moze to kwestia retiny ze akurat >= 12.10 ubuntu jest nieuzywalne w VM.

#7 ToszibaFan

ToszibaFan
  • 28 postów

Napisano 27 marca 2013 - 20:31

Co do jakichkolwiek distro linuxa polecam MINT'a Z ubuntu jest ten problem że ostatnio troszkę się zje(niekulturalne słówko). Zaś co do jako tako interfejsów graficznych to osobiście polecam lxde albo MATE (teraz zastanawiajcie się jak dodać Mint menu bo jest zaczepiste xD). Dla bardziej zaawansowanych userów zas polecam archa albo Gentoo ale to wyższa szkoła jazdy :3

#8 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 02 grudnia 2014 - 12:01

Ja polecam sabayon-a to takie gentoo ale tu nic nie trzeba kompilować ( choć oczywiście można ) :).

Red Hata uzywałem kiedyś, ma ( przynajmiej tak to zapmiętałem ) bardzo fajny system paczek rpm.

Ubuntu znam, ale wkurza mnie jego upodobanie do gnome - nie trawię tego wm.

Najlepszy w/g mnie to xfce.Kde jeż jest ok ale wersja lite, bez zbędnego całego szajsu.


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudnia 2014 - 13:16

Super, wątek o RH z 2012 roku, a Ty odświeżasz w prawie 2015 pisząc o sabayonie. Po prostu super.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych