Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[MUZYKA] Czego słuchacie? Co lubicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2031 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 listopada 2005 - 20:07

Dołączona grafika


Co wy na to, aby powymieniać się nazwami ciekawych zespołów/grup ?!


...ostatnio "cierpię" na brak nowych ciekawych rzeczy do słuchania, może mam za mało czasu. Dlatego coraz częściej po zespoły od których dawniej nie mogłem się oderwać. Wracam więc do Placebo, nieśmiertelnego Radiohead... Oczywiście w mojej plikotece jest tego troszkę więcej, ale ostanio jakoś te dwie pozycje coraz częściej są odgrywane w iTunes i na szufelce.

Z nowych rzeczy, może nie dla mnie, ale może dla was, mogę polecić coś nowego, z naszego lokalnego podwórka, zespół Transfuzjon. Ostanio wydali płytę, przygotowaną w domowym zaciszu. Do tego zespołu mam jak najbardziej "osobisty" stosunek bo znam zespół, ale ich muzyka mówi sama za siebie. Ich muzyka jest określana, przez nich samych, jako "hard-mada-faka-folk". Zresztą zobaczcie sami, na ich stronie można pobrać przykładowe mp3. Zespół jest z okolic Tarnowskie Góry/Katowice/Kraków i tam też koncertuje, a koncerty są niesamowite. :D

A oto opinie o zespole z magazynu "Estrada i Studio" (gdzie wygrali w kategorii "demo miesiąca"):

TRANSFUZJON
Utwór: "Złodziej"
Sprzęt i oprogramowanie: mikrofony pojemnościowe Tonsil, AKG D3400, interfejs M-Audio, mikser Yamaha, edytor Samplitude.
Kontakt: Marek Wrona, tel. 0605-827-285,
jewronamarek@kr.home.pl, www.transfuzjon.art.pl

Zespół powstał w 2001 roku i od tamtej pory czynnie koncertował na Śląsku i nie tylko. W dwa lata później Transfuzjon zaczął koncentrować się na samodzielnej realizacji własnych nagrań. W 2004 roku z zespołu odeszła basistka Ania, która dołączyła do grupy Pogodno. Obecnie zespół z nowym basistą pracuje nad kolejnymi utworami.
AO: Niezły numer. Jest w nim coś, co zwraca uwagę. I ma w sobie pozytywny chaos twórczy. Słychać, że muzycy poszukują i kombinują. Fajna barwa głosu wokalisty, niezły tekst. Ciekawe bajery z waltornią. Ciekawa jestem innych ich nagrań, a do tego zachęcił mnie ten utwór. Czyli - spełnił swą misję...
Kayanis: Bardzo mi się podoba. Kompozycja niebanalna, zagrana z energią i polotem, tekst w porządku, doskonała dramaturgia utworu. Pozostaje mi życzyć powodzenia!
TW: Odnosi się wrażenie, że ten utwór to fragment jakiejś większej całości i jeśli tak jest, to nie mam zastrzeżeń. Jako samodzielny utwór brakuje mu wyraźnie zarysowanego refrenu - niby jest, a jakby go nie było... Bardzo dobry pomysł na oryginalne brzmienie.
KM: To zdecydowanie najlepiej brzmiące nagranie rockowe z prezentowanych w tym miesiącu. Jego zaletą jest naturalna i ciekawa barwa poszczególnych elementów, i dobre ich wzajemne dopasowanie w proporcjach i pasmach. Sugeruję jednak sciszenie lub wygładzenie brzmienia blach.

źródło: Estrada i Studio - Przyślij Demo - 10/2005

#2 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2005 - 20:19

..ostatnio "cierpię" na brak nowych ciekawych rzeczy do słuchania



po pierwsze primo: mnie tez ostatnio nerwica łapie ja od paru tyg nie mam nic new na ipodzie :)
moze nie slucham takiej muzy jak Przemion ale sciagnąć na 24h i zobaczyc ten rodzaj muzy to nie zaszkodzi ;) moze odkryje w sobie cos nowego... :P

po drugie primo: ja osobiście ostatnio znalazlem 2 piosenki "nine inch nails"... całkiem dobry kawałek muzy...
standardowo polecam czarną muze tzn. 2 Pac, the game, dawna grupa NWA tez wymiata ;) no i moze cos bardziej komercyjnego to 50cent ;) wbrew pozorom nie jest zly :P

po trzecie primo ultimo: slucham tez wszelakich utworów z dyskoteczek( hausik( czasem nawet ten deep), techno no i wszystkie połaczanie z innymi rodzajami....

#3 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 30 listopada 2005 - 20:19

ja mocno polecam scene netlabelowa - niedlugo s pojawi sie jeszcze jeden 8) bardzo duzo dobrej muzyki, w pelni legalnej i za darmo. wiekszosc to muzyka elektroniczna (clicki, szumy i brumy) ale moze znajdzie sie ktos kto lubi jak ja :D ps. R i P tez lubie

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 listopada 2005 - 20:30

Sam słucham różnej muzyki, od klasyki rocka, różne alternatywy, czasmai jakiś jazz wpadnie w łapki(ach te miksy polskiego jazz'u zrobione przez Skalpel'a), czasem pop, czasem "muzyka elektroniczna" (wliczając odmiany/parafrazy/dywagacje/itp techno), muzyka filmowa, etniczna, remiksy (DJ Shadow RULEZ!) i dużo więcej. Lubię poznawać nowe rzeczy i staram się być otwarty na "wszystko", chociaż nie zawsze "wszystko" mi się podoba. Jak pisałem tego posta, to w zamyśle miałem, aby poznać gusta mac'owców i nie tylko. Lubię być zaskakiwany nowymi rzeczami, a od muzyki jestem po prostu uzależniony... zwłaszcza dobrej (ale to już są gusta i guściki), więc piszcie moi mili i może każdy z nas znajdzie coś dla siebie. :D

#5 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 listopada 2005 - 20:32

A może macie ochotę na coś mniej serio...
Jeśli lubicie the Beatles i Metallikę, spróbujcie Beatallikę
http://www.beatallica.org
Coś starszego ale podanego na "świeżo"...

#6 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 30 listopada 2005 - 20:36

heavy metal i jego odmiany - ale nie black ,doom czy inny raczej melody, power, trash, opera ;-) czyli blind guardian gamma ray helloween iron maiden manowar running wild nightwish sonata arctica children of bodom in flames itd slucham tez muzyki elektronicznej, jm jarre, michael rother NIE slucham jazzu, house, popu, techno ,rapu itd :-)

#7 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 30 listopada 2005 - 20:36

Moi ulubieni: Korn Tool Einstürzende Neubauten (w szczególności mocno kocham) :twisted: (hed) pe Stabbing Westward Aphex Twin A Perfect Circle Mr. Bungle i Faith No More Rage Against The Machine Disturbed The Kovenant i wiele wiele innych.

#8 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 30 listopada 2005 - 20:41

ja ostatnio słucham namiętnie wiatraków w BW a tak na poważnie to byłem na koncercie Michała Urbanaika-URBANATORA New age of jazz i powiem szczerze że tak sobie nowej płytki słucham i jest nie najgorsza (cd dostałem w prezencie jako prasa ;) )

#9 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 listopada 2005 - 20:44

no ja szczerze polecam takie zespoly jak: Ben Folds, Blur, Boston, The Clash, Foo Fighters, Keane, The Libertines, Muse, Oasis, Porcupine Tree, Pulp, Starsailor, Suede, Toto, U2, The Verve, Weezer może i większość to popularne badziewie, ale mnie tam sie podoba

#10 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 30 listopada 2005 - 21:05

Linkin Park GreenDay Rammstein i inne Metalowe :) i troche z DjWitek Energy 2000 :mrgreen: - to tylko wtedy gdy mam doła :wink:

#11 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2005 - 21:22

Łatwiej wymienić czego NIE słucham :D Ostatnio przesłuchuję w dużych ilościach Alana Parsona, naprawdę ciekawa muzyka.

#12 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 30 listopada 2005 - 21:42

a ja polecam D.O.A

#13 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 30 listopada 2005 - 21:50

metal wszelkie odmiany, jazz wszelkie odmiany i raczej wielkszosc tego co wpada w ucho. Z jazzu ostatnio to Dzihan&Kamien choc w pełni Jazzowo to oni nie brzmia.

#14 McGege

McGege
  • 202 postów
  • SkądW-wa

Napisano 01 grudnia 2005 - 00:18

Dorzucę swoje 3 grosze. Ostatnio Nightwish , Within Temptation, Depeche Mode, Jamiroquai,
  • Arkhan lubi to

#15 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 grudnia 2005 - 07:07

Korn

Hmm... mam nutki nijakiego wydawnictwa Korn (założonego przez gościa o nazwisku Korn). A dokładniej RagTimes Scota Joplina... dobrze kojarze?

[ Dodano: 2005-12-01, 07:08 ]
iBodo, ptanie było do Ciebie, oczywiście :D

#16 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2005 - 09:08

Temat rzeka, hehe;) Slucham bardzo roznorodnej muzyki, od wczesnego rock'n'rolla i bluesa po rozne nowoczesne mlocki;) Zeby wymienic choc troche: - Queens Of The Stone Age - Kyuss - Masters Of Reality - Orquesta del Desierto - Eagles Of Death Metal - Soundgarden - Nirvana - Robert Johnson - Chuck Berry - Świetliki (+Linda) - Homo Twist - Beck - U.N.K.L.E. - DJ Shadow - Yawning Man - Foo Fighters - Sepultura - Soulfly - Fantomas - Faith No More - Charlie Hunter (+Trio, Quartet etc.) - Kury - Łoskot - The Beatles - Weezer - The Presidents Of USA - System Of A Down - Goon Moon - Fugazi - Rollins Band Wymieniac dalej? :D

#17 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 01 grudnia 2005 - 09:16

@Maciej - zawstydzasz mnie taaaaka lista. no musze cos wieczorem napisac :D

#18 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2005 - 09:18

@Maciej - zawstydzasz mnie taaaaka lista. no musze cos wieczorem napisac :D


A to tylko po pierwszym namysle;)

#19 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2005 - 09:20

Kiedyś można było podobno umówić się z dziewczyną pod pretekstem słuchania muzyki z trzeszczącego winyla - czasy minione. może ktoś mi rozszerzy repertuar wiedząc o: Fischerspooner Ladytron Monika Kruse Ellen Alien Autechre Azoic Tosca Melotron NIN

#20 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 01 grudnia 2005 - 09:22

@Maciej lista reeye jest czesciowo "moja" :D

#21 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2005 - 09:27

Nine Inch Nails robi swietna muzyke! Szczegolnie polecam plyty The Fragile, The Downward Spiral i Pretty Hate Machine. Warto tez zapoznac sie z utworami zrobionymi na potrzeby filmow: Natural Born Killers, The Crow i przede wszystkim Lost Highway. Jako ciekawostka: soundtrack i efekty dzwiekowe w Quake 1 to takze dzielo NIN :) NIN przez purystow nie jest zaliczane do kategorii Industrial ale co tam, posluchac warto ;)

#22 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 01 grudnia 2005 - 09:38

nin jest rewelacyjny - wspolnie z Malzowina sluchamy,
vladislav delay - piekna dubowo clickowaelektronika
murcof - trzeba posluchac :wink:
deadbeat
kapital band
pole
isan
einsturzende neubauten - kto byl oprocz nas w Wawie na koncercie?
ultra milkmaids
alio die
kronos quartet
blimp
za siodma gora
arvo part
nick cave
sonic youth
current 93
COIL
Matthew Herbert
kit clayton
tortoise
dead can dance
apparat
Krill.Minima
joseph suchy
fennesz

i wielu wielu innych ktorzy akurat tego dnia nie przyszli mi do glowy
btw. cos sie do roboty nie moge zebrac

#23 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2005 - 10:08

No wlasnie, zapomnialem o Sonic Youth:) Sa rewelacyjni, i to od ilu lat rzadza podziemiem;)! Poza tym przypomnialem sobie o: Deftones, Primus, Incubus, Tom Waits, Beastie Boys, Body Count...

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 grudnia 2005 - 10:23

Och, kurcze, wysoko poprzeczkę stawiacie :shock: -The For Carnation -Smog -Goldfrapp -Unkle -Alpha -Lamb -Archive -Tosca -Interpol -Muse -Placebo -Depeche Mode -Recoil -Tori Amos -Songs:ohia -p.j.harvey -thievery corporation -cinematic orchestra -mono -godspeed your black emperor -heights of abraham -bovery electric -death in vegas -moloko -james -starsailor To tak na szybko :twisted:

#25 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 grudnia 2005 - 10:44

a ja chyba zupełnie odstaje (no może nie do końca od JSG): - ostatnio Miłość & Lester Bowie - płyta Not Two nagrana na żywo w poznańskim Eskulapie 12 lat temu; bardzo szukam, wycofanej niestety, drugiej wspólnej płyty tych samych wykonawców - Talkin' about life and death. - Cinematic Orchestra instrumenty dęte: - Lester Bowie jako sam muzyk - Miles Davis - Idris Muhammad klawiszowe: - Możdzer - David Brubeck - Herbie Hancock wokal: - Erykah Badu - Angie Stone - Jill Scott - Michael Buble - Tracy Chapman basiści: - Marcus Miller djs: - vadim - shadow - skalpel (choć nie wszystko) - smolik orient: - Karsh Kail polskie: - Pink Freud radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, radio, ... that's just from the top of my head :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych