Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przyszłość wątku "Pokaż swojego maka"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
83 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Przyszłość wątku "Pokaż swojego maka" (0 użytkowników oddało głos)

  1. Niech zostanie w dziale Offtopic - rozumiem, że może zamienić się w śmietnik (30 głosów [15.15%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.15%

  2. Niech wróci do Think Different, rozumiem, że komentowanie zakończy się ostrzeżeniem (168 głosów [84.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 84.85%

Głosuj

#51 robart76

robart76
  • 177 postów

Napisano 19 sierpnia 2012 - 08:40

Jestem za pozostawieniem komentarzy. Wrzucanie samych zdjęć spowoduje, że wątek stanie się martwy. To w końcu jest forum, które służy wymianie poglądów i dyskusjom.

#52 neverneve

neverneve
  • 718 postów

Napisano 19 sierpnia 2012 - 09:07

Ja to widzę tak, od razu napiszę, że pozostawił bym bez zmian.

1. Co złego w tym że ktoś po raz setny pokaże iPhona, Mac-a czy co tam ma, w końcu za dużego wyboru w tym sprzęcie niema więc trzeba się liczyć z powtarzalnością. To nie jest przegląd katalogowy w którym może raz ukazać się konkretny model.
Jak w tym wypadku egzekwować jakie zdjęcie może się ukazać. Skończy się na tym że po miesiącu będą obfotografowane wszystkie modele Apple i wątek się zakończy bo każde kolejne zdjęcie będzie banowane.

2. Co złego w tym że ktoś próbuje odreagowywać swoje pseudoartystyczne ciągoty i umieszcza fotki z fragmentami ekranu czy klawiatury? Mnie to nie leży, ale może kogoś to kręci?
I znowu, jak egzekwować te foty? komuś z kadru wyleci kawałek iPhona, albo miał taki zamysł żeby był cały Mac i kawałek myszki i co z tym? Wg was, traktując dosłownie, trza by wywalić delikwenta. A nie widzę moderatora który z linijką będzie sprawdzał czy wszystko jest.

3. Co złego w komentowaniu? Wiem, że zdarzają się niepotrzebne wpisy, ale też jest sporo ciekawych sugestii itp. Za to bzdurnym pomysłem wydaje mi się dopuszczanie tylko POZYTYWNYCH komentarzy. Zrobi się wtedy z wątku Towarzystwo Wzajemnej Adoracji - brak możliwości krytyki to niestety jak dla mnie będzie zwykła cenzura. A tak jak delikwent piąty raz pokaże narożnik iPhona, to szybko się oduczy patrząc na komentarze że talentu do zdjęć to niema.


Amen.

#53 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 19 sierpnia 2012 - 10:41

Ja to widzę tak, od razu napiszę, że pozostawił bym bez zmian.

1. Co złego w tym że ktoś po raz setny pokaże iPhona, Mac-a czy co tam ma, w końcu za dużego wyboru w tym sprzęcie niema więc trzeba się liczyć z powtarzalnością. To nie jest przegląd katalogowy w którym może raz ukazać się konkretny model.
Jak w tym wypadku egzekwować jakie zdjęcie może się ukazać. Skończy się na tym że po miesiącu będą obfotografowane wszystkie modele Apple i wątek się zakończy bo każde kolejne zdjęcie będzie banowane.

2. Co złego w tym że ktoś próbuje odreagowywać swoje pseudoartystyczne ciągoty i umieszcza fotki z fragmentami ekranu czy klawiatury? Mnie to nie leży, ale może kogoś to kręci?
I znowu, jak egzekwować te foty? komuś z kadru wyleci kawałek iPhona, albo miał taki zamysł żeby był cały Mac i kawałek myszki i co z tym? Wg was, traktując dosłownie, trza by wywalić delikwenta. A nie widzę moderatora który z linijką będzie sprawdzał czy wszystko jest.

3. Co złego w komentowaniu? Wiem, że zdarzają się niepotrzebne wpisy, ale też jest sporo ciekawych sugestii itp. Za to bzdurnym pomysłem wydaje mi się dopuszczanie tylko POZYTYWNYCH komentarzy. Zrobi się wtedy z wątku Towarzystwo Wzajemnej Adoracji - brak możliwości krytyki to niestety jak dla mnie będzie zwykła cenzura. A tak jak delikwent piąty raz pokaże narożnik iPhona, to szybko się oduczy patrząc na komentarze że talentu do zdjęć to niema.

Generalnie trudna decyzja, bo zdaję sobie sprawę, że z tego zrobić się może Hyde Park.


1. Nikt nikomu nie zabrania i nie będzie zabraniał wrzucać zdjęć sprzętu(modelu), którego zdjęcia są już w temacie. Zupełnie nie o tym tutaj mowa.
2. Jeżeli nie widzisz różnicy między zdjęciem maka z uciętą myszką a zdjęciem pięciu klawiszy na krzyż to ja nie wiem po co w ogóle zabierasz głos...
3. Już wcześniej wyraziłem zdanie.

#54 MeGusta

MeGusta
  • 253 postów

Napisano 19 sierpnia 2012 - 11:45

Moim zdaniem było ok, i szkoda coś zmieniać.

#55 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 19 sierpnia 2012 - 12:48

2. Co złego w tym że ktoś próbuje odreagowywać swoje pseudoartystyczne ciągoty i umieszcza fotki z fragmentami ekranu czy klawiatury? Mnie to nie leży, ale może kogoś to kręci?


Złego nic, ale od tego masz wątek "Pokaż fajną fotkę". Tam zwolennicy art-shitu mogą się wykazywać ile wlezie. A tutaj chciałbym oglądać NORMALNE zdjęcia.

#56 iKrawiec

iKrawiec
  • 1 152 postów
  • Skąd/root

Napisano 19 sierpnia 2012 - 13:11

Złego nic, ale od tego masz wątek "Pokaż fajną fotkę". Tam zwolennicy art-shitu mogą się wykazywać ile wlezie. A tutaj chciałbym oglądać NORMALNE zdjęcia.


Ja też chciałbym tam oglądać normalne zdjęcia a nie głupie komentarze m.in. twoje i iron.gery dlatego jest za opcją bez komentarzy.

#57 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 19 sierpnia 2012 - 13:58

Ja też chciałbym tam oglądać normalne zdjęcia a nie głupie komentarze m.in. twoje i iron.gery dlatego jest za opcją bez komentarzy.


Nawet tutaj szukasz zaczepki. Jak masz problem wyślij PW.

#58 IceTea

IceTea
  • 1 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 sierpnia 2012 - 15:06

Podany wyżej pomysł stworzenia galerii z opcją komentowania wydaje mi się bardzo trafiony, takie rozwiązanie byłoby dla wszystkich najwygodniejsze.

#59 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 sierpnia 2012 - 16:50

Najbardziej wkurzające są te dyskusje nad artyzmem zdjęć. Kiedyś nikomu to nie przeszkadzało, zresztą w wątku można wrzucać zdjęcia w dowolnej postaci. Niestety ale doszło do sytuacji opisanej w tym wątku. Z jednej strony było trochę spamu, a z drugiej strony takie dyskusje są fajne i głównie o to chodzi osobom wrzucającym tam zdjęcia, aby można było porozmawiać. Wątek był najfajniejszy kiedy forum było mniej liczne - można było sobie spokojnie porozmawiać i nikt z tego nie robił problemu. Na innych forach o rozmaitej tematyce właśnie tak jest, ktoś wrzuca zdjęcie i można o nim dyskutować, potem ktoś wrzuca kolejne i dyskusja zmienia temat i tak dalej - zgodnie z ideą forum. Natomiast temat z suchymi zdjęciami jest jak dla mnie bez sensu, można sobie takie pooglądać na flickrze czy innych stronkach. edit: przed chwilą wszedłem do tego tematu a tam po raz setny dyskusja o jaimś obcięciu ramki od iPhone i "art-shicie", nosz k*&$@ za przeproszeniem, kogo to obchodzi?

#60 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:00

Chcesz porozmawiać o ostrej ramce, a reszcie zamazanej, czy o kawałku klawiatury? Nikomu nigdy nie przeszkadzało? Mnie to wnerwiało od zawsze odkąd pamietam, tyle że od niedawna o tym piszę. Nawet bym się nie odzywał, ale macie wątek "Pokaż fajną fotkę", więc tym bardziej nie rozumiem co art-shit robi w "Pokaż Swojego Maka"

#61 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:05

Chcesz porozmawiać o ostrej ramce, a reszcie zamazanej, czy o kawałku klawiatury?

Nikomu nigdy nie przeszkadzało? Mnie to wnerwiało od zawsze odkąd pamietam, tyle że od niedawna o tym piszę.


To proste - jeśli zdjęcie jest słabe i się nie podoba, to nikt go nie komentuje bo nie ma o czym - np. jak jest sama ramka i reszta zamazana. Po co wszczynać niepotrzebne dyskusje, które i tak nic nie pomogą "temu zdjęciu". Ktoś wstawi następne i będzie dyskusja nad tym ciekawszym zdjęciem. Tak to właśnie wyglądało kiedyś ;)

#62 xCHERRYx

xCHERRYx
  • 217 postów

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:43

a co Wam przeszkadza zadawanie pytan co to za sprzet albo np tapeta? Ja proponuje wlepianie kar tylko za zbedne dyskusje o jakosci/opiniach o np sluchawkach albo sprzetu na zdjeciu

#63 bercow

bercow
  • 618 postów

Napisano 20 sierpnia 2012 - 17:48

Dam przyklad, moze troche nad wyraz, i nie tego shit artu, ale gownianego zdjecia. Zdjecie jest slabe i nikt nie ebdzie komentowal, ale po co ono w ogole tam sie znalazlo, dla czegos takiego nie powinno byc tolerancji. Mozna tez nie komentowac glupich postow, obrazliwych postow, dublowanych postow, mozna tolerowac wszystko. Zdjecie powinno cos prezentowac, nie chce sie domyslac, co autor mial na mysli, czy klawisz mu odpada, ze tak go podkreslil, czy ma taka wizje, czy moze on jakis nietypowy.
Dołączona grafika

#64 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 sierpnia 2012 - 18:01

Po sondzie widać, że niedługo pozostanie mi tylko wysyłanie na PW komentarzy w sprawie art-shitu. Hehe.

#65 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 20 sierpnia 2012 - 18:04

Sporo ludzi musi sobie przy lansować :)

#66 rdk9

rdk9
  • 63 postów
  • SkądZawiercie

Napisano 20 sierpnia 2012 - 21:21

Myślę, że ilość głosów za propozycją "Niech wróci do Think Different, rozumiem, że komentowanie zakończy się ostrzeżeniem" mówi sama za siebie ;-)

#67 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 sierpnia 2012 - 21:23

Nie wiem też dlaczego sprawa się jeszcze nie rozwiązała. Wynik sondy jest jednoznaczny.

#68 rdk9

rdk9
  • 63 postów
  • SkądZawiercie

Napisano 20 sierpnia 2012 - 21:26

@mar99- Pisze wyraźnie, że na podjęcie decyzji mamy siedem dni.

#69 sheep.

sheep.
  • 559 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 sierpnia 2012 - 22:57

Niech temat wróci do Think Different bo obecnie w OT nie da się tego czytać ...

#70 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 21 sierpnia 2012 - 07:27

Niech wygląda to jak w SpringBoard na iPhone, będzie to wtedy świetny temat bez komentarzy. Pytania na PW.


Dokładnie a takie sondy sugerujące odpowiedź to o kant dupy potłuc.

#71 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 21 sierpnia 2012 - 07:39

Wiekszy syf w watku robi Swieta Inkwizycja samozwanczych ekspertow niz same zdjecia. To ja juz wole zeby w ogole nie bylo tam komentarzy.

Po sondzie widać, że niedługo pozostanie mi tylko wysyłanie na PW komentarzy w sprawie art-shitu. Hehe.


A nam pozostanie wrzucic cie na liste ignorowancyh nadawcow hehe

#72 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 21 sierpnia 2012 - 09:14

Sporo ludzi musi sobie przy lansować :)

Napisz to jeszcze 6 razy bo może ktoś nie zauważył...

#73 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2012 - 10:31

Dajcie spokój, jak tak dalej pójdzie, to niedługo forum będzie ograniczać się do rejestracji i podania swojego maila, żeby śmietnika nie robić. Po to forum jest, żeby tu pisać i nie zawsze na temat - w końcu wiele osób wchodzi tu w wolnym czasie, dla przyjemności, żeby pogawędzić. Wyobrażacie sobie normalną dyskusję przy kawie, gdyby jedna ze stron z góry narzuciła jeden temat i kazała się go trzymać? Jasne, ja wiem, to dość drastyczny przykład, ale tak do tego podchodzę. Nie widzę NIC złego w pytaniach w temacie ze zdjęciami, nie widzę też nic złego w "artystycznych" zdjęciach. Ba, uważam, że są świetnym zaczątkiem do dyskusji. Upały na Was tak działają? Szkoda zdrowia na takie sondy. Zróbcie z tego luźny temat i już. Generalnie potrzeba tu więcej luzu, bo aż się odechciewa pisać - zaraz ktoś wyskoczy, naskoczy, opieprzy, zgłosi albo sondę założy... :lol:

#74 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 21 sierpnia 2012 - 10:32

a może tak by utworzyć odpowiednią stronę na facebook'u?

https://www.facebook...91757387502458

#75 adrixop95

adrixop95
  • 843 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 21 sierpnia 2012 - 10:37

Facebook to nie jest nasze forum. Nie każda rzecz powinna znajdować się na facebooku.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych