Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro - nie startuje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 15 sierpnia 2012 - 19:17

Witam, Dzisiaj zawiesił mi się komputer i nie mogłem go wyłączyć, więc wyłączyłem komputer przyciskiem power. Chcialem ponownie go uruchomić jednak pokazało się tylko logo wraz ze wskaźnikiem wczytywania a po ok 5 min zamiast loga wskoczy znaczek kółka przekreślonego i caly czas pracuje wentylator na wgsokich obrotach. Wlozylem do kompa plyte bootowalna Snow Leopard i zrobilem format dysku , wgralem system - dość długo wgrywał i niestety dalej to samo, komputer się włącza pokazuje sie logo apple za chwile kółko przekreślone i komputer nie startuje. Coś poważnego mogło się stać?

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 15 sierpnia 2012 - 19:34

Na poczatek:

Komputery Mac z procesorami firmy Intel: zerowanie kontrolera SMC

#3 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 15 sierpnia 2012 - 20:13

Niestety nie pomaga dalej komputer tak samo sie zachowuje.

#4 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 15 sierpnia 2012 - 20:26

Uruchom z CMD+V i daj zrzut ekranu.

#5 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 15 sierpnia 2012 - 21:01

Niestety screen nie mogę zrobić , ale przesyłam zdjęcie (może coś będzie widać)

http://img20.imagesh...20815212756.jpg

#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 15 sierpnia 2012 - 22:51

Jeśli masz możliwość podaj SMART dysku. Możesz to zrobić podpinając dysk do innego komputera i odczytując programami z tego wątku:
SZKOLENIE nr 2: PRACA Z DYSKAMI, PODSTAWY DIAGNOSTYKI• Forum ELVIKOM - lekcja nr 2
lub SMART utility pod Maca.

Ewentualnie wystartuj z płyty bootowalnej która będzie miała oprogramowanie do sprawdzenia SMART.

#7 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 16 sierpnia 2012 - 09:57

Niestety obecnie nie mam możliwości przetestować tymi programami twardego dysku, udało mi się miedzyczasie tylko dwa razy uruchomić komputer , system o którym wczesniej wspominałem zainstalował się . Po załadowaniu systemu non -stop się zawiesza i zamiast wskażnika myszy wyskakuje wskaźnik zajętości. Jeszcze zauważyłem że w momencie kiedy próbuje uruchomić sie system wiecej się grzeje , jeżeli już system załaduje to wszystko wraca do normy . I teraz pytanie czy to faktycznie są objawy padniętego dysku.

#8 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 16 sierpnia 2012 - 10:00

Wygląda na padający dysk.

#9 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 16 sierpnia 2012 - 21:04

Też mi to wygląda na uszkodzenie dysku. Dlatego podałem instrukcję do sprawdzenia SMART. Sporo by to wyjaśniło.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych